Rakúsko: Obmedzenia budú aj pre zaočkovaných. Pre koho je vakcína vlastne „sloboda“? - Christianitas

Rakúsko: Obmedzenia budú aj pre zaočkovaných. Pre koho je vakcína vlastne „sloboda“?


15. novembra 2021
  Krátke správy - Spoločnosť


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Z vakcinačnej mytológie postupne odpadávajú jednotlivé tvrdenia, ako moduly zo štartujúcej rakety. Najprv mala vakcína proti ochoreniu Covid-19 zabezpečiť svojim prijímateľom slobodu a ochranu pred vírusom. Keď už bolo zrejmé, že sa môžu vírusom nakaziť aj zaočkovaní, tak sa preformuloval benefit z očkovania na slabší priebeh choroby. Keďže sa však vedľa seba ocitli aj manželské páry, v ktorých bola zaočkovaná len jedna stránka, a priebeh ochorenia bol u oboch rovnaký a niekde dokonca u zaočkovaného horší (vyskytli sa dokonca aj rodiny, v ktorých chorí zaočkovaní nedokázali nakaziť nezaočkovaných), padla aj útecha zo slabšieho priebehu. Zostávala ešte malá nádej, že zaočkovaní vírus neprenášajú, avšak ako potvrdzujú opatrenia, ktoré najnovšie pripravuje vláda v Rakúsku, aj to nie je pravda.

Proti tzv. štvrtej vlne pandémie sa rozhodla rakúska vláda bojovať, okrem iného tým, že nakoniec obmedzí aj zaočkovaných. Uviedol to v nedeľu večer minister zdravotníctva Wolfgang Mückstein, zo strany Zelených, vo vysielaní verejnoprávnej televízia ORF:

Bude platiť aj obmedzenie nočného vychádzania pre očkovaných ľudí. Je to súčasť balíka opatrení, ktoré sú na stole.“

Vláda tým podľa neho reaguje na odporúčania odborníkov, ktorí v súvislosti s prudkým rastom počtu nakazených a hospitalizovaných vyzývajú na prijatie ďalších opatrení vrátane redukcie stretávania ľudí. Z toho logicky vyplýva, že zaočkovaní môžu nákazu prenášať a preto je treba ich pohyb a stretávanie sa s ľuďmi obmedziť. To však ešte nie je všetko, zaočkovaní sa budú musieť testovať pomocou PCR testov, rovnako ako nezaočkovaní. Mückstein vo vysielaní ORF obhajoval toto opatrenie „dramatickou situáciou na jednotkách intenzívnej starostlivosti“.

A ako riešiť túto dramatickú situáciu v zdravotníctve? Samozrejme, očkovaním zdravotníkov, a to povinným. Minister už takéto povinné očkovanie avizoval a malo by sa týkať nemocníc a domovov sociálnych služieb. Aký to však bude mať význam pokiaľ vakcína: nezabraňuje prenosu nákazy, neumožní zaočkovaným zaobísť sa bez testovania a obmedzenia pohybu a všetko nasvedčuje tomu, že aj „miernejší priebeh“ (tvrdenie, ktoré sa nedá verifikovať, pretože pri akomkoľvek priebehu ochorenia u jednotlivca je možné uviesť, že to mohlo byť hypoteticky ešte horšie) je len ďalším marketingovým sloganom?

Ani toto všetko však redaktorom ORF nestačí a ministra sa pýtali, prečo vláda neprijala prísnejšie opatrenia už skôr. No zrejme preto, že verila a tvrdila, podobne ako väčšina svetových vlád, vrátane vzorne zaočkovaného Izraela, Británie, Holandska či Dánska, že spoločnosti, v ktorej je väčšina obyvateľstva zaočkovaná, sa ďalšia vlna ochorenia vyhne. A ako vidno podľa opatrení, ktoré rakúska vláda prijíma, aj keď samozrejme vakcinačná kampaň pokračuje, táto sekulárna viera, sa začína pomaly ale nezadržateľne rozpadávať aj medzi bývalými očkovacími apoštolmi.

BM

Zdroj: TASR, titulný obrázok – Flickr


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!