Týždeň na Slovensku - Christianitas

Týždeň na Slovensku

Mária Magotsová
7. mája 2022
  Spoločnosť


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Smeráci nadávali prezidentke a pridal sa aj minister Matovič. Minister obrany Naď sa pravidelne vyhráža Rusku a zdá sa, že Putin sa zľakol. Bojí sa však aj Fico, aj niektorí poslanci. Čo ak by chcel nabudúce vydať parlament na trestné stíhanie aj niekoho iného ako expremiéra? Heger presviedča Európsku úniu, že sme právny štát, NAKA to dokazuje v praxi.

Zlodej kričí chyťte zlodeja

Naša mienkotvorná tlač aj politici sa rozhorčili nad škaredými nadávkami, ktoré sa ušli vláde ale najmä prezidentke Zuzane Čaputovej na mítingu strany Smer. Vláda, aj médiá však majú krátku pamäť, pretože týmto „fenoménom“ sa v politike preslávil najmä Igor Matovič. Minister financií sa pokúsil aj z tejto kauzy uchytiť si nejaké percentá popularity pre seba. Verejnosť totiž informoval, že sa mu síce nepáčia nadávky hlave štátu, ale poriadne jej naložil aj on. Je to vraj strojená, falošná žena, on ju fakt nemá rád a vo voľbách ju už nepodporí.

Zdroj: fb strany Smer-SD

Kto zabil Kuciaka (?!)

Okrem prezidentky si počas týždňa Matovič podal aj Roberta Fica, ktorý pozná pravdu o vražde novinára Jána Kuciaka a všetci budeme prekvapení. Medzi konšpirátormi na internete už dlho kolujú nejaké teórie, ale keďže ide o konšpirácie, nie je dôvod sa im zvlášť venovať. Aj keď Slovensko je známe tým, že u nás sa po čase konšpirácie stávajú pravdou… Situáciu s Ficovými výrokmi by mal riešiť generálny prokurátor Maroš Žilinka.

Fico za mreže?

V parlamente bolo rušno a postaral sa o to opäť expremiér Fico, pri ktorom sa nevedeli poslanci dohodnúť, či ho vydať na trestné stíhanie. Poriadne sa kvôli tomu rozhádali, lebo veď toto by sa mohlo prihodiť aj iným ľuďom, ktorí sedia v parlamente. Nielen Ficovi.

Urobiť z neho organizovanú zločineckú skupinu, lebo chcel prezradiť Kiskovo daňové tajomstvo, to je pritiahnuté za vlasy,“ rozhorčoval sa Boris Kollár, ktorý má mať podľa niektorých médií tiež pestrú minulosť.

Poslanci napokon Fica podržali, ale od pobytu v cele ho delili len dva hlasy. Poslankyne, ktoré nehlasovali ako zvyšok OĽaNO, ale podľa svojho svedomia, už strana vyhodila. Škoda len, že Igor Matovič zabudol na svoje vyhlásenie z roku 2011, keď ho vykopla strana SaS:

Hlasoval som presne tak, ako to vyžaduje Ústava – podľa svojho vedomia a svedomia. A za toto moje konanie ma strana, ktorá má v názve slobodu, vylúčila z poslaneckého klubu!“

Zdroj: fb Jaroslava Naďa

Minister Naď zastrašil Putina

Titul najnebojácnejšieho ministra si u nás dlhodobo udržiava minister obrany Jaroslav Naď, ktorý v priemere raz za týždeň adresuje ruskému prezidentovi Vladimírovi Putinovi nejakú vyhrážku.

Putin je zbabelý agresor, ktorý ničí všetko, čo nezapadá do videnia jeho zvráteného sveta.Upozorňujem, že ak by Rusi akýmkoľvek spôsobom zasiahli územie Slovenska, bude aktivovaný článok 5 Washingtonskej zmluvy, a to znamená, že by jeho kroky neostali bez odozvy. Tiež opakujem, že na Slovensku máme 4 špičkové systémy protivzdušnej obrany Patriot (plus ďalšie systémy OSSR), ktoré dokážu spoľahlivo identifikovať hrozbu a v prípade potreby ju zlikvidovať.“

Putin na to zatiaľ nijako nereagoval a dôvodom môže byť aj to, že ho slová slovenského ministra poriadne vystrašili…

Zdroj: fb Eduarda Hegera

Je Slovensko právny štát?

Premiér Eduard Heger sa stretol s eurokomisárom Didierom Reyndersom. „Ubezpečil som ho, že Slovensko je právny štát a spravodlivosť tu platí pre každého rovnako.“ Boli to naozaj odvážne slová, zvlášť keď si uvedomíme, že o pár dní vtrhla na jeden z okresných súdov v Bratislave NAKA a chcela si vziať utajenú prílohu k spisu tzv. kajúcnikov.

Sudca to odmietol a preto sa ostrí chlapci objavili v budove ráno, keď tam nikto nebol… Predseda okresného súdu hovorí o ohrozovaní ich nezávislosti, ale náš premiér spokojne vyhlásil, že eurokomisár vníma pri Slovensku veľkú snahu o zlepšenie hodnotenia slovenskej justície.


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!