Týždeň na Slovensku - Christianitas

Týždeň na Slovensku

Mária Magotsová
2. júla 2022
  Politika Spoločnosť


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Poslanec za SaS Osuský odkazuje Slovákom, aby počas zdražovania menej jedli. Ďalší poslanec im odporúča presťahovať sa do menších bytov. Ministerka pre digitalizáciu a informatizáciu Remišová si lepí heslá na notebook. Čo sme si zvolili, to máme. Omikron naháňa najmä očkovaných a čo navrhuje ministerstvo zdravotníctva? Očkovať!

Zdroj: pixabay.com

Vysoké ceny? Nejedzte, aj tak ste tlstí, hovorí poslanec

Na Slovensku je najhoršie sucho za posledných päť rokov. Poľnohospodári s potravinármi varujú, že mimoriadne horúce leto prispeje k horšej úrode. Ceny repky, pšenice a slnečnice sú na historických maximách. Export obilia kvôli vojne na Ukrajine viazne. Čo robiť v tejto situácii? Naši páni poslanci riešenie, samozrejme, majú.

Zdroj: pixabay.com

Peter Osuský zo Sulíkovej SaS občanom odkázal, nech skrátka menej jedia. „Keď napríklad potraviny zdraželi o 12 %, stačí zredukovať o 12 % ich príjem. Pri pohľade na nadváhu nezanedbateľnej časti obyvateľstva by to bol krok správnym smerom. A menej prekurovať, menej vysvecovať, menej používať auto a potom sa vlastne netreba znepokojovať nad zdražovaním.“

Zdroj: pixabay.com

Predseda hospodárskeho výboru za OĽaNO Peter Kremský zas odkázal dôchodcom, že kto nezvláda platiť vysoké energie, nech sa presťahuje do menšieho.

RTVS má nového šéfa

Konečne bol zvolený nový generálny riaditeľ RTVS – Ľuboš Machaj, toho času v osobnom bankrote, takže nový „flek“ ho určite poteší. Všeobecný názor je ten, že jeho projekt nebol taký zaujímavý ako projekt nášho kolegu Vlada Semana, ktorý sa v mediálnom prostredí pohybuje už viac ako 40 rokov a dôverne ho pozná, ale parlament si zvolil človeka, ktorý „najmenej prekážal“. Kresťanskí konzervatívci tak môžu len ľutovať, pretože my Vlada Semana poznáme, vieme ako pracuje a vieme, že by túto výzvu zvládol.

Zdroj: flickr.com

Ale zas, aby sme boli spravodliví, poznáme aj Ľuboša Machaja. Jeden z členov našej redakcie s ním niekoľko rokov spolupracoval a hovorí, že je to veľmi prívetivý človek. Snáď to bude stačiť na to, aby úspešne viedol verejnoprávny kolos.

Kde je tá vaša sloboda?

Médiá hlavného prúdu túto informáciu takticky obchádzajú, ale my sme sa pozreli na štatistiky z Národného centra zdravotníckych informácií a ku dňu 30. júna 2022 sme na vlastné oči videli zverejnenú na ich stránke túto informáciu: Podiel pozitívnych laboratórnych testov a Ag testov plne zaočkovaných osôb – 67,67 %. Omikron si skrátka hľadánajmä „očkovancov“.Veď napokon, pozrite si tabuľku, komentár to už nepotrebuje.

Zdroj: portál nzci.sk (snímka obrazovky)

A čo odporúča v tejto situácii naše ministerstvo zdravotníctva a slávne konzílium „odborníkov“? Podržte sa, ale úplne vážne odporučili toto: Zaočkujme sa proti COVID-19. Odporúčame kompletnú očkovaciu schému – dve dávky vakcíny a posilňovaciu dávku.

Je to len otázka času?

Hovorí sa: želaj si niečo, padá hviezda. Viac ako polovica Slovákov si však želá len jedno. Nech padne vláda. Aj počas tohto týždňa sa k tomu opäť raz schyľovalo. Ale ako sledujeme už asi mesiac, túžba po moci ešte stále prevláda nad vzájomnou nenávisťou našich politikov, a tak sa zdá, že počas tohto týždňa vláda predsa len nepadne. Uvidíme, ako zvládnu ten nasledujúci.

Remišová opäť za hviezdu

O stave našej republiky si môžeme urobiť rýchlu a jasnú predstavu z toho, že ministerka pre informatizáciu má svoje heslo prilepené na papieriku na notebooku. Už aj deti v škole vedia niečo o kybernetickej bezpečnosti, ale naša ministerka pre túto oblasť, Veronika Remišová, nie.

Matovič prehovoril, začnime sa báť

V stredu večer napísal Igor Matovič na Facebook, že sa môžeme tešiť, lebo zajtra bude prekvapenie, dobrá správa. A Slovákov po týchto slovách obliala hrôza. My už totiž dobre vieme, na čo sa môžeme tešiť, keď minister financií niečo vymyslí. V tomto prípade to však, našťastie, nebolo nové testovanie, očkovanie, lotérie, ani bársjaké bonusy. Chcel sa len pochváliť, že aj keď sme podozrievaví k jeho finančným návrhom, tak predsa len budú mať v tomto aj budúcom roku samosprávy vyššie príjmy, ako čakali.

Zdroj: pixabay.com

Čo nové na fronte

To, čo pred týždňom, aj pred dvoma, aj pred mesiacom. Ukrajinci žiadajú zbrane a peniaze. Na západe tiež nič nové. Sankcie voči Rusku ruinujú európske ekonomiky, rubeľ posilňuje a prezident Putin odkazuje vrcholným európskym predstaviteľom, aby menej pili a viac športovali.


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!