Poľskí ľavicoví extrémisti zbili kňaza - Christianitas

Poľskí ľavicoví extrémisti zbili kňaza


29. októbra 2020
  Krátke správy

Ľavicovo liberálni extrémisti a feministky, zúčastňujúci sa na vandalských útokoch proti Cirkvi a demonštráciách proti novej zákonnej úprave o potratoch, napadli a zbili kňaza v Myślibórze, ktorý sa nachádza v Západopomoranskom vojvodstve. Udalosťou sa zaoberá aj polícia.

K útoku došlo na jednej z miestnych čerpacích staníc, kde sa vtedy nachádzala skupina ľavicových extrémistov. Zamestnanec stanice si všimol, že niektorí z nich majú v rukách zapálené sviečky a ďalšie zapaľujú v priestoroch čerpacej stanice. Uvedomil si, že by oheň mohol predstavovať potenciálne nebezpečenstvo.

Preto požiadal kňaza, ktorý sa nachádzal v tom čase na stanici, aby mu pomohol upokojiť agresívnu skupinu a presvedčil ich, aby buď uhasili oheň, alebo opustili stanicu. Na kňazovo pokojné dohováranie reagovali extrémisti agresiou a násilím.

Najprv prišli údery na brucho. Keď po ataku ľavicovej hordy kňaz utiekol do staničnej budovy, ľavicoví extrémisti a extrémistky ho prenasledovali a následne ho bili do tváre, brucha a po celom tele. Keď sa kňazovi podarilo utiecť von, tak ho zachránili ľudia nachádzajúci sa na stanici, ktorí upokojovali útočníkov.

Správu priniesol známy poľský politik zo Štetína Dariusz Matecki na twitteri a ponúkol kňazovi právnu pomoc. Má aj obrazový záznam útoku, na ktorom je vidieť ako útočníkom dohovárajú, že „je to predsa kňaz“, na čo útočníci odpovedajú, že: „To je na tom najlepšie, že je to kňaz.“

Aj kapucín Szymon Janowski uviedol, že sa stretol s agresiou demonštrantov. Tí ho obkľúčili, kričali na neho, že je „nacista“ a nútili ho skandovať ľavicovo liberálne feministické slogany.

BM

Zdroj: PCH24

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Nenechajte nás v tom samých: Prosíme o milodar v boji za obhajobu nemenného učenia katolíckej Cirkvi

Arcibiskup Fulton Sheen: O zlých ľuďoch v nebi a dobrých v pekle

Bazilika svätého Augustína v Campo Formio v Ríme

Farár Kuffa o učebniciach sexuálnej výchovy: „Dokedy budeme zbabelo mlčať?“