Totálna vojna proti tabaku. Eurobyrokrati plánujú „beztabakovú“ generáciu

Branislav Michalka
8. apríla 2021
  Spoločnosť

Kolektívne organizovaný zdravý život, ktorý sa od polovice 19. storočia stal snom väčšiny režimov a ktorý nútil nemeckých národno-socialistických vládcov retušovať cigarety na fotografiách politikov, anglických viktoriánskych liberálnych imperialistov zavádzať ovsené kaše do školských zariadení, a sovietskych súdruhov aj amerických protestantov zavádzať prohibíciu, sa teší u sociálnych inžinierov stále vysokej popularite. Netreba zároveň pochybovať o tom, že najväčšej popularite sa toto kolektívne zdravie teší v plánovacom a sociálno-inžinierskom raji – v Európskej únii.

Najnovšie plány eurokomisárov a eurokomisáriek dosvedčujú, že pre EÚ nastala rozhodujúca fáza anti-tabakového ťaženia, ktoré ideovo koliduje s budovaním a plánovaním nového ekorežimu. Po zdanení a démonizovaní klasického fajčenia tabaku, sa teraz Európska komisia pustila do alternatívnych foriem fajčenia, teda do elektronických cigariet a tzv. bezdymových tabakových výrobkov. Plánuje ich zaťažiť, rovnako ako klasické cigarety, unifikovanými pravidlami zdaňovania. Oficiálnym dôvodom je samozrejme zdravie občanov. Eurokomisári tvrdia, že fajčenie je príčinou takmer tretiny všetkých prípadov rakoviny v EÚ. Z toho vidieť, že ako dobrým pastierom stáda, im zrejme záleží na živote a zdraví každého občana. Ich ľahostajnosť k státisícom zabitých nenarodených detí a aktívne presadzovanie práva na umelý potrat, bude zrejme len nejaký omyl v organizovaní tohto všeobecného dobra.

Generálny štáb boja proti tabaku, a teda rakovine, nazývaný Európska komisia, prichádza teraz so svojou dynamickou ofenzívou a útočným plánom, ktorý nesie názov Plán na porazenie rakoviny (Beating Cancer Plan). Používanie bombastických názvov s militaristickým podtextom, je tiež klasickým sprievodným javom sekulárnych režimov už viac ako sto rokov. Momentálne si ho na Slovensku a v EÚ vychutnávame v rámci bleskovej vojny proti Covidu-19. V rámci plánu chce Brusel vytvoriť predovšetkým „beztabakovú generáciu“ a unifikovať dane na elektronické cigarety, alebo bezdymové tabakové výrobky, ktoré si dnes štáty regulujú sami.

Tieto zvyšky autonómie zrejme vyvolávajú v Bruseli pocit stredovekej partikularistickej a feudálnej anarchie a eurokomisári/-ky sa rozhodli s podobnou nejednotnosťou definitívne skoncovať. Podľa niektorých odporcov alternatívnych cigariet (ale samozrejme aj tých klasických) je totiž práve táto forma fajčenia obzvlášť zákerná, pretože ohrozuje zdravie euroobčana tým, že v jeho neuvedomelej mysli vzbudzuje falošný pocit „zdravého fajčenia“. No a keď si unijné provincie nevedia rozkázať uvedomelo samé, tak musí prísť na pomoc veľký brat z Bruselu.

Okrem tejto obavy o zdravie euroobčanov, pristupuje k rozhodnutiu bruselskej byrokracie ďalší závažný motív, ktorý ona sama s hrôzou konštatuje: pravidlá EÚ, ktoré unifikujú legislatívu zdanenia tabaku sú už takmer 10 rokov staré! Nech ctení čitatelia uznajú či je rozumné, tak dlho nejaké pravidlo v EÚ nemeniť. Komisia považuje tieto pravidlá za jednoznačne zastarané. Ceny tabakových výrobkov už odvtedy prestali stúpať natoľko, aby potenciálnych sebapoškodzovačov odradili. Bezdymové cigarety sú zdanené napríklad na Slovensku reálne len 13 % daňou, pričom klasické 60 %. Navyše „stará“ legislatíva nereflektuje zmeny na európskych tabakových trhoch. To sa teraz musí zmeniť. Bude sa „harmonizovať“, aby sme použili oficiálne slovo euro-newspeaku.

Bdejúce bruselské „oko Saurona“ sa len na chvíľu odvrátilo (10 rokov) a už je tu hrozba novej generácie, ktorá pod dojmom bezpečnosti alternatívneho fajčenia tabaku, dospeje možno k „renormalizácii“ (výraz EÚ) tohto skazonosného zlozvyku vo verejnom i súkromnom živote.

Navyše podľa niektorých odborníkov, nie všetci fajčiari alternatívnych cigariet dokážu odolať klasickej cigarete. Využívanie alternatívnych možností vedie ku sklonu siahnuť v prípade núdze, či pokušenia, po cigarete klasickej. Toto nutkanie môže vzniknúť kvôli menšej intenzite fajčiarskeho zážitku pri alternatívnych cigaretách. V ideovo a politicky spriaznených Spojených štátoch, ktoré nastúpili od januára neochvejne na cestu pokroku, dokonca Úrad pre kontrolu potravín a liečiv (Food and Drug Administration, FDA) hovorí o „epidémii“ užívania elektronických cigariet mladými ľuďmi. Ako vidno, jedna epidémia strieda vo svete druhú, vlády nakoniec ani nebudú mať čas schvaľovať nové lockdowny a možno ich budú musieť zaviesť natrvalo. Pre naše zdravie samozrejme.

Tento trend „glajchšaltovania“ európskych tabakových produktov zapadá do celkovej koncepcie EÚ na unifikáciu európskeho zdravotníctva. Tá sa posunula, vďaka všadeprítomnému Covid-lockdownu, do ďalšej fázy vývoja. V marci boli urýchlene vyprodukované prieskumy verejnej euro-mienky, ktorá hlásila, že „Európania chcú v zdravotníctve silnejšiu Úniu“, ako nepochybne napokon vo všetkom. Európska komisia sa hneď chopila iniciatívy a začína presadzovať pojem „Zdravotnícka únia“, najmä v súvislosti s digitálnymi očkovacími pasmi ohľadom ochorenia Covid-19 a celkovým programom EU4Health. Komisia už predstavila „posilňujúce nástroje“, ktoré si vyžadujú „zmeny v základných zmluvách EÚ“.

Aj týmito zmenami sa bude čoskoro zaoberať všeobecná konferencia o budúcnosti EÚ, o ktorej sme na portáli Christianitas už písalieu-ohlasila-celoeuropsku-konferenciu-a-debatu-o-svojej-buducnosti-lidri-tvrdia-ze-ziadna-tema-nebude-tabu/. Vágna účasť radových občanov a zásadné zastúpenie lokálnych „odborníkov“, dávajú tušiť, že zmeny základných zmlúv a následná unifikácia zrejme budú schválené. A dokonca sa uvažuje (na žiadosť vďačných občanov samozrejme) o ich následnom prehĺbení, ako uvádza slovenská ľavicovo liberálna poslankyňa Monika Beňová: „Pokiaľ z tých rozhovorov vyplynie silná podpora a záujem na ďalších zmenách vo fungovaní zdravotníctva v Európskej únii, nevylučujem, že iniciatívy Komisie týkajúce sa zdravotnej únie bude potrebné ďalej prehlbovať.

Beztabaková generácia sa teda stane pravdepodobne čoskoro realitou, či skôr generácia, ktorá bude navštevovať čierny trh s cigaretami, alebo nelegálne pestovať tabak. Na to však už sú policajné orgány a moderná technika, ktorá umožňuje podstatne intenzívnejšiu kontrolu zdravotných hriešnikov a heretikov, než počas prohibície v USA alebo Sovietskom zväze, aby s podobnými nedisciplinovanými živlami zatočili.

Pokiaľ by sa však niekto tešil, že presunom za hranice EÚ sa zbaví bdelého dohľadu štátu nad svojím zdravím, tak bude zrejme sklamaný. Podľa WHO zabije fajčenie ročne až 8 miliónov ľudí (smrtonosný Covid-19 podľa tej istej organizácie zabil cca 3 milióny ľudí) a dokonca 1,2 milióna nefajčiarov skoná na následky cudzej nerozvážnosti a holdovaniu zhubnej vášni. WHO vyrátalo, že v priebehu 21. storočia budú mať cigarety na svedomí až 1 miliardu obyvateľov planéty. Preto sa proti tabaku bude bojovať celosvetovo a nielen v EÚ. A opäť tu máme ten zvláštny nesúlad v myslení a konaní: na jednej strane chcú svetové elity redukovať počet ľudí na planéte, podporujú reguláciu plodnosti a zabíjanie nenarodených a na druhej strane nás chcú presvedčiť, že nedokážu pokojne spávať, lebo niektorí ľudia umrú o niekoľko rokov skôr. Čiže napríklad nie ako 80-roční, ale ako 75- alebo 70-roční, prípadne ešte mladší. A na základe aj tejto „hrozby“ idú opäť regulovať, plánovať a harmonizovať.

Európska únia, ako už toľkokrát, ide príkladom. Jej poradný orgán s poetickým názvom Vedecký výbor pre riziká v oblasti zdravia, životného prostredia a nové riziká (SCHEER), ktorý dopredu zahŕňa všetky možné aj nemožné riziká, aké sa kedy vyskytnú, jej stojí naporúdzi a spolu zaiste prijmú to najlepšie rozhodnutie pre európskych občanov.

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!