Týždeň na Slovensku - Christianitas

Týždeň na Slovensku

Mária Magotsová
28. mája 2022
  Politika


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Vláda vraj chce konečne pomáhať. Dobre. Fico sa vracia. Matovič, ďakujeme! Kto vyhral tohtoročné MS v hokeji? Ukrajina… Opičie kiahne dorazili k našim hraniciam. Rýchlo sa očkujme. A napokon, čo nové na východnom fronte?

Zdroj: pixabay.com

Vláda chce vraj konečne pomáhať. Dobre.

Máte nejaké úspory v banke? Dnešná doba však praje tým, ktorí na sporiacich účtoch nemajú nič. Inflácia totiž naďalej stúpa, podobne aj úroky pri hypotékach, ceny benzínu, ceny potravín, ceny energií, ceny služieb a všetkého, na čo si len spomeniete. A naša vláda na rozdiel od okolitých štátov sa naďalej háda na spôsobe, „ako čo najlepšie pomôcť rodinám“. Ale nebojte sa, dobre bude, Igor Matovič v žiari reflektorov, tak ako to má rád, predviedol opäť jeden zo svojich veľkolepých plánov záchrany Slovenska. Naposledy sme od neho zachytili, že rodiny by mali dostať 200 eur na dieťa mesačne. Dobre. A čo tí, čo deti nemajú? Čo osamelí dôchodcovia, štandardne na chvoste rebríčka akejkoľvek pomoci od štátu? Ale nesťažujme sa. Ono to totiž dlho vyzeralo tak, žeby sme nemuseli dostať vôbec nič. Ale aj napriek najnovšej pomoci rodinám, Slovensko má stále ambície stať sa najchudobnejšou krajinou vo Vyšehradskej štvorke.

Zdroj: pixaby.com

Fico sa vracia. Matovič, ďakujeme!

Strana Smer sa podľa prieskumu agentúry Polis doťahuje na prvé miesto v preferenciách občanov, spolu s Hlasom Petra Pellegriniho, a vyzerá to tak, že je len otázkou krátkeho času, kedy im bude Hlas pozerať na chrbát. A komu môžeme ďakovať za tento nečakaný politický comeback, ktorý ešte celkom nedávno vyzeral ako úplne nereálny? Veď viete, komu. Rovnako sa v prieskumoch čoraz lepšie darí aj Mazurekovej a Uhríkovej Republike. Nestalo by sa to, keby táto vláda v poslednej dobe nepredviedla toľko vyložene hlúpych, nekompetentných a arogantných rozhodnutí či vyjadrení, až bežný občan skrátka nemá inú možnosť, len si povedať to, čo vidíme na výsledkoch prieskumov.

Kto vyhral MS v hokeji? Ukrajina.

Tohtoročné Majstrovstvá sveta v hokeji sa síce zaobišli bez Rusov, ale či sa bez nich zaobídeme aj v oblasti plynu a ropy, je naďalej veľmi otázne. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by bol síce najradšej, keby celá Európa na znak solidarity mrzla, ale predsa len sa nájdu politici, ktorým sa to podstúpiť nechce. Naši medzi nich nepatria. Premiér Heger vyhlásil, že Rusko nás vydiera a dodal:

Pre Slovensko tak existuje len jediná cesta, ako sa vymaniť z tejto ruskej energetickej pasce, a to, že prestaneme byť na dodávkach sibírskeho plynu a ropy závislí. Konečne. Bude to stáť zdroje aj zvýšené úsilie. Ale aj túto prekážku prekonáme rovnako, ako sme ju prekonali v roku 2009. Veď ani teraz nie sme na ňu sami, ale v spoločnosti silných demokracií.“

Zdroj: pixabay.com

Pamätajme na tieto slová. Aj keď pevne veríme, že mu ich nikdy nebudeme musieť pripomenúť. Ale ako už býva naším zvykom, radi dodáme, že ak problémy s ruskými surovinami riešia rovnakí ľudia, ako covidovú pandémiu, tak Pán Boh s nami a zlé preč.

Opičie kiahne dorazili k našim hraniciam. Rýchlo sa očkujme!

Viete, odkiaľ sa rozšírili opičie kiahne? Podľa dezolátov a konšpirátorov z dúhových orgií na Kanárskych ostrovoch a na fetišistickom festivale v Belgicku. A voľky nevoľky to museli priznať aj liberálne vlády, pretože nakazení sa objavili najmä medzi mladými homosexuálmi, bisexuálmi a transgender. Česi už zaznamenali prvý prípad, aj keď médiá hlavného prúdu oznámili, že je trochu problém dopátrať sa, ako sa týmto ľuďom podarilo nakaziť, pretože oni o tom veľmi nechcú hovoriť. Oni sa totiž vraj hanbia.

Ale pozrime sa, čo sa už v našich médiách k tejto téme píše. Hrozí nám pandémia?“ Pýtal sa denník Nový Čas odborníka na všetky pandémie,Vladimíra Krčméryho. A ten príznačne povedal:

To závisí od toho, ako sa budeme správať.“ Ak sa teda opäť zavrú hranice, zavedú lockdowny, ďalšie očkovanie a podobne, tak nezabudnite, ak budeme dobrí a poslušní, pandémia nepríde. (Možno.)

Zdroj: pixabay.com

Mali by ste však vedieť, že pred pár dňami vláda USA objednala milióny dávok vakcíny proti opičím kiahňam. Teda opäť proti chorobe, z ktorej sa človek v drvivej väčšine prípadov vylieči aj sám. Uvádza to portál Life Site News, s odvolaním na tlačovú správu európskej farmaceutickej spoločnosti Bavarian Nordic.

Zaujímavé tiež je, že sa už verejne hovorí o tom, ako nezvyčajne rýchlo sa tieto opičie kiahne šíria. Televízia BBC dokonca informovala v interview s odborníkmi na tropickú medicínu, že: Toto prepuknutie opičích kiahní je iné, ale nevieme prečo…“ (Dr. Hugh Adler).

Čo nové na fronte?

Najslávnejší americký diplomat Henry Kissinger vyhlásil, že vojnu na Ukrajine treba urýchlene ukončiť a Krym a Donbas nechať Rusku. Nemal to robiť, je to rusofil. Určite je na výplatnej listine Kremľa. A jeho tvrdenie o tom, že Rusko a Ukrajina majú viesť mierové rokovania, kde by mali Ukrajinci ukázať „toľko múdrosti, ako odvahy“, naznačuje, že je to jasný Putinov agent. Sme sklamaní z toho, ako uvažuje držiteľ Nobelovej ceny za mier (za pomoc pri ukončení vojny Američanov vo Vietname). Ukrajina totiž okrem Majstrovstiev sveta v hokeji vyhrá aj túto vojnu. Len jej musíme poslať ešte viac zbraní.

Zdroj: pixabay.com

! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!