Štát Alabama zavádza vlajku na pol žrde na znak smútku nad potratenými deťmi - Christianitas

Štát Alabama zavádza vlajku na pol žrde na znak smútku nad potratenými deťmi


25. marca 2021
  Krátke správy - Spoločnosť

9. marca 2021 sa podarilo hornej komore alabamského parlamentu presadiť rezolúciu nazvanú „Deň sĺz“, kedy má byť na pamiatku nenarodených detí usmrtených pri potratoch zvesená štátna vlajka na pol žrde. Podobné rezolúcie prešli aj v dolných komorách v štátoch Arkansas a Mississippi.

„Deň sĺz“ je stanovený na 22. januára. Práve v tento deň roku 1973 bolo Najvyšším súdom USA ustanovené rozhodnutie v kauze zvanej „Roe verzus Wade“, ktoré otvorilo dvere legalizovaným potratom v celých Spojených Štátoch Amerických.

Alabamská rezolúcia hovorí:

KEĎŽE 22. januára 1973 väčšina sudcov Najvyššieho súdu USA hlasovala za uznesenie hovoriace, že potrat je právom zaručeným Ústavou a

KEĎŽE od tohto osudového dňa bolo stratených 61 miliónov nenarodených detí, čo je množstvo celej generácie X cez Alfa, teda teraz

PODĽA LEGISLATÍVY ALABAMY, OBE KOMORY PARLAMENTU SA UZNIESLI, ŽE 22. január 2022 je v Alabame uznaný za Deň sĺz a občania Alabamy sú v tento deň vyzvaní, aby zvesili svoje vlajky na pol žrde na znak smútku nad nenarodenými deťmi, ktoré prišli o svoj život počas potratu.

Anne Fitzgeraldová, riaditeľka nadácie „Day of Tears“ (Deň sĺz), ktorá sa o schválenie rezolúcie pričinila zásadným spôsobom, prehlásila:

…ide o dôležitý krok v misii zmeniť našu kultúru na takú, ktorá život prijíma. Ďakujeme ti, Alabama, za ustanovenie dňa, kedy si pripomíname a smútime nad tými, ktorých sme stratili pod rúškom slobody voľby.

Webová stránka nadácie rovnako tak vyjadrila svoju túžbu po úplnom ukončení potratovej praxe. Rovnako tak vyzýva ľudí, aby každému pripomenuli, že „22. január je dňom sĺz. Prosíme, znížte svoje vlajky na pol žrde.

Rezolúcia s názvom „Deň sĺz“ bola tiež predložená na prerokovanie Kongresu Spojených Štátov Amerických. Možno by nebolo na škodu, keby sme sa aj my na Slovensku touto novou iniciatívou inšpirovali.

MG

Zdroj: christianheadlines.com, knightsrepublic.com


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!