V Šaštíne spadol strom na sochu Sedembolestnej Panny Márie - Christianitas

V Šaštíne spadol strom na sochu Sedembolestnej Panny Márie


24. júna 2021
  Krátke správy - Cirkev

V Národnej svätyni, Bazilike Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne padol pri veternej smršti v júni 2021 mohutný gaštanový strom na sochu Panny Márie a sochu poškodil. Socha sa nachádzala v strede parku, oproti Bazilike Sedembolestnej Panny Márie. Pútnici Sochu Piety na podstavci, ako sa oficiálne nazýva, milovali, socha tu stála už od roku 1883. Je symbolom nielen parku, ale aj veriacich, ktorí pri nej kľačali a modlili sa.

Niektorí kresťania v tom vidia symboliku, podľa nich sa ľudia vzdialili od Boha a žijú v hriechu. Mnohí dokonca tvrdia, že to je trest za to, že sme začali prijímať Eucharistiu do rúk, pretože Eucharistiu by sme mali prijímať do úst a pokľačiačky a že sa cez pandémiu koronavírusu zavreli kostoly.

Iní kresťania zase tvrdia, že v páde stromu na sochu Panny Márie netreba vidieť žiadnu drámu, žiaden Boží trest a ani prejav Božieho hnevu. Niektorí kresťania odmietajú „neustále prejavy prenasledovania, šíriaceho sa zla, temnoty a prežívanie viery v kŕči a smútku“, ktorými podľa ich slov trpí časť katolíkov. Vieru podľa nich treba prežívať v radosti, veď Pán Boh je milostivý a všetci ľudia budú spasení. Čo sa týka zničenia sochy Panny Márie, treba len osloviť šikovného reštaurátora, zložiť sa na opravu sochy, čo zvládnu v Šaštíne bez väčších problémov.

Bez ohľadu na postoje veriacich k pádu stromu na sochu Panny Márie v Šaštíne je však potrebné, aby sme my veriaci zvýšili intenzitu modlitby k Panne Márii, pretože modlitba je cenným Božím darom, ktorý sme získali v boji proti zlu, pretože peklo existuje a na rozdiel od predstavy kresťanských liberálov, nie je prázdne.

Medzi katolíkmi sa už začala zbierka na opravu sochy.

BK

Zdroj: tvnoviny, fotografie – Facebook