Týždeň na Slovensku - Christianitas

Týždeň na Slovensku

Mária Magotsová
11. júna 2022
  Politika Spoločnosť


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Tri očkovania nestačili, prezidentka má covid. Sulík a Matovič sa zasa hádajú, dôvody nestíhame zapisovať. Ceny plynu by mohli stúpnuť až o 150 % a v zime môžeme byť bez benzínu. Náš minister životného prostredia tvrdí, že medvede sú vegetariáni. Radosť žiť v tejto krajine.

Zdroj: Ministerstvo zdravotníctva SR

Trikrát a dosť?

Ministerka Veronika Remišová má za sebou tri očkovania proti covidu, a covid zároveň trikrát prekonala. Blahoželáme! To taká trikrát očkovaná prezidentka Zuzana Čaputová ochorela na covid len po prvýkrát. Predtým ale stihla odmietnuť Matovičov prorodinný balíček a neobmäkčili ju ani jeho emotívne statusy na facebooku. Férovo však musíme povedať, že balík opatrení pomoci rodinám tvrdo kritizovali samosprávy aj koaličná strana Richarda Sulíka. Ako dlho ešte bude zvládať štátna kasa všetky Matovičove nápady netušíme, ale veríme, že to vie aspoň on sám.

Pat a Mat

Sulík a Matovič sú opäť v sebe. V tomto mesiaci to začalo tým, že Matovič nedokáže zostaviť rozpočet a Sulík mu odporúča vzdať sa ministrovania. Matovič to pokladá za drzosť a Sulík podľa neho podviedol Hegera a celé Slovensko pri rokovaní o zákaze dovozu ruskej ropy, a preto by mal odstúpiť práve Sulík. Sulík sa nechce nechať urážať, a preto už nebude chodiť na rokovania koaličnej rady. A medzitým sme zachytili, že Sulíkovci ešte vetovali návrh na zvyšovanie platov učiteľov. Skrátka si robia zle a ešte sa z toho aj tešia. A čo na to slovenský premiér Eduard Heger? … Kto?

Zdroj: facebook.com

Dobre bude? Zima bude!

Okrem politikov sa už hádajú aj analytici. Jeden tvrdí, že cena plynu by od budúceho roka mohla narásť o 150 %. Druhý mu oponuje, že je to prehnané, že to bude len 120 %. V oboch prípadoch však domácnosti, ktoré boli doteraz s príjmami na hrane, budú mať čo robiť, aby to zvládli. A platí, že na pomoc štátu sa u nás naozaj spoliehať nedá. Ale nebojte sa, lebo ako sľubuje Igor Matovič – dobre bude. Škoda len, že nepovedal, kedy to bude…

Zdroj: pixabay.com

Dobre bude? Benzín nebude…

Hovorca Slovnaftu „potešil“ vyhlásením, že po ôsmich mesiacoch od platnosti sankcií na dovoz ruskej ropy už nedokážu nič zaručiť a „v dôsledku toho nebude garantovaná bezpečnosť dodávok na Slovensku. Obmedzením ponuky produktov v regióne a znížením kapacity Slovnaftu, Slovensko a slovenský trh nebude možné zásobovať.“ To znamená, že Slováci môžu ostať bez benzínu a nafty. V tom lepšom prípade budú na prídel.

Bravó, pán minister

V televíznej relácii, priamo pred očami celého národa, náš minister životného prostredia Ján Budaj vyhlásil, že medvede nežerú mäso. Pre istotu to uvedieme v doslovnom znení: „Medvede nezabíjajú ľudí, sú to vegetariáni,“ uviedol šéf envirorezortu. (!) A toto nám tu vládne. Ministrovi odporúčame doštudovať si, že medvede sú všežravce a medveď môže byť dokonca aj kanibal.

Zdroj: pixabay.com

Čo nové na fronte

Ukrajinská verejná ochrankyňa ľudských práv Ľudmyla Denysovová dodávala západným médiám sugestívne príbehy o tom, ako ruskí vojaci na Ukrajine znásilňujú. Nechýbali hrôzostrašné detailné opisy, a keď jej správy prevzal celý svet a konali sa demonštrácie na podporu znásilnených žien, zistilo sa, že klamala. Jej vlastní ľudia ju odvolali, lebo tie historky už nemali hlavu a pätu a bolo jasné, že tam niečo nehrá. Denysovová priznala, že si teda pár vecí vymyslela a ďalšie zveličila, ale to len preto, aby Ukrajina dostala od Západu viac zbraní.

To by však ešte nič nebolo. Sú aj horšie správy. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj hovorí, že táto zima bude zlá a Európa im okrem zbraní, pomôže len naozaj silnými sankciami proti Rusku. A kým sa tak deje, už aj liberálna tlač si všimla, že z rubľa sa stala mimoriadne silná mena a jeho posilnenie voči euru a doláru je na niekoľkoročných maximách. „Čo sa deje?“ pýta sa okrem iných aj denník Sme. „Zlyhávajú sankcie?“ Nuž, my nevieme. Boli sme si istí, že vy predsa viete, čo robíte…


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!