V. Británia: V konzervatívnom hnutí sa presadzujú „gej konzervatívci“. Vadí im Cirkev - Christianitas

V. Británia: V konzervatívnom hnutí sa presadzujú „gej konzervatívci“. Vadí im Cirkev


18. februára 2022
  Krátke správy


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Douglas Murray je uznávaným členom konzervatívneho hnutia a aktívny homosexuál. Zároveň je dôkazom toho, že pojem „konzervatívny“ je v súčasnosti rovnako vyprázdnený ako pojmy „ľavica“ a „pravica“.

Murray sa sťažuje, že konzervatívne hnutie je stále príliš zaťažené kresťanským obsahom, čo odrádza liberálnejších záujemcov o členstvo v hnutí: „Prečo premýšľaví ex-liberáli neuvažujú o vstupe do pravice? No, možno to má niečo spoločné s typom konzervatívca, s ktorým by boli spájaní.“

Ako najvážnejšiu príčinu vidí Murray presadzovanie kresťanských morálnych hodnôt, najmä takých, ktoré upomínajú na katolícke morálne učenie. Komentoval to po Národnej konzervatívnej konferencii:

Národná konzervatívna konferencia bola naplnená neúmerným množstvom katolíckej sociálnej doktríny a nie je to prvýkrát, čo som pozoroval tento zásah… Raz som bol na stretnutí konzervatívcov na kontinente, kde pri niekoľkých príležitostiach jeden americký účastník veselo hovoril o homosexuálnych pároch ako o sodomitských vzťahoch. Máme sa potom čudovať, že toľko liberálov inštinktívne zatracuje konzervativizmus?“

Ktorý liberál alebo bývalý liberál by sa chcel ocitnúť v ideologickom hnutí, v ktorom je bežným javom odpor proti právu na potrat, odpor proti rozvodu bez zavinenia a nostalgia za érou pred vynálezom tabletky?“ – dodáva Murray.

Murray nie je medzi západnými „konzervatívcami“ až taká výnimka. Prieskum naznačuje, že takmer dvom tretinám republikánov nevadí sodomia, „manželstvá“ osôb rovnakého pohlavia a budovanie rodín homosexuálov prostredníctvom adopcie a náhradného materstva.

Hovorí to len o zmenách spoločenských noriem, ktoré sme videli za posledné dve desaťročia,“ povedal pre portál USA TODAY Jeff Jones, šéf Gallupovho ústavu: „Keď sme sa v 90. rokoch a dokonca na začiatku 21. storočia pýtali na manželstvá osôb rovnakého pohlavia, väčšina bola proti. A teraz máme solídnu väčšinu, ktorá, ako sa zdá, každým rokom aspoň o kúsok rastie.“

Jediným problémom pre takýchto „konzervatívcov“ zostáva ešte transgenderizmus. Preto sa aj z takých liberálov a propagátorov LGBT ideológie, akými boli spisovateľka Rowlingová, tenistka Navrátilová alebo speváčka Adele, odrazu stali „hrdinovia“ konzervatívnej scény. Ale aj to len dovtedy, kým sa zrejme transgenderizmus nestane súčasťou „konzervativizmu“.

BM

Zdroj: Life Site News, titulný obrázok – wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Sv. Melor, mučeník

„Nezaujímavá“ svätica z Lisieux: Malá Terezka a čo ste o nej nevedeli

Týždeň na Slovensku

„Anklopfzeremonie“ alebo pohľad do habsburských pohrebných rituálov