„Pápež ma už rehabilitoval“ tvrdí Róbert Bezák


22. júla 2021
  Krátke správy - Cirkev

Odvolaný trnavský arcibiskup Róbert Bezák sa už považuje za „rehabilitovaného“, ako uviedol v diskusnej relácii Pod lampou. Podľa vlastných slov ho „rehabilitoval“ pápež František, keď ho hlava katolíckej Cirkvi pozvala na spoločné slávenie svätej omše. Pán Bezák doslova uviedol:

24. júna 2021 som bol v Ríme s pápežom a spolu sme slúžili omšu. Pre mňa to bola taká rehabilitácia. Viac nepotrebujem.“

Ako odvolaný arcibiskup pokračuje, týmto sa jeho stretnutie s pápežom Františkom neskončilo. Po omši šli spolu na zmrzlinu. Opäť Róbert Bezák vlastnými slovami:

Bol som s pápežom na zmrzline a dal mi pápežskú zmrzlinu. Viete aká je to pápežská zmrzlina? To je zmrzlina, ktorú vám prinesie sám pápež. Sám pápež ma obslúžil zmrzlinou.“

Odvolaný arcibiskup ešte dodal, že zmrzlina bola „jemne poliata likérom“.

Pán Bezák sa viackrát vyjadril, že podľa jeho názoru za jeho odvolaním nestojí pápež Benedikt XVI., ale „ľudia okolo neho“.

Diskusia s odvolaným trnavským arcibiskupom sa konala vo štvrtok 22. júla od 19. hodiny v klube Pod lampou na Partizánskej ulici. Reportáž o diskusii a postojoch Róberta Bezáka prinesieme v najbližších hodinách.

MG

Titulný obrázok – wikimedia commons

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!