Svätá omša len pre vyvolených?


18. septembra 2021
  Krátke správy - Cirkev

Zovretie štátnej slučky okolo cirkevného hrdla sa neustále zužuje, pričom nič nenasvedčuje tomu, žeby sa slovenská cirkev chystala na nejaký závažnejší protiútok. Podľa najnovších pravidiel, ktoré Cirkev na Slovensku akceptuje, sa vytvárajú dve kategórie veriacich. A to nie podľa toho, ako dodržiavajú Božie prikázania, vyhýbajú sa ťažkým hriechom alebo vyznávajú či nevyznávajú ortodoxne katolícku vieru, čo by bolo pochopiteľné, ale podľa toho, či sú zaočkovaní alebo otestovaní. Pokiaľ teda majú oprávnený strach, že sa očkovaním alebo testovaním ich zdravotný stav môže zhoršiť, o morálnych kontextoch očkovania vakcínami vyvinutými z umelo potratených plodov ani nehovoriac, tak majú smolu – na sv. omšu sa v nedeľu nedostanú.

Farnosť sv. Egídia v Bardejove oficiálne vyvesila na viditeľných miestach takýto rozpis sv. omší na nedele:

6:30 – pre zaočkovaných
8:00 – pre OTP (očkovaní, testovaní, prekonaní)
9:00 – pre OTP (očkovaní, testovaní, prekonaní)
10:00 – pre zaočkovaných
15:00 – pre OTP (očkovaní, testovaní, prekonaní)
18:00 – pre zaočkovaných

Katolíci, ktorí nie sú zaočkovaní, otestovaní alebo neprekonali covid, sa teda nedostanú k sv. omši. V dolnej časti oznamu sa píše, že pri rozdávaní svätého prijímania pred bazilikou treba mať „respirátor FFP2, dezinfekciu a kontakt na vás“. Znamená to, že kto neposkytne farnosti svoj kontakt, tak ten nedostane sväté prijímanie? A čo s týmito kontaktmi plánuje štát a Cirkev ďalej robiť? Budú si vytvárať databázu neprispôsobivých?

Ešte pred dvoma rokmi by podobný scenár neobstál ani na tom najkonšpiratívnejšom blogu a pokiaľ by niekto niečo také predpovedal, tak by sa všetci „odborníci“ chytali za bruchá od smiechu. Zdá sa však, že sme sa už dosmiali. Realita predbieha aj tie najdivokejšie konšpirácie.

BM

Titulný obrázok – wikimedia commons


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!