Nemecko: 125 cirkevných predstaviteľov sa prihlásilo k LGBT. Podporili ich biskupi - Christianitas

Nemecko: 125 cirkevných predstaviteľov sa prihlásilo k LGBT. Podporili ich biskupi


25. januára 2022
  Krátke správy


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Nemecká cirkev sa evidentne snaží ďalej pestovať svoje renomé liberálnej avantgardy, a to stále trúfalejšími akciami. Včera 125 predstaviteľov katolíckej Cirkvi v Nemecku verejne priznalo svoju príslušnosť k tzv. LGBT komunite! Znamená to, že sú buď aktívni homosexuáli, alebo praktizujú nejakú inú formu sexuálnej zvrátenosti. Svoje vyhlásenie zverejnili online a vyzvali zároveň na ukončenie praxe „diskriminácie a vylúčenia“, ktorú aj oni údajne zažili v Cirkvi, kvôli svojej sexuálnej orientácii. Správu priniesla agentúra AFP.

Aby toho nebolo málo, ich kampaň podporil aj hamburský arcibiskup Stefan Hesse, ktorý išiel tak ďaleko, že v podstate obvinil Cirkev z porušovania Ježišovho učenia: „Cirkev, v ktorej sa ľudia musia skrývať z dôvodu svojej sexuálnej orientácie, nemôže byť podľa môjho názoru v súlade s duchom Ježišovho učenia.“ Takže v konečnom dôsledku sú celé dejiny Cirkvi, podľa názoru arcibiskupa Hesseho v rozpore s „duchom Ježišovho učenia“. Tento názor podozrivo pripomína iného nemeckého duchovného, augustiniánskeho mnícha Martina Luthera.

Hamburský arcibiskup nezostal nakoniec z cirkevných hierarchov, v podpore tejto kampane, osamotený. Pridal sa k nemu najprv biskup Heinrich Timmerevers z Drážďan a nakoniec činovník Stálej rady biskupskej konferencie, biskup Helmut Dieser z Aachenu podporil kampaň v mene celej biskupskej konferencie: „Rád by som to privítal v mene Nemeckej biskupskej konferencie ako znak toho, že pracujeme na tom, aby v našej cirkvi prevládla a nastala takáto klíma oslobodenia od strachu.“

Skupina 125 kňazov, vzdelávacích a administratívnych pracovníkov požaduje „slobodný prístup ku všetkým pastoračným povolaniam“, zrejme aby mali dostatočný prístup k objektom svojej priazne a ukončenie „systému utajovania, dvojitých štandardov a nečestnosti, s akými sa stretávajú v Cirkvi témy týkajúce sa komunity LGBT.“ O utajovaní by sa však dalo hovoriť skôr v súvislosti s ich vlastným ukrývaním svojej sexuálnej orientácie. Pokiaľ by ju totiž priznali, pri podávaní si prihlášky do seminára alebo do práce v cirkevných štruktúrach, tak by im bol prístup k týmto povolaniam hneď na začiatku ich cirkevnej kariéry odmietnutý. Či skôr, mal by byť odmietnutý, avšak prax v Nemecku (ale aj inde) bude dnes zrejme odlišná.

S drzosťou vlastnou revolučným živlom sa táto skupina signatárov rozhodla dokonca Cirkvi diktovať, ako má k nim pristupovať, pokiaľ začnú verejne žiť s nejakým partnerom: „Nadviazanie neheterosexuálneho vzťahu či uzavretie (takéhoto) manželstva nikdy nesmie byť považované za porušenie lojality ani za následnú prekážku v zamestnaní či dôvod na prepustenie (zo služby).

Celkovo uviedli až sedem „požiadaviek“, ktoré majú voči Cirkvi. Okrem iného trvajú aj na tom, aby Cirkev „zrevidovala svoje vyjadrenia o sexualite na základe teologických a ľudsko-vedeckých poznatkov.“

Otvorená podpora aktívnej sodomie bola v katolíckej Cirkvi vždy hodnotená ako mimoriadne závažný ťažký hriech, ktorý znemožňuje prístup k sviatostiam, vylučuje z možnosti aktívnej cirkevnej služby a v podstate stavia toho, kto by tvrdošijne zotrvával na takejto pozícii, mimo Cirkev. Budú nasledovať voči takýmto aktivitám, ktoré rozdeľujú veriacich, postihy z Vatikánu? Aj voči hamburskému arcibiskupovi a biskupskej konferencii?

BM

Zdroj: abcnews.go.com, dw.com, TASR, titulný obrázok – wikimedia commons

***

Prof. Dariusz Oko z Pápežskej Univerzity svätého Jána Pavla II. sa vo svojej odvážnej knihe Levanduľová Mafia. S pápežmi a biskupmi proti homoklikám v Cirkvi pokúša pozrieť na tzv. levanduľovú mafiu, ktorá pôsobí v Cirkvi, je jej skrytou chorobou, ničiacou jej organizmus. Kniha nie je namierená proti ľuďom, ale proti ľudským zlyhaniam, ktoré sú zjavné. Jej cieľom nie je vyvolať pohoršenie, ale pomenovať obrovskú krízu, ktorá, zdá sa, nemá riešenie… Knihu si možno objednať na adrese:

https://www.christianashop.sk/levandulova-mafia-s-papezmi-a-biskupmi-proti-homo-klikam-v-cirkvi/


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

„Nezaujímavá“ svätica z Lisieux: Malá Terezka a čo ste o nej nevedeli

Týždeň na Slovensku

„Anklopfzeremonie“ alebo pohľad do habsburských pohrebných rituálov

Vyčíňania krvavej grófky Báthoryčky mali zjavne okultný charakter