Švédsko bude kalifát – rozhovor - Christianitas

Švédsko bude kalifát – rozhovor

Piotr Włoczyk
17. mája 2019
  História  

S Jerzym Grunwaldom, hudobníkom a emigrantom, ktorý mnoho rokov žil vo Švédsku, sa rozprával Piotr Włoczyk. Jerzy Grunwald – (rok narodenia 1950) je vokalista, skladateľ a hudobný producent. Bol členom  hudobných skupín No To Co a En Face. Mnoho rokov žil v exile, vo Švédsku.

Zdroj: wikipedia.com

Piotr Wloczyk: Opustili ste Poľsko pred 44 rokmi, väčšinu svojho života ste strávili vo Švédsku. Prečo ste sa vrátili?

Jerzy Grunwald: Keď som odchádzal z PĽR (Poľská ľudová republika), potreboval som slobodu. Komunizmus sa mi hnusil, chcel som poznať svet a umelecky sa rozvíjať. Odišiel som do Spojených štátov, aby som sa po mnohých rokoch ocitol vo Švédsku. Pred niekoľkými mesiacmi som sa vrátil do Poľska, kde som našiel skutočnú slobodu. Dnes je Švédsko ekonomicky a morálne upadajúca krajina, kde sú práva občanov obmedzené v prospech islamských utečencov. Kto by si bol pomyslel, na začiatku sedemdesiatych rokov, že o niekoľko desaťročí neskôr budú Švédi závidieť Poliakom akú majú normálnu krajinu?

Švédsko je však pre mnohých Poliakov stále synonymom prosperity. Čoho sa tam človek môže obávať?

Ja sa nebojím ničoho. Nepáči sa mi však cielený import náboženskej vojny, chorej islamskej ideológie, ktorá za pomoci liberálno-ľavicových šialencov zasieva nenávisť voči našej civilizácii. To je náboženstvo, ktoré toleruje ostatné len kým je v menšine. Ak je pomer obrátený, tolerancia končí.

Vo Švédsku sú moslimovia stále menšinou…

Celé štvrte sú však už v ich rukách. A tam sú väčšinou. A to je iba začiatok, pretože keď vezmeme do úvahy demografiu, v ktorej na jedného novonarodeného Švéda pripadá päť moslimských novorodencov, je jasné, ktorá kultúra bude v tejto krajine zakrátko vládnuť.

Práve v Helsinborgu som žil takmer 30 rokov. Dnes je štvrť Söder, v ktorej som býval, prakticky celá moslimská. V mojom bloku kedysi bývali Švédi a jeden Dán. Teraz sú ľudia, ktorí tam žijú, takmer všetci moslimovia a na interkome zostali pravdepodobne iba dvaja Jensenovci a Svensenovci. Švédsko každý rok prijíma viac ako 100 tisíc imigrantov a koniec tohto šialenstva je v nedohľadne.

Jedinou otázkou je, či sa dá udržať starnúca spoločnosť bez imigrantov?

Sám som bol utečenec, nie prisťahovalec, ale prichádzal som z krajiny Moniuszka a Chopina a nechcel som prevrátiť Švédsko hore nohami. Integroval som sa, naučil som sa jazyk. Nemám nič proti prisťahovalectvu ľudí, ktorí sa chcú asimilovať, splynúť so spoločnosťou. Nie je dôležité, akú majú farbu pokožky, pokiaľ nezačnú demokratické slobody využívať na postupné nastoľovanie svojho poriadku. A takí, nanešťastie, sú moslimskí imigranti.

Zdroj: nakedislam.com

Malmö nemá v médiách najlepšiu povesť. Chcete povedať, že v Helsingborgu je to podobné?

Áno, v Helsingborgu je podobná situácia ako v Malmö. V štvrti Söder sa situácia stala nebezpečnou, na uliciach vidno takmer samých prisťahovalcov z moslimských krajín, ktorí provokujú ostatných obyvateľov… Nedávno tam bolo päť razií za jeden deň a človek pred mojím domom spustil paľbu. Také niečo bolo pred štyridsiatimi rokmi nemysliteľné. Samozrejme, drobná kriminalita je problém v každej krajine, ale teraz sa Švédi obávajú islamského banditizmu. Ten, kto to nevidí, je len naivný teoretik. Pozývam vás, aby ste sa prišli pozrieť do Švédska. V súčasnosti je v tejto krajine vyše sto štvrtí, kam sanitky alebo hasičské zbory vstupujú len v sprievode polície, ktorá sa tam taktiež bojí chodiť. Vládne chaos a anarchia. Submisívna ľavicová vláda sa vzdáva svojej krajiny.

Nebolo by pre vás riešením presťahovať sa do inej štvrte v rámci Helsingborgu? Veď tam musia byť pokojnejšie miesta.

Bohužiaľ, takých miest je čoraz menej, ale hlavným dôvodom mojej evakuácie je chorá ľavičiarska ideológia, ktorá úplne otrávila myseľ švédskej spoločnosti a odučila ľudí samostatne uvažovať. Poliaci si nevedia ani len predstaviť, do akej absurdnosti zašla v tejto krajine politická korektnosť. Liberálno-ľavicoví nacisti svojich oponentov nálepkujú ako fašistov, pričom chrlia nezmysly o xenofóbii, rasizme, homofóbii a neznášanlivosti len preto, že sa niekto odváži myslieť inak.

„Liberálno-ľavicoví nacisti “?! Neprehnali  ste to trochu?

Ľavica nálepkuje pravicu tými najhoršími prívlastkami, počnúc “fašizmom”. To všetko je nezmysel, ktorý má pravičiarov pritlačiť k múru a prinútiť ich, aby sa bránili. Ľavica na jednej strane čerpá z marxizmu, ale pokiaľ ide o preformátovanie spoločnosti, vidno tam aj stopy toho, čo robil Hitler, ktorý bol národným socialistom. Nacizmus je národný socializmus. Áno, národný, ale stále socializmus!

Nestaviate tieto veci príliš radikálne?

Je pravda, že sa vyjadrujem radikálne, ale keby som povedal všetko, s čím som sa vo Švédsku stretol, mnohí by neverili, že mohla, kedysi hrdá krajina, tak hlboko klesnúť.

Napríklad?

Raz som si vytlačil nálepku na auto s nápisom, ktorý v preklade znie: „Posledný Švéd nech vezme vlajku.“ Nalepil som ju na auto. Počas cestnej kontroly – cestoval som so švédskym priateľom – sme boli obvinení zo… šírenia nacionalizmu. Kedysi Švédi bez problému vyvesovali vlajky na domoch, a dnes je prejav oddanosti k vlajke vlastnej krajiny vnímaný ako nacionalizmus…

Dostali sme sa na policajnú stanicu, kde sme boli kvôli tomu vypočutí. Prípad bol nakoniec zastavený, pretože ani vo Švédsku by nebolo možné odsúdiť človeka za takéto „previnenie“. Preto sa nečudujte, že toľko Švédov emigruje z vlastnej krajiny.

Zdroj: forumlibertas.com

Pred naším rozhovorom som skontroloval štatistiky migrácie. Oficiálne údaje ukazujú, že v poslednom desaťročí nevidno nejaký veľký skok v počte emigrantov.

Bol by som opatrný so štatistikami, pretože ich zostavuje štát, ktorý z moslimského prisťahovalectva urobil raison d’état, pričom pred spoločnosťou zatajuje islamizáciu krajiny. Poznám mnohých Švédov, ktorí v posledných rokoch prišli do Poľska, naučili sa náš ťažký jazyk a chcú tu žiť. Švédsky internet je plný otázok o životných podmienkach v Poľsku, cenách bytov. Avšak nielen v Poľsku hľadajú Švédi záchranu. Poznám aj dvoch Švédov židovského pôvodu, ktorí odišli do Izraela, pretože židovská komunita vo Švédsku sa ocitla vo veľmi ťažkej situácii. Určite ste počuli o vlne podpaľačstva synagóg, o policajnej ochrane židovských škôl a predškolských zariadení. Pred niekoľkými rokmi som v Helsingborgu videla horiacu synagógu. Najväčšie švédske médiá o takýchto útokoch mlčia, pretože imigranti majú úplnú imunitu.

Pred rokom na to upozornili dokonca „The New York Times.“ Čitatelia týchto novín sa mohli dočítať v texte s názvom “Tvrdá pravda o švédskom antisemitizme” o horlivom odsudzovaní antisemitizmu krajnej pravice, zo strany švédskej vlády a úplnom mlčaní o antisemitizme prisťahovalcov z islamských krajín…

Áno, je to tak. Švédska vláda slepo verí v rovnosť kultúr. Ako je však možné integrovať sa s kultúrou, v ktorej žena nemá nijaké práva? Švédi a Európa nechápu, že islam rozumie iba jazyku sily a že s islamom sa nevyjednáva. Ako možno byť stádom baranov idúcich na zabitie? Viem, že je to veľmi radikálne označenie, ale nie je možné popierať čosi, čo vidno voľným okom. Švédi sa podieľajú na procese sebazničenia. Chcem veriť, že naša súčasná vláda z toho vyvodí závery. Preto žiadni moslimskí utečenci, božechráň, žiadne trvalé pobyty, pretože skončíme ako horiaca západná Európa.

Nikdy ste sa nestretli s moslimami, ktorí nie sú radikáli a dokážu sa asimilovať?

Zdroj: wikipedia.com

Po každom bombovom útoku ľavičiari postavia pred kamery predstaviteľov tejto komunity, ktorí stále tvrdia, že islam je náboženstvo mieru. Až do ďalšieho útoku. Hovoriť o mierovom charaktere islamu uspáva našu ostražitosť. Dnes všetci vieme, že vyznávači islamu sú predstaviteľmi kultúry, ktorá je nepriateľom slobodnej civilizácie, postavenej na kresťanských hodnotách. Napriek všetkým svojim obrovským problémom Švédsko bezpodmienečne podporuje Marakéšsky pakt o migrácii, ktorý umožní neobmedzené prisťahovalectvo ľudí z Afriky a Blízkeho východu. Nedávno Annie Lööf, predsedníčka strany Centrum, poslankyňa švédskeho parlamentu a bývalá ministerka, premýšľala, prečo neprijať 30 miliónov prisťahovalcov! Do krajiny, ktorá má 10 miliónov obyvateľov!

Zdesení Švédi, ochrnutí strachom, si musia vziať príklad z hrdinstva Poliakov v čase vojny a vziať veci do vlastných rúk, ak chcú prežiť. Preto sa stále pýtam: Kde ste, Vikingovia? Čo sa s vami stalo? Zobuďte sa skôr, než sa stanete občanmi druhej triedy vo vlastnej krajine!

Ak je to také zlé, ako hovoríte, prečo švédski demokrati (SD), jediná švédska strana, ktorá vystupuje za obmedzenie prisťahovalectva, nevyhrala posledné voľby? Veď predsa pri tajnom hlasovaní sa nemusíte báť politickej korektnosti, môžete hlasovať za koho chcete. Pritom SD získala necelých 18 percent hlasov…

Po prvé, voľby boli manipulované a existujú dôkazy, že švédski demokrati nemali rovnaké príležitosti ako ľavica. Poslanci SD, či jednoducho švédski vlastenci, ktorým záleží na budúcnosti vlasti, sú obvykle  umlčiavaní parlamentnou väčšinou. Týmto ľuďom je odoberané právo hlasovať! Všetci ostatní politici sa k nim správajú ako k prašivcom, akoby požiadavka: „Stop imigrácii!“ bola nejakým zločinom.

Niektorí švédski voliči sa toho na jednej strane obávajú a na druhej strane to nechcú vidieť. „Pravica to je fašizmus, moslimovia sú naši priatelia, púšťajme ich ešte viacej!“ – ak máte takýto prístup k životu – a to je vo Švédsku norma – neprekvapuje, že toľko ľudí volí ľavicové strany.

V tejto diskusii určite nie ste nezaujatý.

Nie som, pretože som tam žil a bol som svedkom úpadku tejto krajiny. Kedysi hrdý národ umiera pred našimi očami.  Preto je Poľsko normálnou krajinou, kde teraz môžeme žiť pokojne, bez miliónov ľudí, ktorí chcú zničiť našu civilizáciu. Pozrime sa na alternatívu, ktorá sa stavia proti tomuto nacistickému šialenstvu. Nechápem, prečo si strana PiS  celý čas sype popol na hlavu a neustále niečo vysvetľuje Európskej komisii, namiesto toho, aby tvrdo vyhlásila: „Dohodli sme sa na Európe Schumana, nie Spinelliho a vôbec nie na kalifáte!“

Z toho, čo hovoríte, sa zdá, že Švédi sa rozhodli spáchať veľkolepé harakiri pred očami celého sveta. Ako by sa spoločnosť, ktorá vybudovala taký dobre fungujúci štát, mohla usilovať o to, aby – ako ste predpovedali – upadla do poroby? Veď je to nelogické.

Švédov zničil sociálny štát. Počas povojnových desaťročí títo ľudia stratili schopnosť bojovať. Vďaka sociálnemu štátu sa dostali do stavu, ktorý možno prirovnať k letargii. V Poľsku za komunizmu museli ľudia bojovať, aby prežili. Napokon ani teraz sa v Poľsku nežije ľahko. Blahobyt v kombinácii so sociálnym štátom vo Švédsku zabil bojovníkov. Nie všetkých, ale drvivú väčšinu. Stali sa detinskými ľuďmi, ktorí sa podpíšu pod všetko, len aby boli považovaní za „tolerantných“. Počuli ste, že mládež švédskej strany Liberálov požiadala v roku 2016 o legalizáciu nekrofílie a incestu?

Materská strana sa však hneď dištancovala od iniciatívy svojich mládežníkov…

Nie je to nijaká útecha, lebo je to len ďalšie sondovanie spoločnosti, aby si postupne zvykala na ľavicové aberácie. Ľudia, ktorí s tým prišli, čoskoro vstúpia do „dospelej“ politiky a vrátia sa k týmto myšlienkam. Mimochodom, nie je to paradox, že najväčší priatelia moslimskej imigrácie, čiže predovšetkým LGBT komunity, vôbec nevedia, aké sankcie má islam pripravené pre homosexuálne činy? Vari nechápu, že si chystajú povraz na svoje krky?

© ® Všetky práva vyhradené.

Zverejnené sú súhlasom autora

Najnovšie články

Sv. Barbora, panna a mučenica

Katolícka škola v Nemšovej – ďalší kamienok v mozaike proticirkevnej kampane na Slovensku?

Nezvyčajní svätí patróni: Majú ich alkoholici, odsúdení na smrť, ba dokonca aj ľudia nachádzajúci sa vo výťahu. Viete, komu pomáha svätá Bibiána?

Môže v strednej Európe vzniknúť katolícky superštát?