Prejav Viktora Orbána v Texase, USA: „Hovoríme pravdu a za našou pravdou si stojíme, aj keď nás za to polovica sveta napáda!“ - Christianitas

Prejav Viktora Orbána v Texase, USA: „Hovoríme pravdu a za našou pravdou si stojíme, aj keď nás za to polovica sveta napáda!“

Mikuláš Hučko
15. augusta 2022
  Politika Spoločnosť  


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Čo je to CPAC? Je to najvplyvnejšia konzervatívna konferencia na svete, ktorú pravidelne organizujú americkí konzervatívci už od roku 1974. Tohtoročné stretnutie v Texase otvoril Viktor Orbán 4. augusta prejavom s názvom „How we fight?“ (Ako bojujeme?).

Zdroj: youtube.com

Republikáni majú za sebou neúspešné roky. Trump ich prebudil, ale ani potom sa im veľmi nedarilo. Americkí konzervatívci zďaleka nie sú spokojní so svojou súčasnou situáciou, hľadajú inšpiráciu a Orbána a Maďarsko vnímajú ako dobrý príklad, lebo tam už dvanásť rokov prebieha akýsi laboratórny pokus, ktorý – zdá sa – prináša celkom dobré výsledky. Keď Orbán hovorí o svojich skúsenostiach, vyslovuje vety, ktoré absolútne nezodpovedajú diktatúre politickej korektnosti a americkí konzervatívci s veľkou pozornosťou, ba až nadšením počúvajú jeho sebavedomé slová: „My, Maďari, vieme, ako poraziť nepriateľov slobody na politickom bojisku.

Budú sa americkí konzervatívci učiť od Viktora Orbána? Washington Post píše, že „Amerika sa orbanizuje“. V liberalizme má každý svoju pravdu a tu zrazu sa objaví človek, ktorý „drzo“, priamo a bez obalu povie, že sa treba pridržiavať židovsko-kresťanských hodnôt, pretože takto človek nemôže byť rasista. Orbánova originalita, kvôli ktorej zaujal mnohých na pravej strane politického spektra, spočíva v tom, že na základe tridsaťročných skúseností sa snaží ukázať svetu, že „naše hodnoty, národ, kresťanské korene a rodina môžu byť úspešné na politickom bojisku aj v súčasnosti,keď politický život ovláda liberálna hegemónia“. Nie div, že sa ho boja, nie div, že je nenávidený a zobrazovaný ako diktátor, rasista, antisemita, Putinov spojenec či dokonca Putinov trójsky kôň a nie div, že sa ho ľavicové a liberálne médiá snažia vykresľovať ako akéhosi maďarského Lukašenka. Jeho príklad totiž môže byť veľmi nákazlivý.

Orbán nie je typický pravicový politik. Napriek tomu hovorí a vystupuje smelo, nastoľuje mnohé dôležité témy a jeho osobnosť je zaujímavým zjavom pre amerických republikánov. S jeho smerovaním a hlavnou líniou sa pritom každý rozumný kresťan, ako aj každý rozumný občan vie stotožniť.

Čo by sme vyzdvihli? Bol to dobre pripravený prejav. Najpozoruhodnejšia časť je o rodine. Sám Orbán je otec piatich detí, má päť vnukov, žije s manželkou, s ktorou sa v mladosti zosobášil – je jediný spomedzi vrcholných politikov v Európe s takým rodinným životom. Maďarský premiér vystríha, že ak zaniknú tradičné rodiny, Západ už nič nezachráni pred zánikom. A poukazuje na to, že v Maďarsku museli postaviť nielen fyzický múr na hraniciach a finančný múr okolo rodín, keď vynaložili na rodinnú politiku viac ako 6 % svojho HDP, ale aj právny múr okolo detí, aby ich ochránili pred gender ideológiou, za čo ho liberáli ešte viac znenávideli.

A toto môže byť inšpiráciou aj pre Ameriku. A v neposlednom rade aj pre Slovensko.

Video:

***

Celý text prejavu Viktora Orbána prednesený 4. augusta 2022 na konferencii CPAC v americkom Dallase:

Ďakujem vám všetkým. Je skvelé byť s vami. Je fantastické byť tu, v Texase, v štáte „Osamelej hviezdy“ veľkých Spojených štátov amerických. Ak sa nemýlim, štát „Osamelej hviezdy“ znamená, že nezávislosť, sloboda a suverenita sú najdrahšími hodnotami v tejto časti Ameriky. Ak je to pravda, a musí to byť pravda, keď sa pozerám okolo seba, potom máme čosi spoločné, aj keď Maďarsko je od Dallasu vzdialené viac ako 5 000 míľ. Moja krajina, Maďarsko, je štátom „Osamelej hviezdy“ Európy.

Hlavný rozdiel medzi našimi krajinami je, že spoločnosť Ewing Oil Company, žiaľ, neplatí v Budapešti daň z príjmu právnických osôb. Ale nezávislosť, sloboda a suverenita je to, za čo sme my Maďari bojovali posledných 500 rokov. V stredoveku a novoveku sme bojovali za kresťanstvo. A za kresťanskú demokraciu sme bojovali v 20. storočí a bojujeme dodnes.

Sme 15-miliónový národ v srdci Európy s jedinečným jazykom. Pápež František mi raz povedal, že maďarčina je úradným jazykom v nebi, pretože naučiť sa ju trvá celú večnosť, čo je len mierne prehnané. Toto stačí, aby ste vedeli o Maďarsku. Pokiaľ ide o mňa, mali by ste vedieť, že som staromódny bojovník za slobodu.

Som tiež najdlhšie slúžiacim premiérom v Európe, jediným politickým lídrom bojujúcim proti migrácii na našom kontinente, otcom piatich detí a starým otcom piatich vnúčat. Lídrom krajiny, ktorá je deň čo deň terčom útokov progresívnych liberálov. Je veľa vecí, o ktorých sa stredoeurópsky antikomunistický staromódny bojovník za slobodu, vychovaný pod komunistickou nadvládou, nikdy neodvážil ani len snívať.

Jednou z nich je možnosť predniesť prejav na konferencii CPAC tu v Spojených štátoch, v krajine slobody, o tom, že duch slobody tu žiari jasnejšie ako na ktoromkoľvek inom mieste na svete. Dnes sa mi tento sen splnil a nikdy nebudem za to dostatočne vďačný. Preto sa chcem poďakovať organizátorom za pozvanie, najmä Mattovi Schlappovi a vám všetkým ďakujem, že ste ma prijali.

Najvýznamnejší konzervatívci Spojených štátov chcú, aby som na ich konferencii vystúpil. Posledné dva či tri týždne som uvažoval, čo asi chcete odo mňa počuť. Pochádzam z tisícročnej krajiny s bohatou históriou. Ale povedzme si úprimne, Maďarsko má ďaleko od toho, aby bolo svetovou veľmocou. Globálnou superveľmocou sú Spojené štáty.

To vaši lídri by mali vystúpiť s úvodným prejavom na našich konferenciách v Maďarsku. Myslím si však, že sa vám mojím pozvaním podarilo mnohých ľudí zmiasť. Napríklad ľavicové médiá. Už vidím zajtrajšie titulky: Krajne pravicový európsky rasista a antisemita, Putinov trójsky kôň, mal prejav na konferencii konzervatívcov. Nechcem im však dávať žiadne nápady. Oni sami najlepšie vedia, ako písať falošné správy. Ja vám namiesto toho poviem pravdu. V Maďarsku sme zaviedli politiku nulovej tolerancie voči rasizmu a antisemitizmu. Takže obviňovať nás je tzv. fake news. A tí, ktorí to tvrdia, sú jednoducho idioti. Sú to priemyselne vyrábané falošné správy. Progresívne mimovládne organizácie sú pravdepodobne taktiež zmätené. Už usilovne píšu svoje takzvané odborné články, aby Američanov informovali, ako som zničil maďarskú demokraciu.

Podľa ich výskumu sa mi v roku 2011 podarilo zničiť maďarskú demokraciu. A potom, vraj, som ju v roku 2012 zničil znova. A potom v roku 2013 a 20114 a 2015 a tak ďalej, každý rok. Ale ako som mohol zničiť niečo, čo už bolo zničené? Aby ste na to dokázali odpovedať, musíte byť fanatický liberál.

Napokon ste mojím pozvaním prekvapili aj elitu Demokratickej strany. Chcem, aby bolo jasné: rešpektujeme vládu Spojených štátov. Sme tu hostia a musíme sa slušne správať aj k súčasnej administratíve. ALE je tu aj druhá strana mince, ktorú nemôžem ignorovať. Vaša administratíva vyvíja na Európu, a najmä na Brusel, ideologický nátlak.

To pre nás nie je dobré. Je to zlé. Obamova administratíva sa nás snažila prinútiť zmeniť základný zákon Maďarska a vymazať z neho kresťanské a národné hodnoty. Chápete to? Vedúca mocnosť slobodného sveta nás chcela prinútiť zmeniť našu ústavu podľa globalistickej liberálnej koncepcie. Aké bizarné! Prekvapilo nás to a spôsobilo nám to veľa trápenia, ale úspešne sme tomuto pokusu odolali.

Odvtedy nie sme obľúbencami amerických demokratov. Nechceli, aby som tu bol, a robili všetko pre to, aby medzi nás vrazili klin. Nenávidia ma a ohovárajú mňa a moju krajinu, rovnako ako nenávidia a ohovárajú vás a Ameriku, ktorú reprezentujete. Všetci vieme, ako to funguje. Progresívni liberáli nechceli, aby som tu bol, pretože vedeli, čo vám poviem.

Pretože som tu, aby som vám povedal, žeby sme mali spojiť svoje sily, pretože, drahí priatelia, my, Maďari, sme porazili komunizmus, ktorý nám vnútili sovietske vojská a zbrane. Chvíľu to však trvalo. Svoj boj sme začali v roku 1956 a zvíťazili sme v roku 1990.

Ale dokázali sme to. Naši otcovia vystrelili prvý výstrel a my, ich synovia, sme túto vojnu vyhrali. Vieme, za čo môžeme ďakovať Ronaldovi Reaganovi. Komunistov je však ťažké poraziť. Vstali z popola, spojili sa s liberálmi, vrátili sa a na celom svete silnejší ako kedykoľvek predtým. Ak má niekto pochybnosti, či sú progresívni liberáli a komunisti to isté, spýtajte sa nás Maďarov.

Bojovali sme s jednými i s druhými a môžeme povedať, že sú jeden ako druhý. Takže ich musíme poraziť znova. A od roku 2010 stále víťazíme, víťazíme a víťazíme. Naposledy s podporou Donalda Trumpa, za ktorú sme vďační. Toľko víťazíme, že sa len škriabeme po hlave. Viete, víťazstvo sa stalo naším každodenným zvykom. 😊

Ale ako sa hovorí, včerajšie víťazstvá dnes už neplatia. Som členom parlamentu 32 rokov, 16 rokov som strávil v opozícii a 16 rokov ako predseda vlády. Naučil som sa, že kto sa dopredu vzdáva, nikdy nevyhráva a že víťaz sa nikdy nevzdáva. To je tajomstvo našich víťazstiev. Musíte stáť pri svojej krajine v dobrých aj zlých časoch.

Milí priatelia, som tu, aby som zdôraznil, žeby sme sa mali podeliť o svoje skúsenosti. Som tu, aby som vám povedal, že naše hodnoty, národ, kresťanské korene a rodina môžu byť úspešné na politickom bojisku aj v súčasnosti,keď politický život ovláda liberálna hegemónia. Som tu, aby som vám povedal, ako sme sa s týmito hodnotami stali úspešnými a hlavným prúdom (mainstreamom) v Maďarsku . Možno vám náš príbeh pomôže udržať Ameriku veľkú.

Takže tu je náš príbeh:

Kľúčom k nášmu úspešnému príbehu je, že keď bojujeme, dávame do toho najmenej 100 %. Hovoríme pravdu a za našou pravdou si stojíme, aj keď nás za to polovica sveta napáda. S váhavosťou nemožno vyhrať. Buď dáte do toho všetko a vyhráte, alebo budete „hrať na istotu“ a prehráte. Predovšetkým však musíme dôverovať nášmu židovsko-kresťanskému učeniu.

Ono nám pomáha pri rozhodovaní, ktoré činy sú správne a ktoré zlé. Ak veríte v Boha, veríte aj tomu, že my ľudia sme stvorení na Boží obraz. Preto musíme mať dostatok odvahy zaoberať sa aj tými najcitlivejšími otázkami ako je migrácia, gender a zrážka civilizácií. Nebojte sa, kresťanský politik nemôže byť rasista. Preto by sme nikdy nemali váhať v týchto otázkach tvrdo sa postaviť voči našim oponentom.

Buďte si istí, že kresťanské hodnoty nás chránia pred tým, aby sme zašli priďaleko. Navyše vieme, že na konci nášho života príde chvíľa, keď sa budú hodnotiť všetky naše činy. Takže nemôžeme robiť všetko, čo sa nám páči, máme svoje obmedzenia. Ako povedal Clint Eastwood, človek musí poznať svoje hranice. Ale ľavica v politike, žiaľ, žiadne obmedzenia nepozná.

A priatelia, ako to už býva, dnešní progresívci sa opäť snažia oddeliť západnú civilizáciu od jej kresťanských koreňov. Prekračujú hranicu, ktorá by nikdy nemala byť prekročená. Ak oddelíte západnú civilizáciu od jej židovsko-kresťanského dedičstva, stanú sa tie najhoršie veci v dejinách. Nebojte sa nazvať svojich nepriateľov pravým menom. Nemôžete sa báť rizika, pretože oni nikdy neprejavia zľutovanie. Vezmite si napríklad Georgea Sorosa, ako ho tu nazývate. V Maďarsku ho voláme Ďuri báči, čo znamená „strýko Džordž“, najbohatší a jeden z najtalentovanejších Maďarov na svete. Mimochodom, dávajte si pozor na talentovaných Maďarov! 😊

Georgea Sorosa poznám veľmi dobre. Je to môj protivník. Neverí v nič z toho, v čo veríme my. A má k dispozícii armádu. Peniaze, mimovládne organizácie, univerzity, výskumné inštitúcie a polovicu byrokracie v Bruseli. Túto armádu používa na to, aby vnútil svoju vôľu svojim oponentom, ako sme my, Maďari. Myslí si, že hodnoty, ktoré sú nám všetkým drahé, viedli k hrôzam 20. storočia.

Je to však presne naopak. Naše hodnoty nás chránia pred zopakovaním chýb histórie. Hrôzy nacizmu a komunizmu sa stali preto, lebo niektoré západné štáty v kontinentálnej Európe sa vzdali svojich kresťanských hodnôt. A dnešní progresívci plánujú robiť to isté. Chcú sa vzdať západných hodnôt a vytvoriť nový, postzápadný svet.

Kto ich zastaví, ak nie my? Milí priatelia, naučil som sa tiež, že na víťazstvo nestačí vedieť, za čo bojujete. Musíte tiež vedieť, AKO bojovať. Moja odpoveď znie: hrajte podľa vlastných pravidiel.

Ale ako?

Je to veľmi jednoduché. Musíte hrať tak, aby ste vyhrali. Nemôžete očakávať víťazstvo a plánovať porážku. Musíte veriť, že ste lepší ako vaši ľavicoví liberálni protivníci, a nestarať sa o to, čo hovoria liberáli. Oni vždy hovoria, že prehráte. Hovoria, že sa to nedá. Musíte im len dokázať, že sa mýlia.

Jednu vec som sa však naučil.

Nemôžeme úspešne bojovať liberálnymi prostriedkami, pretože naši protivníci používajú liberálne inštitúcie, pojmy a jazyk, aby zakryli svoje marxistické a hegemonistické plány. Politika, priatelia, nestačí. Toto je kultúrna vojna. Musíme oživiť oživiť naše cirkvi, naše rodiny, naše univerzity a naše komunitné inštitúcie. Maďarsko je starý, hrdý, ale dávidovský národ, ktorý stojí sám proti prebudenému globalistickému Goliášovi.

Vyzývame k solidarite amerických konzervatívcov, pretože sú cieľom totálneho útoku. Takže potrebujeme totálnu obranu. Musíte byť odvážni. Ak cítite strach, musíte splniť úlohu. Jediné, čo vám my, Maďari, môžeme ukázať, je, ako sa brániť podľa našich vlastných pravidiel. Dovoľte mi uviesť niekoľko príkladov.

O migrácii. Boli sme prví v Európe, ktorí povedali nie nelegálnej migrácii a zastavili inváziu nelegálnych migrantov. Sme presvedčení, že zastavenie nelegálnej migrácie je nevyhnutné na ochranu nášho národa. Keď sme sa v Maďarsku rozhodli opýtať sa ľudí, či chcú nelegálnu migráciu alebo nie, usporiadali sme referendum. Maďarský ľud sa rozhodol, že nechce migráciu, a nechce hrať podľa pravidiel progresívcov. Odmietol falošné tvrdenie, že migrantov nemožno zastaviť, a prinútili nás lídrov konať. A my sme zastavili nelegálnu migráciu, skutočne sme postavili ten múr a ten zastavil nelegálnu migráciu.

Ako povedal Tucker Carlson, keď nás navštívil, citujem: Nie je to high-tech múr, ale strážia ľudia, ktorí milujú svoju krajinu a systém ochrany hraníc funguje. Počas veľkej migračnej krízy v roku 2015 prišlo na naše hranice 400 000 nelegálnych migrantov. To je takmer trikrát viac, ako mal Džingischán, keď vtrhol do Európy. Po postavení múru sa nám podarilo znížiť nelegálnu migráciu na nulu. Tento rok sme už zaznamenali 160 000 pokusov o nelegálne prekročenie hraníc, 160 000 pokusov o nelegálne prekročenie hraníc! Takže, my na maďarských hraniciach chytáme každého nelegálneho migranta a eskortujeme ho späť na druhú stranu hranice. Pravidlo je jednoduché: môžete požiadať o azyl na našich veľvyslanectvách, ale ak sa pokúsite prísť do Maďarska nelegálne, nikdy, nikdy sa vám to nepodarí.

Aj keď sme pod tlakom nielen z juhu, ale aj z Európskej únie. Áno, je to tak, priatelia. Chcú, aby sme sa vzdali našej nulovej migračnej politiky, pretože aj oni vedia, že ide o rozhodujúcu a poslednú bitku o budúcnosť. Avšak budúcnosť je to najdôležitejšie, čo môžeme dať našim deťom a našim vnukom. Preto sa v Maďarsku nikdy nevzdáme.

Prejdime teraz k rodinnej politike, ktorá je srdcom našej politiky. Progresívci na celom svete tvrdia, že rodiny netreba chrániť. V Európe hovoria, že neexistuje nič také ako rodina, pretože „Love is Love“ a rodina je rodina. Ak nedokážete definovať rodinu, nič nie je rodina. A tvrdia, že západné rodiny sú tým miestom, kde sa začína útlak takzvaného patriarchátu.

V prípade rodinnej politiky v Maďarsku sme však opäť hrali podľa vlastných pravidiel. Vieme, že rodina je miesto, kde sa odovzdávajú hodnoty rodičov ďalšej generácii. Ak zaniknú tradičné rodiny, Západ už nič nezachráni pred zánikom. Preto sme vlani v Maďarsku vynaložili na rodinnú politiku viac ako 6 % nášho HDP.

Všetky dotácie sú k dispozícii rodinám už po počatí. Rodiny automaticky dostávajú daňové úľavy. Štát preberá študentské pôžičky po treťom dieťati. Ženy sú po narodení štvrtého dieťaťa doživotne oslobodené od platenia dane z príjmu fyzických osôb. A my sa usilujeme rozšíriť rovnakú nulovú daňovú politiku aj pre matky s tromi deťmi. Takže, ak ešte nie ste ženatí, mali by ste si okamžite nájsť maďarskú manželku. Za posledných desať rokov sa počet uzavretých manželstiev v Maďarsku zdvojnásobil a počet potratov klesol na polovicu. To nie je zlý začiatok.

Drahí priatelia, v Maďarsku sme museli postaviť nielen fyzický múr na našich hraniciach a finančný múr okolo našich rodín, ale aj právny múr okolo našich detí, aby sme ich ochránili pred gender ideológiou, ktorá sa na ne zameriava.

Povedzme si to jasne. Oni si myslia, že rodičia by mali nasledovať progresívny spôsob výchovy a ak to odmietnu, mal by ich k tomu prinútiť štát. My Maďari tento starý komunistický trik poznáme a odmietame ho. Maďarský ľud opäť odmietol programy sexuálnej orientácie v školách bez súhlasu rodičov. Ešte nikdy v dlhej histórii Maďarska sa nekonalo referendum, v ktorom by taká obrovská väčšina ľudí povedala nie genderu, či čomukoľvek inému.

Maďarská ústava chráni rodiny a deti. Dovoľte mi citovať niekoľko viet z nášho maďarského základného zákona. Naša ústava hovorí:

Rodina a národ tvoria hlavný rámec nášho spolužitia. Maďarské štátne inštitúcie sú povinné chrániť kresťanskú kultúru Maďarska. Maďarsko chráni inštitúciu manželstva ako zväzok jedného muža a jednej ženy. Rodinné zväzky sú založené na manželstve alebo na vzťahu medzi rodičmi a deťmi.

Ak to zhrnieme, matka je žena, otec je muž. A naše deti nechajte na pokoji. Bodka. Koniec diskusie.

Drahí priatelia, ďalším faktorom nášho úspechu je, že moja vláda nekompromisne stráži bezpečnosť právneho štátu. Rozhodli sme sa, že nepotrebujeme viac rodov, ale viac strážcov hraníc. Menej drag queenov a o to viac Chucka Norrisa. Sme presvedčení, že bez poriadku niet slobody. Ak nie je poriadok, vznikne chaos. V Maďarsku orgány činné v trestnom konaní nie sú nepriateľom ľudí. Sú strážcami slobody. Preto by zákony nemali chrániť zločincov, ale chrániť obete a tých, ktorí bránia zákon. Políciu treba rešpektovať. Takže Maďarsko je najbezpečnejšou krajinou v Európe. Budapešť vlastne patrí medzi veľmi málo európskych hlavných miest, kde sa môžete bezpečne prechádzať aj v noci. V Maďarsku počuť iba hlasy volajúce po zvýšení financií pre políciu.

A na záver niekoľko poznámok o daniach, milí priatelia. Progresívci chcú vždy vaše peniaze. Milujú vyššie dane. Sme presvedčení, že ľudia by mali mať svoje peniaze vo svojich rukách. Preto sme zaviedli rovnú daň z príjmu fyzických osôb, ktorá v súčasnosti predstavuje 15 %. Za púhych desať rokov sme znížili daňový klin o 10 %, čo bolo najväčšie zníženie daní v Európe.

Máme najnižšiu daň z príjmu právnických osôb v Európe, ktorá je rovná 9 %. Vďaka tejto nízkej dani z príjmu právnických osôb sme v minulom roku mali 27 % mieru investícií, čo bolo jedno z najlepších čísel v Európe. Len nedávno sme sa opäť dostali pod paľbu kritiky, keď sme sa postavili proti celosvetovej iniciatíve o minimálnej dani. Všetky európske krajiny sa poddali. Maďarsko je posledným mužom, ktorý zostal stáť, ale impérium vždy vracia úder.

Súčasná americká administratíva sa rozhodla vypovedať daňovú dohodu medzi Maďarskom a Spojenými štátmi, ktorá bola pravdepodobne najlepšou daňovou dohodou, aká kedy bola uzavretá. Bola dobrá pre amerických investorov. V Maďarsku pôsobí 1700 amerických spoločností. Myslím si, že to bola skutočne pomsta ľavice, pretože americké ministerstvo financií akosi zabudlo, že veľmi podobnú zmluvu majú s Ruskom, ale s Maďarskom už nie.

Smiešne, však? Teraz konečne musíme hovoriť o vojne. Ukrajina je náš sused. Sme s ňou plne solidárni. Útok Ruska na Ukrajinu prinútil doteraz takmer milión utečencov, aby sa vydali do Maďarska. V súčasnosti je to každý deň viac ako 10 000 utečencov. Väčšina týchto utečencov pokračuje ďalej do Európy, ale jeden milión ľudí prichádzajúcich do 10-miliónovej krajiny, to je veľa. Podľa môjho názoru stratégia globalistických lídrov eskaluje a predlžuje vojnu a znižuje šancu na mier. Bez americko-ruských rozhovorov na Ukrajine nikdy nebude mier.Bude umierať a trpieť čoraz viac ľudí a naše ekonomiky sa dostanú na pokraj kolapsu. Neviem vám povedať, čo máte robiť.

Je to vaše suverénne rozhodnutie. Môžem vám však povedať jedno: len silní vodcovia dokážu dosiahnuť mier. My, v susedstve Ukrajiny, zúfalo potrebujeme silných vodcov, ktorí budú schopní vyrokovať mierovú dohodu. Mayday, mayday, prosím, pomôžte nám. Potrebujeme silnú Ameriku so silným vodcom. Drahí priatelia, myslím, že som vás už dosť provokoval.

Takže skôr než mi Matt Schlapp vezme mikrofón, poďme k záveru. Vo svete je niekoľko veľkých národov, ale žiadny nemá takú moc a vplyv ako Spojené štáty. V dobrom, či v zlom svet sa pozerá na vašu budúcnosť a budúcnosť Západu je vážne ohrozená. Na Západe sme už dávno nečelili takejto kríze.

Ideologické vojny 20. storočia proti totalitným mocnostiam nacistického Nemecka a Sovietskeho zväzu boli strašné, ale demokratický Západ sa zmobilizoval a obe porazil. Teraz je Západ vo vojne sám so sebou. Videli sme, akú budúcnosť ponúka globalistická vládnuca trieda. My však máme na mysli inú budúcnosť. Globalisti môžu ísť všetci do čerta, ja som prišiel do Texasu. Musíme sa teda pustiť do boja. Víťazstvo nikdy nedosiahneme, ak sa vydáme cestou najmenšieho odporu. Musíme si vziať späť inštitúcie vo Washingtone a v Bruseli. Musíme si nájsť priateľov a spojencov jeden v druhom. Musíme koordinovať pohyb našich vojsk, pretože čelíme rovnakej výzve. Tento rok ste v polovici volebného obdobia, potom máte prezidentské voľby a voľby do Kongresu v roku 2024 a v tom istom roku my budeme mať voľby do Európskeho parlamentu.

Tieto dve miesta určia dva fronty v bitke, ktorá sa vedie o západnú civilizáciu. Dnes nemáme v rukách ani jeden z nich. Potrebujeme však obidva. Máte dva roky na to, aby ste sa pripravili. Musím povedať, že to nebudete mať ľahké. Ale nebojte sa. Len verte učeniu sv. Jána Pavla II., poľského pápeža: „Neexistuje nepriateľ, ktorého by Kristus už neporazil!

Tak poďme a pusťme sa do toho. Boh žehnaj Texas. Boh žehnaj naše priateľstvo. Veľa šťastia a dovidenia!


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Vyvoláva Cirkev pocit viny a zbavuje nás odchod z Cirkvi výčitiek svedomia? Na tieto i ďalšie otázky odpovedal P. Józef Augustyn SJ

Najlepšou prípravou na manželstvo je príprava na dospelosť

Globálna konkurencia pre Krista

Týždeň na Slovensku