Turecký prezident ohlasuje novú „klimatickú“ migračnú krízu. Má ísť o stovky miliónov utečencov!


23. septembra 2021
  Krátke správy - Spoločnosť

Valné zasadanie OSN, ktoré prebieha tento týždeň, naznačuje, aká bude ideová partitúra, podľa ktorej nám bude hrať tento globálny orchester svoje dramatické tóny. Jeho generálny tajomník, António Gutierrez bije na poplach a v teatrálnom vystúpení volá po celosvetovom zaočkovaní a okamžitom riešení ďalšieho strašiaka – klimatickej krízy.

Do týchto kulís v utorok vystúpil na globálnom pódiu turecký prezident Recep Tayyip Erdogan a v pozoruhodnej súhre okolností, vzhľadom na patetické výzvy generálneho tajomníka ohľadom klimatickej krízy, oznámil celému svetu, že prichádza nová vlna utečencov. Tentokrát ide o „klimatických utečencov“ a podľa tvrdenia tureckého prezidenta ich majú byť „stovky miliónov“.

Za svoju krajinu uviedol, že Turecko už nemá potenciál ani ochotu prijímať „nové vlny migrantov“. Podľa Erdogana je v Turecku už 5 miliónov Sýrčanov a ďalší migranti sa už do krajiny nezmestia. Avšak, vzhľadom na to, že Turecko susedí so Sýriou, na ktorej území uskutočňovalo (a naďalej uskutočňuje) počas nedávnej farebnej vojny vojenské operácie, sú tieto ponosy trochu pokrytecké. Pravdepodobne si však prezident Erdogan týmto oznámením len plnil svoju globálnu povinnosť.

Džin je zrejme vypustený z fľaše a teraz už len musíme čakať, ako to globálne elity celé zorganizujú. Predstava, že sa stámilióny ľudí pohnú smerom k Európe (ako to logicky vyplýva z toho, že to oznamuje prezident štátu, ktorý je vnímaný ako brána pre migrantov do Európy), bez podnecovania, inštruktáže, organizovania, poradenstva a poskytovania nutných zemepisných a administratívnych informácií, bez elementárnej logistiky, je totiž krajne naivná.

Dymovú clonu na túto gigantickú akciu ľavicového sociálneho inžinierstva má tvoriť klimatická hystéria. Gutierrez veštil v OSN zvýšenie teploty „najmenej o 2,7 stupňa nad úroveň pred industrializáciou“. Hneď oznámil aj absenciu 20 miliárd dolárov v rozpočte OSN na riešenie tejto krízy a oznámil, že krajiny OECD by mali každoročne prispieť sumou 100 miliárd dolárov na „klimatický fond“.

No a nakoniec sa v prejave dopracoval konečne k finálnemu posolstvu tejto drámy: „Buďme úprimní. Dnešný mnohostranný systém má príliš obmedzené nástroje a možnosti na to, čo je potrebné na efektívne riadenie globálnych verejných statkov. Je to príliš krátkodobé. Musíme posilniť globálne riadenie.

Takže je to vonku a nie je to žiadny hoax z konšpiračného webu. To však stopári hoaxov samozrejme dobre vedia a globálne plány im nevadia, pokiaľ o nich ľudia hovoria s nadšením. Vtedy sa k nim radi prihlásia. Horšie je to vtedy, keď niekto tieto plány považuje za zlé. Vtedy to je „konšpirátorstvo“. Avšak nielen globálne riadenie verejných statkov potrebujeme ako soľ.

„Naliehavo potrebujeme globálny plán očkovania, ktorý by prinajmenšom zdvojnásobil výrobu vakcín a zaistil, aby sa vakcíny v prvej polovici roku 2022 dostali k sedemdesiatim percentám svetovej populácie,“ dodáva generálny tajomník.

Ďalej sa bude globálne regulovať rodová rovnosť:

„Naliehavo potrebujeme zmeniť svet, v ktorom dominujú muži, a zmeniť rovnováhu síl, aby sme vyriešili najťažšie problémy našej doby. To znamená viac vedúcich predstaviteliek v parlamentoch, kabinetoch a radách. To znamená, že ženy budú všade zastúpené a naplno zapojené. Vyzývam vlády, korporácie a ďalšie inštitúcie, aby podnikli odvážne kroky vrátane referenčných hodnôt a kvót, na vytvorenie rodovej rovnosti od manažmentu smerom nadol.“ Čiže, až po upratovacie čaty, zrejme.

Nepochybne medzi migrantmi, ktorých ohlásil Erdogan, bude aj značné množstvo žien. Určite sa rady ujmú svojich funkcií v parlamentoch, kabinetoch a správnych radách.

BM

Zdroj: Pch24, titulný obrázok – Flickr

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!