Rodičia, pozor! Na našich školách sa zavádza povinná sexuálna výchova - Christianitas

Rodičia, pozor! Na našich školách sa zavádza povinná sexuálna výchova


13. januára 2023
  Krátke správy

Zachytili ste, že v školách už čoskoro bude povinná sexuálna výchova? Stavíme sa, že nie. Táto novinka sa zaviedla opäť – tak ako už na Slovensku býva zvykom – pekne potichučky.

Ilustračný obrázok, zdroj: pixabay.com

Na „Školskom portáli“ sme sa dozvedeli, že školy tento rok čakajú veľké, ba priam prelomové zmeny. Prví žiaci sa budú na hodinách venovať sexuálnej výchove, pretože je údajne táto téma na Slovensku tabuizovaná.

A nebude jej venovaný len jediný špeciálny predmet. Nie, nie. Predstavy našich kompetentných činiteľov presahujú hranice jedného predmetu! „Za úplne najlepšie považujem, aby bola integrovaná do viacerých predmetov,“ povedal minister školstva Ján Horecký s tým, že by nemalo ísť o samostatný predmet.

Dovoľte, aby sme vám vysvetlili, čo to znamená. To znamená, že rodičia nebudú vopred vedieť, na akom predmete a kedy budú ich deťom vtĺkať do hláv niečo, s čím nemusia súhlasiť. Pri takomto systéme výuky jednoducho rodič nemá šancu vopred informovať učiteľa, že si neželá, aby „vzdelával“ jeho dieťa o niečom, čo napríklad odporuje kresťanskej viere, v ktorej je doma dieťa vychovávané.

Zaujímavé je, že tento predmet zrejme nebudú učiť len učitelia zo školy, ktorú dieťa navštevuje, ale aj externé firmy, ktoré sú v tom lepšie „podkuté“.

Pokojne sa teda môže stať, tak ako to bolo v septembri 2021, že na Slovensku odštartuje turné po školách, ktoré bude okrem iných vecí propagovať aj sexuálnu výchovu a nebude na to potrebný súhlas rodičov.

Za projektom mimochodom v tom čase stál jeden z najznámejších homosexuálov na Slovensku…

MM

Zdroj: Školský portál, hnonline.sk, ilustračný obrázok, zdroj – pixabay.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Agenti, kolaboranti, zradcovia a udavači alebo Komu sa hojdá žalúdok, ten nech nelezie do politiky

Arcibiskup Fulton Sheen: „Takto spoznáte Antikrista!“

Genocída národov

Ako duchovní rodičia hnutia Wicca de facto potvrdili, že čarodejnícke procesy v minulosti boli úplne legitímne