Prečo sa ešte nezbavíme respirátorov? Pretože na Veľkú Noc pôjdeme do kostola - Christianitas

Prečo sa ešte nezbavíme respirátorov? Pretože na Veľkú Noc pôjdeme do kostola


13. apríla 2022
  Krátke správy - Cirkev


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Respirátory a pandemické opatrenia sa ešte stále na Slovensku nerušia, aj keď sa čoraz viac ozývajú hlasy, že už naozaj stačilo. Dôvod má naša vláda jediný – Slováci pôjdu do kostolov a tam im predsa hrozí nákaza!

Matematik Richard Kollár na sociálnej sieti priznal to, čo sme už všetci dávno tušili. Respirátory nám vôbec nepomáhajú. Práve naopak. Epidemická situácia na Slovensku sa v týchto dňoch rapídne zlepšuje,“ tvrdí matematik s tým, že na tento moment sme čakali dlho. Vysvetľuje ďalej, prečo nám môžu onedlho práve respirátory spôsobiť vážne problémy:

Znižovaním počtu infikovaných dnes len odsúvame problém do ďalšej vlny. Opatreniami dnes totiž efektívne zvyšujeme vrcholovú záťaž v ďalšej vlne. Iste, tá môže byť malá a záťaž navyše nebude problém. To však dnes nevieme a v čase špičky nám môže pomôcť čokoľvek. A preto je čas zrušiť povinnosť nosiť rúška v interiéroch či v školách na chodbách, a nechať túto povinnosť výlučne v zdravotníckych zariadeniach, prípadne v zariadeniach sociálnych služieb.“

Kostoly sú opäť problém

Pripomeňme, že nielen matematik Kollár tvrdí, že situácia na Slovensku sa zlepšuje. Aj oficiálne správy a minister Lengvarský mu dávajú za pravdu. Klesá počet pozitívne testovaných, aj počet hospitalizovaných. Avšak aj napriek týmto tvrdeniam sa naša kresťanská vláda a konzílium „odborníkov“ rozhodli opäť si urobiť po svojom. A ako inak, sú za to zodpovední veriaci ľudia – a samotné kostoly. Dozvedeli sme sa totiž, že počas najväčších kresťanských sviatkov roka sa respirátorov nezbavíme, pretože sú obavy, že bude dochádzať k väčším stretnutiam ľudí, napríklad v kostoloch“. O tom, ako dlho ešte budú Slovákov na rozdiel od zvyšku sveta trápiť s respirátormi, sa dozvieme až po Veľkej noci.

Veľmi pravdivý vtip

A na záver jeden vtip: Viete ako spoznáte Slováka na benzínovej stanici v Rajke? Že na rozdiel od Maďara má na tvári respirátor.


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!