Vo Francúzsku vás bez covid pasu už nepustia ani do vlaku


2. augusta 2021
  Krátke správy - Spoločnosť

Rod Dreher má na svojom blogu taký zvyk, že keď mu niektorí ľudia pošlú zvlášť zaujímavý mail, tak ho s ich súhlasom zverejní. Jeden takýto mail mu poslal aj čitateľ z Francúzska a rozhodne stojí za pozornosť. Tu je z neho niekoľko viet:

Situácia vo Francúzsku je čím ďalej tým napätejšia. Nemáme „passeport sanitaire“ a teraz je nám (kvôli tomu) zamedzované vstupovať do verejných služieb, autobusov, vlakov, reštaurácií atď. Naše dievčatá sú zvlášť smutné, keďže nemôžu už viac chodievať na verejné pláže a k mestskému jazeru. Pripravujem protest proti týmto pasom, avšak tu musíte požiadať vládu o povolenie dni / týždne dopredu, ak žiadate povolenie na protest proti vláde.

Ok… fajn. Včera som bol niekoľkokrát „prehadzovaný“ medzi políciou a úradom starostu, keďže tí aj tí mi povedali, že protesty má na starosti ten druhý. Myslíte si, že les citoyens (občania), ktorí zaútočili na Bastilu, mali povolenie od kráľa ešte predtým, než vyšli do ulíc? Dnes sa ešte zdržím.

Francúzska vláda takisto robí všetko pre to, aby urobila domáce vyučovanie ilegálnym. Mnoho kúskov je na svojom mieste a ľudí pripravujú na kontrolu. Ide to tak rýchlo!“

Medzitým prebiehali už tretí víkend za sebou v uliciach Francúzska veľké protesty práve proti vnucovaným covid pasom. Každý týždeň sú pritom protesty väčšie a väčšie. Podľa France24 vláda priznala, že na protestoch sa zúčastnilo tento víkend viac ako 204-tisíc Francúzov, čo je oproti minulému týždňu nárast o 40-tisíc ľudí. Vládne štatistiky pritom mávajú tendenciu byť zvlášť podhodnotené. Niektorí z opýtaných protestujúcich pre televíziu uviedli:

Nikdy predtým som neprotestoval. Ale teraz sa obávam, že naša sloboda je v ohrození.

Vytvárame tu segregovanú spoločnosť a ja si myslím, že je neuveriteľné, že sa také niečo deje v krajine, ktorá dala svetu ľudské práva.“

Sama stanica na svojom webovom portáli priznáva, že „Návštevníkom múzeí, kín, či bazénov je už teraz odopieraný vstup, ak nepreukážu zdravotnícky pas dokazujúci, že boli očkovaní proti Covidu-19, alebo nemajú nový negatívny test.

Evidentne tu vzniká mimoriadne nebezpečný precedens, ktorý sa vláda, médiá a istá časť obyvateľstva snaží implementovať aj na Slovensku: polovica národa si môže lietať po svete na dovolenky, kým druhá polovica nebude môcť ani len nastúpiť do lokálnej MHD. Vedú sa pritom dohady, či vakcína skutočne dokáže zabrániť nakazeniu sa Covidom – zvlášť, keď si ide zaočkovaný na dovolenku niekde mimo Európy.

Dostávame sa už naozaj do veľmi hlbokých vôd.

MG

Zdroj: The American Conservative, France24

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!