Nemecko: Najľudnatejší štát, v ktorom stále viac dominujú imigranti. Čísla v školách sú šokujúce - Christianitas

Nemecko: Najľudnatejší štát, v ktorom stále viac dominujú imigranti. Čísla v školách sú šokujúce


4. augusta 2022
  Krátke správy - Spoločnosť


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Vo veľkej časti škôl v najľudnatejšej nemeckej spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko tvoria žiaci imigranti väčšinu. Politici AfD požiadali štátne orgány, aby poskytli o tom konkrétne údaje. Ukázalo sa, že vo viac ako 35 percentách základných škôl tvoria žiaci s prisťahovaleckým pôvodom väčšinu. Ide presne o 994 z celkového počtu 2787 takýchto zariadení.

V celkovo 54 zariadeniach tvoria deti prisťahovalcov 90 až 100 % žiakov. V 227 školách je to 75 až 80 percent. V 713 školách je ich väčšina od 50 do 75 percent.

Podľa politikov AfD je táto situácia neprijateľná. Nadmerný počet prisťahovalcov v školách podľa nich vedie na jednej strane k vážnym výchovným problémom a na druhej strane vyvoláva konflikty. Školy s veľkou väčšinou detí prisťahovalcov sa podľa AfD stávajú aj začiatkom tzv. paralelnej spoločnosti prisťahovalcov, ktorí sa asimilujú len v malej miere a vedú život oddelený od spoločnosti ako celku.

V informáciách sa neuvádza, akej národnosti sú deti. Niektorí z nich sú nepochybne občanmi krajín EÚ, ale mestá Severného Porýnia-Vestfálska sú jedným z obľúbených cieľov migrantov z moslimských krajín.

Severné Porýnie-Vestfálsko je najľudnatejšou a jednou z najbohatších nemeckých spolkových krajín. Jeho hlavným mestom je Düsseldorf a v spolkovej krajine sa nachádzajú aj mestá ako Kolín nad Rýnom, Dortmund, Essen, Duisburg, Bochum, Bonn, Wuppertal, Bielefeld a Münster. Celkovo v tomto štáte žije približne 18 miliónov ľudí.

MH

Zdroje: jungefreiheit.de, PCh24.pl, titulný obrázok – flickr.com


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!