Speváčka Adele obvinená z „transfóbie“, kvôli slovám: „Milujem byť ženou!“ - Christianitas

Speváčka Adele obvinená z „transfóbie“, kvôli slovám: „Milujem byť ženou!“


11. februára 2022
  Krátke správy


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Kvôli slovám, ktoré slávna britská speváčka Adele vyslovila na galavečere BRIT Awards, sa dostala pod paľbu kritiky zo strany liberálnej úderky, ktorá ju označila nálepkou „transfóbky“. Adele sa totiž vyjadrila, že „miluje byť ženou“, čo sú – ako sa zdá – v dnešnej dobe už kacírske slová.

Ceremónia BRIT Awards sa uskutočnila v Londýne v utorok 8. februára a ide o britskú obdobu amerického hudobného galavečera Grammy. Britský usporiadateľ už vopred oznámil, že BRIT Awards sa zmenil na „prvý gender-neutrálny galavečer“ na svete. To však ešte nabudení organizátori netušili, čo ich čaká. 33-ročná Adele, jedna z najväčších a najnadanejších hviezd britskej hudobnej scény za posledné roky, získala v spomínaný večer celkovo tri sošky. Počas svojho krátkeho príhovoru na pódiu povedala slová, ktoré nutne museli gender úderke vyraziť dych:

Chápem, prečo sa zmenil názov tohto galavečera, ale ja skutočne milujem byť ženou a byť ženskou umelkyňou. Naozaj to milujem! Naozaj to milujem!

Reakciou na tieto slová bol obrovský aplauz divákov sprevádzaný aj súhlasnými výkrikmi nadšenia. Bolo teda len otázkou veľmi krátkeho času, kedy sa za tento prejav Adele ocitne pod paľbou trans-aktivistov, ktorí už nenechali suchú nitku ani na spisovateľke J. K. Rowlingovej. Na Twitteri sa objavilo množstvo urážlivých vyjadrení na adresu speváčky, okrem iného aj takéto:

Adele bola preč z Veľkej Británie príliš dlho, ak si myslí, že môže povedať, že miluje byť ženou, a „transfóbovia to nebudú brať ako nejaké zvrátené víťazstvo v ich nenávistnej kampani proti trans ženám.

Autorka Jane Harrisová v reakcii na sociálnych sieťach napísala: „2022. Rok, v ktorom sa kult gender už natoľko udomácnil, že keď víťazka BRIT Awards povie: „Naozaj milujem byť ženou a byť umelkyňou“ – je odsudzovaná. Teraz bude na ňu vyvíjaný nátlak, aby sa ospravedlnila. Už to chápete?“

Aj ďalšie osobnosti sa Adele zastali s tým, že niekto „kto sa znova a znova zastával LGBT“ by nemal byť ostrakizovaný s takou rýchlosťou.

Usporiadatelia BRIT Awards ešte v novembri ohlásili, že po prvýkrát za 45-ročnú históriu ocenení rušia „gender“ kategórie mužský spevák, ženská speváčka, pretože „to vylučuje nonbinárnych umelcov“ a súťaž mala byť týmto spôsobom „inkluzívnejšia“. Na oficiálnej stránke súťaže sa ďalej uvádza:

Oslavujeme umelcov výlučne pre ich hudbu a prácu, a nie pre to, ako sa rozhodnú identifikovať, alebo ako ich môžu vidieť iní…

Aby sme však Adele neprechválili: len pár dní po svojom vystúpení na BRIT Awards sa nečakane objavila v queer klube v Soho (neslávna londýnska štvrť) s názvom G-A-Y, kde za nadšených ovácií predvádzala rôzne „kúsky“ zachytené na mobilných telefónoch. Uvidíme teda, ako dlho jej láska k tomu, že je žena, vydrží.

MG

Zdroj: Valleurs Actuelles, Newsweek, Yahoo, titulný obrázok – elrinciondesastre.blogspot.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Sv. Melor, mučeník

„Nezaujímavá“ svätica z Lisieux: Malá Terezka a čo ste o nej nevedeli

Týždeň na Slovensku

„Anklopfzeremonie“ alebo pohľad do habsburských pohrebných rituálov