Médiá hlavného prúdu o islame mlčia – kresťanov nikto nechráni! Pre OSN je totiž oveľa naliehavejšia sexuálna orientácia… - Christianitas

Médiá hlavného prúdu o islame mlčia – kresťanov nikto nechráni! Pre OSN je totiž oveľa naliehavejšia sexuálna orientácia…

Mikuláš Hučko
21. júna 2022
  Spoločnosť


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Mladá žena ukameňovaná, zbitá a podpálená fanatickým davom. Záber z historického filmu snažiaceho sa za každú cenu vzbudiť pozornosť prehnane drastickými scénami? Žiaľ nie. Tento výjav sa odohral 12. mája roku 2022 v Nigérii, pričom dav reval „Allahu akbar!“.

Obeťou bola kresťanská študentka Debora Samuelová zo Sokota na severozápade krajiny, ktorej „zločin“, za ktorý zaplatila životom, spočíval v tom, že v skupine cez aplikáciu WhatsApp údajne uverejnila „rúhavý“ komentár proti „prorokovi Mohamedovi“, že „Ježiš je väčší“…

Zdroj: youtube.com

Tento incident vyvolal rozruch aj v krajine, ktorá je desaťročia zmietaná etnickými a náboženskými konfliktami, v ktorých boli zabité tisícky kresťanov. Pobúrenie sa však väčšinou obmedzilo na samotnú Nigériu, pretože väčšina západného sveta zatvára oči pred hrôzami, ktoré sa odohrávajú v Afrike.

Európska únia dôrazne odsúdila zabitie palestínsko-americkej novinárky al-Džazíry Shireen Abu Aklehovej v Izraeli, ku ktorému došlo v ten istý deň na okupovanom Západnom brehu Jordánu pri zrážke medzi Palestínčanmi a izraelskou armádou, vyjadrila sústrasť jej rodine, priateľom a kolegom a požadovala o dôkladné a nezávislé vyšetrenie všetkých okolností týchto incidentov a aby sa zodpovední dostali pred súd.

Vďaka Michalovi Šimečkovi, predsedovi Progresívneho Slovenska, jeho kolegovi Michalovi Wiezikovi, ale aj Monike Beňovej vo farbách strany SMER a ostatným triedne uvedomelým poslancom však Európsky parlament nepovažoval za potrebné diskutovať o masakrovaní kresťanov, či len slovom sa zmieniť o ukameňovanej a zaživa upálenej kresťanke.

Hanba! Európsky parlament zamietol žiadosť o rozpravu o prenasledovaní kresťanov vo svete, konkrétne o prípade mladej nigérijskej kresťanky Debory Samuelovej, ktorú islamisti zabili kvôli jednoduchej správe na WhatsApp!“ – rozhorčil sa francúzsky poslanec Európskeho parlamentu Jean-Paul Garraud.

Zdroj: youtube.com

Keď v turíčnu nedeľu 5. júna v nigérijskom štáte Ondo na juhozápade krajiny v rovnomennom meste Ondo vtrhli ozbrojení muži do kostola počas slávenia svätej omše, začali strieľať a hádzať výbušniny, a počet mŕtvych dosiahol už takmer stovku, bol to ďalší dôkaz, že prenasledovanie je čoraz intenzívnejšie a mlčanie západných lídrov čoraz trápnejšie a úbohejšie.

Neexistuje žiadny medzinárodný protest, žiadne významné zahraničnopolitické iniciatívy, žiadne stretnutia vrcholných predstaviteľov. Namiesto toho sa v miestnych a medzinárodných správach objavujú vyjadrenia politických predstaviteľov, podľa ktorých je príliš skoro špekulovať o tom, prečo sa ozbrojenci zamerali na kostol alebo prečo bola kresťanka na smrť ukameňovaná…

Prezident Írska (bývalej katolíckej krajiny!) Michael Higgins je stelesnením „užitočného idiota“ (Leninov výraz): „Skutočnosť, že sa takýto útok odohral na mieste bohoslužieb, je zdrojom osobitného odsúdenia, rovnako ako každý pokus zvaľovať vinu na pastierov, ktorí patria medzi prvé obete dôsledkov klimatických zmien,“ uvádza sa v neuveriteľnom vyhlásení zverejnenom na webovej stránke prezidenta. „Všetci sme solidárni s tými, ktorých postihla nielen táto hrozná udalosť, ale aj dôsledky zmeny klímy.“ Obeťami teda podľa pána prezidenta sú aj moslimskí teroristi zodpovední za masaker (podľa agentúry Reuters je hlavným podozrivým Islamský štát).

Nuž toto je svet pokrivenej logiky európskej politiky nachádzajúcej sa v plnom morálnom a duchovnom úpadku!

Jude Ayodeji Arogundade, biskup nigérijskej diecézy, kde došlo k útoku, napísal: „Naznačovať alebo spájať obete terorizmu s dôsledkami klimatických zmien je nielen nepravdivé, ale je to aj sypanie soli na rany všetkých, ktorí v Nigérii trpia terorizmom!

Každému, kto pozorne sledoval udalosti v Nigérii v posledných rokoch, je úplne jasné, že problémy terorizmu, banditizmu a (…) krviprelievania v Nigérii a v oblasti Sahelu nemajú nič spoločné s klimatickými zmenami,“ dodal hierarcha diecézy postihnutej prenasledovaním moslimov.

„Pripisovať páchanie násilia na nigérijských kresťanoch klimatickým zmenám je absurdné a vskutku prehnané,“ zdôraznil biskup diecézy Ondo vo svojom vyhlásení.

Zdá sa, že táto hrôza v Nigérii sa bude ešte zhoršovať. V nasledujúcich mesiacoch sa očakáva nárast útokov počas poľnohospodárskej sezóny, ktorá je historicky spojená so zaberaním pôdy a ničením úrody. Ľudia, ktorí sú od týchto plodín závislí, nevyhnutne trpia hladom. Je to nekonečný kolobeh násilia, vrážd a chaosu.

Poslanec Európskeho parlamentu François-Xavier Bellamy odsúdil mlčanie svojich kolegov: „Kedy pochopíme, že Európa má povinnosť chrániť prenasledovaných kresťanov na celom svete? Nigéria, Irak, Sýria, India, Pakistan, Čína… Európa vďačí za veľa kresťanskej viere.

Zdroj: youtube.com

V Nigérii pôsobia rôzne islamistické skupiny, ktoré útočia na kresťanov a zabíjajú ich. Tí, ktorí sú spojení s ISIS alebo chcú byť, majú určite genocídne úmysly a vláda USA označila ISIS za zodpovednú za genocídu kresťanov. Iní môžu byť súčasťou zločineckých gangov spolupracujúcich s teroristickými skupinami, takže aj oni sú vinní. Niektorí preživší útoku na kostol (bol to koordinovaný útok), tvrdia, že páchateľmi boli militantní Fulani. Existuje mnoho správ o militantných fulanských pastieroch, ktorí na severe zabíjajú kresťanov.

Prezident Spojených štátov Joe Biden však vyškrtol Nigériu z čiernej listiny krajín porušujúcich náboženskú slobodu. O niekoľko dní sa v Ženeve uskutoční zasadnutie Rady OSN pre ľudské práva, na ktorom sa bude diskutovať o opatreniach týkajúcich sa najnaliehavejších problémov v oblasti ľudských práv, ktorým čelí svet. Aspoň taká je teória. V skutočnosti systematické prenasledovanie kresťanov nebude na programe dňa. Sami africkí diplomati na otázku, čo je podľa nich hlavnou zahraničnopolitickou prioritou západných krajín, by pravdepodobne odpovedali, že sexuálna výchova, „reprodukčné práva“ a „práva na sexuálnu orientáciu a rodovú identitu“, celkom určite nie zabíjanie kresťanov.

Prečo? Podľa nich kresťania nikdy nemôžu byť obeťami: sú to koloniálni utláčatelia. Tento naratív sa nemení dokonca ani v prípade, keď sú všetci napadnutí kresťania čierni Afričania.


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Prečo katolík nemôže za žiadnych okolností schvaľovať LGBT hnutie a komunity

Nominalizmus a jeho důsledky – VII

Kauza katolíckej školy v Nemšovej: Toto odkazuje ukričanej menšine bývalý kolega!

Svätý Mikuláš čaká na našu pomoc!