Klimatickí aktivisti sa menia na klimatických anarchistov - Christianitas

Klimatickí aktivisti sa menia na klimatických anarchistov


11. mája 2022
  Krátke správy - Spoločnosť


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

V Prahe sa zišli fanúšikovia švédskej záškoláčky Gréty Thunbergovej, aby protestovali „za klímu“. Na fotografii, ktorá koluje internetom a zachytila účastníkov, sa však objavila aj zvláštna čierno-červená vlajka, ktorá potvrdzuje, že klimatickí aktivisti majú podozrivo blízko k anarchistickému hnutiu.

Takzvané „piatky za klímu“, ktoré umožňujú deťom a mládeži opustiť v tento deň školy, univerzity a poflakovať sa po meste s ceduľkami „klimatický štrajk“, sa momentálne tešia veľkej obľube. Do praxe ich uviedla švédska školáčka Gréta Thunbergová, z ktorej sa časom stala „klimatická celebrita“. Reční v OSN, aj v Európskom parlamente a chodia ju navštevovať slávne hollywoodske hviezdy, ako napríklad Leonardo DiCaprio.

Na nedávnej demonštrácii za klímu u našich českých susedov v Prahe, sa okrem tradičnej, podivne oblečenej a vyzerajúcej skupiny ľudí s heslami o tom, že láska zvíťazí nad oxidom uhličitým, objavila aj jedna novinka. Čierno-červené vlajky. To sme tu zatiaľ nemali, preto nás to zaujalo.

Anarchosyndikalizmus

Takáto vlajka je totiž symbolom anarchosyndikalizmu, teda hnutia, ktoré sa usiluje o nastolenie anarchistickej spoločnosti bez kapitalistických ekonomických vzťahov. To znamená, že spoločnosť budú riadiť odbory a zruší sa systém vyplácania miezd, tak ako ich poznáme dnes. Anarchosyndikalizmus, podobne ako komunizmus, presadzuje kolektivizmus a revolučný odpor robotníkov, ktorý môže mať často aj podobu násilných činov a teroru.

Ekologické hnutia – impulz k totalite

Hnutie vzniklo v 19. storočí a stalo sa základom hnutia španielskych anarchistov, ktorí získali významný vplyv v Španielsku v roku 1936 a mali dôležitú úlohu na strane republikánov v španielskej občianskej vojne. Na strane anarchistov vtedy blízko Barcelony bojoval aj spisovateľ George Orwell.

Znamená to teda, že z doterajších, zväčša pomerne pokojných štrajkov za klímu, sa stávajú demonštrácie na podporu anarchie? Odpoveď je zrejme jasná, aj na základe tejto fotografie. A rovnako sa už viac naozaj nemusíme tváriť, že samotná Gréta Thunbergová nie je len nešťastné dieťa, ako tvrdí bývalý americký prezident Donald Trump, ale aj predstaviteľka extrémneho ľavicového hnutia, zameraného na zničenie súčasného poriadku. Viac sme o tom písali v tomto článku.

Rovnako to vidí aj bývalý zástupca riaditeľa pre veci životného prostredia v OECD, profesor Remy Prud’homme. Ten tvrdí, že práve rôzne ekologické hnutia sú dnes impulzom pre zavedenie totalitného systému.

MM

Zdroj: Christianitas.sk, Facebook Hnutí ducha, titulný obrázok – Facebook Hnutí ducha


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!