Prepustený príslušník Švajčiarskej gardy kritizoval povinné očkovanie vo Vatikáne - Christianitas

Prepustený príslušník Švajčiarskej gardy kritizoval povinné očkovanie vo Vatikáne


14. októbra 2021
  Krátke správy - Cirkev

Bývalý člen vatikánskej Švajčiarskej gardy, Pierre-André Udressy, ktorý bol prepustený kvôli odmietnutiu povinného očkovania, hoci covid už sám prekonal, spolu s ďalšími dvoma gardistami, poskytol rozhovor portálu Renovatio21.

V rozhovore uviedol, že príslušníci Švajčiarskej gardy mali možnosť dať sa zaočkovať už v decembri roku 2020, avšak nikto z nich to nechcel urobiť, pretože pochybovali o účinkoch vakcíny. Následne vatikánski predstavitelia zorganizovali špeciálne semináre pre gardistov, aby ich presvedčili o očkovaní.

Tieto semináre však nedokázali vyvrátiť pochybnosti o očkovaní a Udressy ich v rozhovore zhrnul nasledovne: aký má zmysel očkovanie, keď sa vírus prenáša aj napriek nemu, prečo zostáva v platnosti nosenie rúšok, sociálny odstup, keď je populácia zaočkovaná? Poukázal tiež na to, že v seminároch bola len veľmi malá pozornosť venovaná problému vzťahu medzi vakcínami a používaním bunkových línií, odobratých z umelo potratených detí.

Tlak na očkovanie sa začal podľa jeho svedectva zvyšovať v auguste 2021. Nakoniec boli gardisti informovaní, že sa do 15. septembra musia dať zaočkovať, inak môžu prísť o prácu. Bol informovaný, že takúto podmienku schvaľuje nielen štátny sekretár, ale aj pápež.

Nakoniec dostal oficiálny list, že buď sa dá do 6. októbra zaočkovať, alebo bude prepustený. Vtedy sa rozhodol svoju prácu radšej opustiť. V rozhovore označil fakt, že sa takéto veci dejú vo Vatikáne ešte vo väčšej miere ako v iných štátoch za vážne.

BM

Zdroj: PCH24, edwardpentin.co.uk, titulný obrázok – Pxfuel


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!