Slovensko plánuje očkovať deti proti chorobe Covid-19 ešte v tomto roku


18. marca 2021
  Krátke správy - Spoločnosť

Keďže informácia o nutnom počte zaočkovaných, aby bola „hnusoba“ porazená, sa v priebehu niekoľkých mesiacov zmenila a počet sa vyšplhal v odhadoch odborníkov zo 70 % až na 90 % populácie, počíta sa aj s očkovaním detí. Firmy Pfizer, Moderna a AstraZeneca už vyvíjajú vakcíny určené pre deti a ako píše liberálny Denník N:

Výrobcovia vakcín, ktoré už používame na Slovensku, tieto isté látky testujú už aj na deťoch.“

Podľa odborníkov, pokiaľ chce získať Slovensko kolektívnu imunitu, čo sa dá dosiahnuť len zaočkovaním 70 – 90 % populácie, tak bez očkovania detí to nepôjde. Epidemiologička Alexandra Bražinová uvádza, že k očkovaniu detí proti chorobe Covid-19 by mohlo dôjsť už na jeseň roku 2021. Najprv boli uprednostnené staršie ročníky, ktoré sú podľa odborníkov ohrozenejšie, ale už čoskoro dôjde aj na deti.

Je to bežný postup pri klinickom skúšaní vakcín a väčšiny liekov. Začína sa dospelou populáciou, pretože deti sú zraniteľnejšie,“ hovorí epidemiologička Bražinová. Čiže, ak sme to dobre pochopili, odborníci vakcíny na ľuďoch skúšajú. Ale je možné, že to nebolo myslené tak, ako to bolo povedané. Dúfajme.

Testy na deťoch prebiehajú v plnom prúde. Pfizer a BioNTech testuje na vzorke viac ako 2000 detí, Moderna na vzorke 750 detí a AstraZeneca, ktorá sa v poslednom čase teší masívnej mediálnej popularite testuje na 300 britských deťoch. 600 adolescentov vo veku 12 – 16 rokov otestovali aj v Izraeli.

Hoci má podľa odborníkov choroba Covid-19 u detí a mladistvých len veľmi ľahký priebeh, aj tak budú musieť byť zaočkovaní, pretože sa môžu stať zdrojom nákazy pre rodiny a následne zrejme aj pre celú populáciu. Niektorí dokonca tvrdia, že tzv. britská mutácia sa medzi deťmi šíri intenzívnejšie.

Táto snaha označiť deti za potenciálne nebezpečenstvo nákazy pre staršiu populáciu a rodiny, ako aj ich následná kolektívna hygienizácia, pravdepodobne zapadá do celkovej koncepcie nastupujúcej éry zintenzívňovania sociálneho inžinierstva vo svete a postupnej deštrukcie klasickej rodiny. Ľudia budú selektovaní a sústreďovaní do skupín, napríklad aj podľa veku, pričom sa bude tradičná viacgeneračnosť vzťahov, sústredená kedysi do základnej spoločenskej jednotky – rodiny, možno naďalej oslabovať.

BM

Zdroj titulného obrázka

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!