Sky News Australia: „Sme svedkami vzniku novej Aliance Zla“


10. apríla 2021
  Krátke správy - Spoločnosť

Zdá sa, že slobodný svet čelí po Osi (národno-socialistické Nemecko, fašistické Taliansko, imperiálne Japonsko) a Varšavskej zmluve už tretej veľkej „Aliancii Zla“, ktorú priamo pred našimi očami vytvárajú Rusko, Čína, Irán, Severná Kórea a chunta, ktorá sa zmocnila Mjanmarska; aspoň tak prezentuje najnovšie udalosti konzervatívna stanica Sky News Australia.

Svet sa stáva rýchlo veľmi nebezpečným miestom; a to tak rýchlo, že teraz čelíme novej Aliancii Zla“, nechal sa počuť populárny moderátor stanice Andrew Bolt. Ako Bolt pokračuje, nová „Aliancia Zla“ je tvorená diktátorskými režimami, ktoré definitívne zavrhli demokratické zriadenie. Tieto štáty prehlbujú vzájomnú vojensko-ekonomickú spoluprácu a spoločným úsilím sa snažia rozširovať svoj vplyv ďalej do sveta.

V marci sa uskutočnili tri veľmi dôležité stretnutia medzi predstaviteľmi týchto štátov. Najprv sa stretli ministri zahraničných vecí Ruska a Číny. Ruský prezident cez telemost označil USA za rasistickú krajinu podporujúcu genocídu, na čo – trochu paradoxne – čínsky minister s úsmevom prikyvoval. Druhé stretnutie sa konalo už o pár dní neskôr medzi Čínou a Iránom. Andrew Bolt:

Krajiny si prisľúbili ekonomickú spoluprácu, takže Irán bude schopný prežiť sankcie, ktoré naň boli uvalené, aby sa mu tak zabránilo vo vytvorení atómovej bomby.

Tretie stretnutie sa uskutočnilo koncom marca medzi pohlavármi ruskej armády a „novými vojenskými diktátormi Mjanmarska“. Tí už niekoľko mesiacov krvavo potláčajú pro-demokratické protesty a len minulý týždeň bolo v uliciach Mjanmarska vojenskými a policajnými zložkami zabitých 100 ľudí. O život prišlo v krajine aj niekoľko detí.

Kým americký generál (Richard Wood) odsúdil mjanmarskú armádu pre vraždenie civilistov, ruský zástupca ministra obrany dostal medailu od šéfa mjanmarskej armády za podporu tých samých krvavých diktátorov!“ hromžil austrálsky moderátor.

Bolt tiež poukázal na to, ako diktátori, autokrati a predstavitelia teroristických režimov majú k sebe blízko, „aby tak vzdorovali demokratickému Západu, ktorý je slabší a slabší“.

Nakoniec divákov Sky News Australia varoval: „Hranice budúceho celosvetového konfliktu sa práve črtajú priamo pred vašimi očami.

Čína má však zaujímavých priateľov aj v Európe. Ako informujú Armádni noviny, čínsky minister obrany Wej Feng-Che navštívil v týchto dňoch štyri európske krajiny: Maďarsko, Srbsko, Grécko a Severné Macedónsko a to na pozvanie ministrov obrany týchto krajín. V Srbsku sa napríklad Wej nechal počuť, že „osud a budúcnosť Srbska a Číny sú vzájomne prepojené“ a že „nikdy nedovolí, aby sa história opakovala“, čím narážal na bombardovanie Belehradu jednotkami NATO v máji 1999. „Wej vyslovene uviedol, že v prípade napadnutia príde čínska armáda Srbsku na pomoc“, oznamujú Armádni noviny.

Problémom ale je, že „Aliancia Zla“, nie je obranný pakt, keďže všetci jej hlavní členovia majú teritoriálne požiadavky mimo svojho územia. V najväčšom ohrození sa momentálne nachádza malý ostrov Taiwan a vrie to už aj na ukrajinsko-ruských hraniciach, kde robí ruská armáda nečakane veľké presuny.

MG

Zdroj: armadninoviny.cz, zdroj titulného obrázka, https://www.youtube.com/watch?v=9wPjEjz7RoM


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!