Švédsko sa ocitlo na prvom mieste v rebríčku vrážd a znásilnení v Európe


9. augusta 2021
  Krátke správy - Spoločnosť

Krajina, ktorú naši spoluobčania v 60. rokoch vnímali ako idylický svet sociálneho zabezpečenia, svet detí zo Saltkrakenu, naháňajúcich neustále zvieratká, riešiacich sobáše (muža a ženy) či neustále sa strácajúcich, a kde otravná feministická agenda mala infantilnú podobu Pipi – Dlhej pančuchy, sa postupne mení na európsky brloh číslo jedna. Počet úmrtí strelnou zbraňou podľa štatistík dva a pol krát prekračuje európsky priemer, čím sa Švédsko ocitlo na čele kriminálneho peletónu a rovnaká zlatá medaila ho čaká aj za počet znásilnení.

Podľa čerstvej správy švédskej Národnej rady pre prevenciu kriminality, zaznamenalo Švédsko za posledných 15 rokov najväčší počet úmrtí na následky streľby v Európe. Vyplýva to z analýzy údajov od 22 európskych krajín, ktoré poskytol EurostatSvetová zdravotnícka organizácia (WHO). Väčšina obetí je tvorená mužmi vo veku 20 – 30 rokov.

Novinárka Paulina Neudingová z portálu Politico popisuje situáciu nasledovne: „Sociálne nepokoje, zapálené autá, útoky na sanitky a výtržnosti sa neustále opakujú. Streľba v krajine sa stala tak bežnou, že sa už ani nedostáva na titulné stránky novín. Správy o útokoch sú rýchlo nahradzované titulkami o športových udalostiach a celebritách. Čitatelia voči násiliu stratili cit.“ To však zaiste nemusí byť jediná príčina toho, prečo sa v oficiálnych médiách nevyskytujú správy o streľbe a násilí, ako sa domnieva Neudingová vo svojej nevinnosti. Bdelé oko pokroku sa totiž stará, aby občania neboli príliš rozrušovaní správami o svojich nových spoluobčanoch, a nevytvárala sa tak predstava (pravdivá), že za rastúcou kriminalitou sú migranti.

Už aj liberálni zaslepenci si však, napriek mediálnemu tichu, začínajú uvedomovať súvislosť medzi imigráciou a rastúcou kriminalitou. Na predmestí Hjällbo v Gӧteborgu, ktoré je peknou ukážkou no-go zóny, tvoria ľudia narodení v zahraničí až 70 % obyvateľov. No a zločinnosť, gangy a násilie majú svoj pôvod práve tam. Napriek týmto elementárnym pozorovaniam sa však ešte nájdu ctitelia pokroku, ktorí dôvtipne kontrujú, že nárast zločinnosti nie je spôsobený nárastom imigrantov, ale poklesom počtu policajtov. Zabudli však dodať, že v minulosti (60. – 80. roky) až toľko policajtov nebolo treba, pretože súčasný “úbytok”, sa týka stavu policajného zboru navyšovaného počas nárastu migrácie za cca 30 rokov, a zároveň zabudli udať, prečo policajti odchádzajú zo služby.

Neporovnateľná je aj efektivita vyšetrovania. V roku 1980 polícia v Gӧteborgu vyriešila 80 % prípadov, dnes je schopná vypátrať len 20 % páchateľov.

Polícia sa zásadne vyhýba údajom o etnickom pôvode páchateľov, avšak niekedy to „presiakne“ na povrch a vtedy sa verejnosť dozvie, že účastníci násilných trestných činov nie sú švédskeho pôvodu. Vyhliadky pritom nie sú pre autochtónnych Švédov príliš vábivé. Profesor Kyӧsti Tarvainen z univerzity vo fínskych Helsinkách, predpokladá, že pokiaľ sa švédska imigračná politika nezmení, budú etnickí Švédi tvoriť v roku 2065 menšinu. Čiže, na predmestiach sa bude možno strieľať ako pri Verdune.

A nielen strieľať. Podľa štatistík sa stáva Švédsko premiantom aj v počte znásilnení. Tieto znásilnenia, pri ich stopovaní, dovedú pátračov neomylne opäť do predmestských štvrtí, ovládaných migrantami, kde nachádzajú páchateľov. Pokiaľ ich vôbec nájdu. Priznala to už aj verejnoprávna švédska televízia SVT. Na problém upozorňuje bývalá moslimka Ayaan Hirsi Aliová, ktorá žije v Spojených štátoch Na portáli Unherd uviedla, že Švédsko sa stalo „európskou metropolou znásilnenia“. Vzhľadom na svoj pôvod si to však môže dovoliť, rovnako ako aj svoj pomerne tvrdý postoj k prisťahovaleckému problému. Zdravý rozum jej totiž velí, že to, pred čím ona, alebo jej rodičia, kedysi utiekli  – brutalita necivilizovanej spoločnosti – sa pomaly ale isto presúva za nimi.

BM

Zdroj obrázku: piqsels

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!