Kňaz prepustený z kresťanskej školy za „podkopávanie LGBT agendy“ - Christianitas

Kňaz prepustený z kresťanskej školy za „podkopávanie LGBT agendy“


14. mája 2021
  Krátke správy

Anglikánsky kňaz Bernard Randall, ktorý pôsobil ako kaplán na neverejnej anglikánskej škole Trent College, podal žalobu po tom, čo bol prepustený z práce a nahlásený orgánom činným v trestnom konaní ako extrémista (!). Vo svojej kázni informoval študentov, že majú právo spochybňovať tézy predkladané kruhmi LGBT. Duchovný sa tejto téme venoval, pretože sa ho podľa jeho slov študenti pýtali, ako majú chápať zavádzanie „LGBT agendy“ na kresťanskej škole, ktorú navštevujú.

Problém nastal, keď školské úrady začali spolupracovať s jednou z LGBT organizácií a vyzvali jej aktivistku, aby viedla prednášky o „rodovej identite a sexuálnej orientácii“.

Kňaza, medzi ktorého profesionálne povinnosti patrí aj „byť hlasom kresťanských hodnôt, ktoré sú základom étosu Trent College“, znepokojila informácia o tom, že na prednáškach LGBT bola spochybňovaná heteronormativita zamestnancov školy.

Vedenie školy ho vtedy ubezpečilo, že bude zapojený do rozhodovacieho procesu týkajúceho sa prípadnej implementácie LGBT programu. Neskôr vysvitlo, že rozhodnutie predsa len bolo prijaté, ale bez neho, pretože, ako bolo vysvetlené, „mohol by nesúhlasiť“.

Keď sa o niekoľko mesiacov neskôr opýtal študentov, o čom by chceli počuť v kázni na bohoslužbe na konci školského roka, títo žiadali vysvetlenie, „o čom je celá táto akceptácia LGBT na kresťanskej škole“.

Vtedy sa rozhodol v rámci homílie hovoriť o „konkurenčných ideológiách“ vysvetľujúc zároveň kresťanský postoj a kresťanský prístup ku konfliktu. Poukázal na to, že povinnosťou je dodržiavať prikázanie lásky k blížnemu a zdržať sa urážlivých slov alebo osobných útokov.

Pri prezentácii kresťanského postoja zdôraznil, že od detí v škole sa nevyžaduje, aby „akceptovali ideológiu, s ktorou nesúhlasia“.

Po bohoslužbe mu bolo oznámené, že „podkopáva agendu LGBT“ a že odteraz musí vedeniu školy predkladať každú kázeň na schválenie. V marci 2020 bol počas lockdownu poslaný na neplatenú dovolenku a po niekoľkých mesiacoch bol prepustený.

Škola taktiež využila ustanovenia vládneho programu Prevent zameraného na zabránenie šírenia extrémistických ideológií (prijatého v súvislosti s hrozbou islamského terorizmu) a kňaza nahlásila polícii. Tá začala vyšetrovanie, pri ktorom došla k záveru, že nehrozí „riziko terorizmu alebo radikalizácie“.

Kňaz Randall podal žalobu na školu, ktorú obviňuje z nezákonného prepustenia, obťažovania, diskriminácie a prenasledovania.

MH

Zdroj: premierchristian.news, titulný obrázok pixabay


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Prečo katolík nemôže za žiadnych okolností schvaľovať LGBT hnutie a komunity

Nominalizmus a jeho důsledky – VII

Kauza katolíckej školy v Nemšovej: Toto odkazuje ukričanej menšine bývalý kolega!

Svätý Mikuláš čaká na našu pomoc!