Nemecko plánuje povoliť zmenu pohlavia pre každého nad 14 rokov - Christianitas

Nemecko plánuje povoliť zmenu pohlavia pre každého nad 14 rokov


7. júla 2022
  Krátke správy


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Ľavicoví zákonodarcovia tvrdia, že starý zákon z roku 1980 je „diskriminačný“.

Podľa návrhu zákona, ktorý vo štvrtok 30. júna predstavili spolkový minister spravodlivosti Marco Buschmann a spolkový minister pre rodinu, seniorov, ženy a mládež, si bude môcť každý v Nemecku od 14 rokov slobodne zmeniť pohlavie a krstné meno.

Všetky tri vládne strany – Sociálni demokrati (SPD), Zelení a liberálna Slobodná demokratická strana (FDP) – súhlasia s tým, že legislatíva o postavení transsexuálov by mala byť nahradená novým zákonom,“ uvádza sa vo vyhlásení oboch ministrov.

Teraz tzv. zákon o sebaurčení nahradí starý zákon, o ktorom nemecká ľavicová vláda tvrdí, že je diskriminačný a zastaraný, uvádza maďarský spravodajský portál Magyar Nemzet. Podľa základných princípov vypracovaných počas rokovaní medzi vládnymi stranami a príslušnými ministerstvami musí nový zákon stanoviť, že každý od 14 rokov si môže samostatne a slobodne určiť svoje pohlavie a krstné meno prostredníctvom jednoduchého postupu na matričnom úrade, a to bez lekárskeho vyšetrenia alebo znaleckého posudku.

Očakáva sa, že zákon vyvolá niektoré potenciálne náročné otázky, ako napríklad účasť transrodových žien v ženských športoch, čo nedávno zablokovali viaceré medzinárodné športové organizácie. Okrem toho si ľudia môžu zmeniť pohlavie počas rozvodového konania, aby dosiahli priaznivejší výsledok. V iných krajinách, napríklad vo Švajčiarsku, si muži dokonca zmenili pohlavie, aby mohli odísť do dôchodku skôr a dostávať dôchodok.

Buschmann povedal, že hoci je to štatisticky zriedkavé, je „veľmi normálne“, že existujú ľudia, ktorých sexuálna identita sa líši od ich biologického pohlavia.

Mnoho, mnoho desaťročí sme sa k týmto ľuďom správali ako k pacientom, akoby s nimi nebolo niečo v poriadku, ale táto patologizácia je nesprávny prístup, ktorý treba opustiť, pretože každý človek si zaslúži, aby sa s ním zaobchádzalo s rešpektom,“ povedal Buschmann.

Podľa jeho slov cieľom nového zákona nie je rozvrátiť spoločenské vzťahy, ale naplniť hlavný prísľub ústavy, že každý má rovnakú slobodu a rovnakú dôstojnosť.

Nemecký zákon sa výrazne líši od cesty, ktorou sa vydali krajiny ako Maďarsko, ktoré v roku 2020 odhlasovalo, že biologické pohlavie všetkých občanov pri narodení sa stanoví ako ich trvalé pohlavie. Maďari si napríklad nemôžu zmeniť pohlavie v štátnych dokumentoch.

V Nemecku si transgenderizmus osvojila nielen politická trieda, ale aj médiá. Nemecká verejnoprávna televízia napr. pripravila širokú škálu pro-transgenderového obsahu bez toho, aby diskutovala o závažných vedľajších účinkoch, ktoré sa bežne spájajú s operáciami na zmenu pohlavia a liekmi na blokovanie puberty, ako sú duševné choroby, rakovina a osteoporóza.

MH

Zdroj: magyarnemzet.hu, titulný ilustračný obrázok – wikimedia commons / flickr.com Peter O’Connor


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Prečo katolík nemôže za žiadnych okolností schvaľovať LGBT hnutie a komunity

Nominalizmus a jeho důsledky – VII

Kauza katolíckej školy v Nemšovej: Toto odkazuje ukričanej menšine bývalý kolega!

Svätý Mikuláš čaká na našu pomoc!