Týždeň na Slovensku - Christianitas

Týždeň na Slovensku

Mária Magotsová
18. júna 2022
  Politika Spoločnosť


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Nikým nepochopený Matovič sa prirovnal k prenasledovaným Židom. Reputácia mu zachraňovala jeho Pavlínka. Vedci si lámu hlavu nad záhadnou chorobou, mladí ľudia začali náhle umierať na choroby srdca. Prekvapenie! Lacnej elektriny nebude dosť pre všetkých. Romana Tabáková chce byť prezidentkou. Ale nesmejte sa jej, už ste zabudli, že v tejto krajine je možné všetko?

Zdroj: pixabay.com

Matovič smúti, nikto ho nechápe

Ministrovi financií Igorovi Matovičovi nedôveruje až 88 % Slovákov. Keď sa to dozvedel, obul sa do médií, ktoré vraj nikdy nehovoria o tom, koľko dobrého pre všetkých spravil.

Urobili ste zo mňa Žida 21. storočia,“ posťažoval sa novinárom s tým, že za všetko zlé v tejto republike vraj môže len on. Ale to nie je pravda. (Veď je tu aj Sulík, pozn. redakcie.)

Keď zajtra bude zamračené, tak aj to budem mať na svedomí,“ smútil Matovič. Dodal však, že si z toho nič nerobí a je mu to jedno.

Zdroj: youtube.com / OĽaNO

Ale my vieme, že nie je. Inak by sa už v politických kruhoch neklebetilo o tom, že by rád pred ďalšími voľbami spolupracoval s KDH. Mohlo by to byť obojstranne výhodné, nejakí kresťanskí demokrati by sa azda konečne dostali späť do parlamentu a Matovič by mal nových, lepších spojencov, ktorí by mu nepili krv tak, ako SaS. Pre KDH by to mohla byť lákavá ponuka, či aj výhodná – o tom si dovolíme už teraz pochybovať.

Pavlínka zasahuje

Matovičovo renomé sa pokúsila vylepšiť jeho manželka Pavlínka. Tá, ktorá sa ministrovi financií stará o financie, pretože ako sám tvrdí – on tomu nerozumie. Pavlínka pre časopis Šarm povedala okrem iných zaujímavých vecí aj to, že jej manžel je fešák, bojovník a rytier. (A to sú určite vlastnosti, ktoré minister financií tejto republiky potrebuje!) Ale aby sme Pavlínke nekrivdili – upozornila aj na jednu vec, s ktorou musíme súhlasiť aj my. Dvíha jej tlak, keď vidí plné kontajnery potravín.

Tohto nešváru sa už u nás ale čoskoro zbavíme. Inflácia sa totiž v máji dostala na nový rekord – 12,6 %. Pamätáte si tie novoročné odhady o 7 percentách? A to máme ešte len jún… Rakúšania oznámili, že ako kompenzáciu za vysokú infláciu dostane každý dospelý Rakúšan 500 eur a dieťa 250. Neviete, ako sa dohodla na pomoci Slovákom koalícia? Už si totiž nie sme istí, či sa ešte stále hádajú na nejakých prorodinných balíčkoch a Slovákom tak v tejto náročnej dobe ostanú len oči pre plač.

Mladí ľudia náhle zomierajú – prečo?

V médiách hlavného prúdu sme sa dočítali, že mladí ľudia do 40 rokov by si mali nechať vyšetriť srdce. Na svete sa totiž objavil zvláštny syndróm, pri ktorom ľudia náhle zomrú bez toho, aby to vopred niekto predpokladal, napríklad pre ochorenie alebo nezdravý životný štýl. Príčinu ich smrti neodhalí ani pitva. Divná choroba už dostala aj meno – syndróm náhleho úmrtia dospelých. Nekomentujeme. Ale názor na to máme.

Zdroj: pixabay.com

Prekvapenie – lacnej elektriny nebude dosť

Od januára pôjdu hore ceny plynu o desiatky percent. My hlasujeme za 60 %, ale predseda Smeru Robert Fico hovorí, že to bude 100 až 150 % – a ako bonus máme očakávať aj predaj benzínu a nafty na prídel. A od piatkového rána prúdi na Slovensko už len polovica ruského plynu.

Problémy budú aj s elektrinou. Prekvapivo sa totiž zistilo, že tej lacnej, ktorú nám sľúbila vláda, nebude dosť pre všetkých. Na také domovy dôchodcov sa napríklad nemusí ujsť vôbec. A náš parlament pritom spotreboval za päť mesiacov ročný balík financií. Predseda parlamentu Boris Kollár tak musel poslancom vypnúť v kanceláriách klimatizáciu. Hrôza. A ak to takto pôjde ďalej, tak im tú klímu vypnú aj v pléne. Pretože, viete si predstaviť tú hanbu, keby elektrárne odstavili od dodávok budovu slovenského parlamentu?

Zdroj: pixabay.com

Dezinfoweb alebo kritický web?

Strana Borisa Kollára si v minulom roku zaplatila články v Hlavnom denníku a na Hlavných správach, teda v médiách, ktoré vláda zablokovala a budú zablokované minimálne do konca septembra. A viete čo? Kollár hovorí, že tieto weby sú dezinformačné asi rovnako ako Sme alebo Denník N. Smutné je, že aj napriek presvedčeniu jedného z najvyšších štátnych činiteľov stále nepoznáme konkrétny dôvod, prečo ich vlastne zablokovali. Dokonca aj mimovládka Transparency International upozorňuje, že v rozhodnutí o zablokovaní Hlavných správ „chýbajú konkrétne príklady škodlivých dezinformácií“.

Kto si staví na Lengvarského? My teda nie

To, ako funguje táto vláda, dokumentuje aj najnovšia kauza okolo ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského. Ten sa vraj dopočul, že ho chcú odvolať. Dopočuli sa o tom aj jeho kolegovia z vlády. Aj k novinárom sa to donieslo. Dokonca je už známe aj meno ženy, ktorá by ho mala nahradiť – je to bývalá ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská. A viete, čo na to Lengvarskému povedal premiér Heger? Že si to nemá všímať.

Tu je možné všetko, Romana!

Poslankyňa Romana Tabáková hovorí, že ak je to Božia vôľa, mohla by byť raz prezidentkou. Brániť sa tomu nebude a tvrdí, že možné je všetko. Áno, s tým musíme súhlasiť. Keď môžu byť v čele tohto štátu hneď traja ľudia, ktorí majú na krku škandál s plagiátorstvom svojich záverečných prác, tak potom je tu už možné naozaj všetko.

Zdroj: fb Romana Tabáková

Čo nové na fronte

Organizácia Spojených národov hovorí, že síce sa k nim dostali informácie o porušovaní ľudských práv na Ukrajine zo strany Rusov, ale je skoro na konštatovanie, že ide o vojnové zločiny.

Jedna vec je byť svedkom hromadného ničenia alebo dostávať hlásenia o svojvoľnom zabíjaní, no druhá vec je rozhodnúť o právnej kvalifikácii týchto činov,“ hovorí OSN, ktorá sa zrejme chce vyhnúť podobnému škandálu, ako keď sa nedávno zistilo, že ukrajinská ombudsmanka si niektoré príbehy o znásilňovaní ukrajinských žien ruskými vojakmi vymyslela. A keďže situácia sa potom musela prehodnotiť, možno aj to je dôvod, prečo sa od vypuknutia vojny na Ukrajine, vrátilo do vlasti už asi 2,5 milióna Ukrajincov.


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!