Pápež František podporil v rozhovore partnerstvá homosexuálov - Christianitas

Pápež František podporil v rozhovore partnerstvá homosexuálov


22. októbra 2020
  Krátke správy

V dokumentárnom filme, ktorý natočil americký režisér Evgeny Afineevsky o pápežovi Františkovi a ktorý bol včera premiérovo premietaný v Ríme, sa pápež František vyjadruje následovne: „Homosexuáli majú právo byť v rodine. Sú Božími deťmi a majú právo na rodinu. Nikto nesmie byť vylúčený.

Pápežov monológ na tému homosexuálnych partnerstiev, ktorý sa nachádza približne v strede dokumentu, po horeuvedenej vete pokračuje: „To, čo musíme vytvoriť, je zákon o občianskych zväzkoch. Takto by homosexuáli mohli používať zákonné krytie. Normy tohto typu som hájil.

Tieto výroky zrejme vyvolajú značné pobúrenie u väčšiny katolíkov, ktorí ešte majú v živej pamäti postoje predchádzajúcich pápežov k homosexuálnym partnerstvám a samozrejme ovládajú aj náuku Cirkvi, ktorá nepodlieha protichodným inováciám, ani zo strany pápežov.

Náuka katolíckej Cirkvi hovorí jasne. V dokumente Kongregácie pre náuku viery z roku 2003 sa píše: „Cirkev učí, že rešpekt voči homosexuálom so sebou nemôže prinášať žiadnu formu súhlasu s homosexuálnym chovaním alebo uznanie homosexuálnych zväzkov. Verejný prospech vyžaduje, aby zákony uznávali, podporovali a chránili manželský zväzok ako základ rodiny a primárnu jednotku spoločnosti. Právne uznanie homosexuálnych zväzkov alebo ich zrovnoprávnenie s manželstvom by znamenalo nielen schvaľovanie scestného chovania, ktoré by potom mohlo byť považované za model pre súčasnú spoločnosť, ale tiež zatemňovanie zmyslu základných hodnôt, ktoré spadajú pod spoločný odkaz ľudstva. Nie je možné, aby Cirkev pre dobro ľudí a celej spoločnosti, tieto hodnoty nebránila.“ (č.11)

Pre interpretov pápeža Františka, ktorí sa vždy snažili, často aj tým nakrkolomnejším spôsobom zladiť jeho problematické výroky a tvrdenia s učením Cirkvi, teraz nastala chvíľa pravdy a pravdepodobne aj zosmiešnenia. Ich tvrdenia, že všetko je v poriadku už asi budú brať vážne len tí, ktorí sú schopní akceptovať čokoľvek, čo je zabalené do celofánu s označením „láska“. A samozrejme homosexuáli. 

BM

Zdroj: Radio Vaticana.cz

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Nenechajte nás v tom samých: Prosíme o milodar v boji za obhajobu nemenného učenia katolíckej Cirkvi

Arcibiskup Fulton Sheen: O zlých ľuďoch v nebi a dobrých v pekle

Bazilika svätého Augustína v Campo Formio v Ríme

Farár Kuffa o učebniciach sexuálnej výchovy: „Dokedy budeme zbabelo mlčať?“