Jeff Bezos chce ľudí poslať do vesmíru a urobiť zo Zeme rezerváciu


16. novembra 2021
  Krátke správy - Spoločnosť


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Do akého štádia šialenstva sa prepracovali globálne elity a kam nás približne plánujú doviesť, to si môžeme z času načas osvetliť vtedy, keď sú v dobrom rozmare a pustia do médií svoje predstavy o budúcnosti ľudstva. Jeff Bezos, zakladateľ a majiteľ firmy Amazon, najnovšie aj zakladateľ súkromnej vesmírnej spoločnosti Blue Origin a len tak mimochodom momentálne najbohatší človek sveta, sa takto nechal uniesť na pozoruhodnej konferencii, ktorá nesie názov Ignatius Forum, s podtitulom Naša budúcnosť vo vesmíre.

Konferencia je pomenovaná podľa jej moderátora Davida Ignatiusa z denníka Washington Post a odohrala sa v stredu 10. novembra, na pôde Národnej katedrály vo Washingtone. Tá je akýmsi synkretickým centrom všetkých vyznaní na území USA. Z konferencie bol vysielaný priamy prenos, zrejme aby občania o nič neprišli. Zúčastnila sa jej aj riaditeľka agentúry CIA Avril Danica Hainesová, dcéra známeho vedca Thomasa H. Hainesa a Adriany Rappaportovej, tiež administrátor NASA a bývalý senátor Bill Nelson, astronóm Avi Loeb a teológ a astrofyzik David Wilkinson. Zaiste ľudia, ktorých nemožno podozrievať z malého vplyvu na spoločnosť. Preto zľahčovať vízie, ktoré na konferencii odzneli, zrejme nie je príliš na mieste.

Jeff Bezos vo svojom príspevku do diskusie zrekapituloval bežnú floskulu globálnej elity: ľudia sú premnožení, nezvládnuteľný rast populácie pokračuje a preto treba hľadať riešenie. A Jeff Bezos ho už aj našiel – treba donútiť človeka opustiť Zem. Podľa Bezosa by mal ľudský rod žiť na obežnej dráhe planéty, v špeciálne vytvorených staniciach, ktoré budú nazvané „kolónie“. Planéta Zem, takto vyľudnená, sa stane akousi „rezerváciou“, ktorú bude môcť ľudstvo navštevovať a zhora obdivovať.

V nasledujúcich storočiach sa veľa ľudí narodí vo vesmíre. Toto bude ich prvý domov,“ povedal Bezos. „Narodia sa v týchto kolóniách, budú v nich žiť a Zem budú navštevovať, ako my dnes, napríklad Yellowstonský národný park.“

Bezos samotné kolónie opísal ako „plávajúce biotopy“, ktoré budú regulovať počasie a gravitáciu Zeme. Budú to „otáčajúce sa valce s riekami, lesmi a divou zverou“, ktoré „by mohli pojať až milión ľudí.“

Tieto bláznivé vízie, pripomínajúce sci-fi filmy, ktoré sa dnes tak ľahko natáčajú vďaka počítačovej grafike, nehovorí do sveta skrachovaný kuchár z predmestia New Yorku, ktorý sa vrhol na štúdium Ericha von Dänikena a Rona Hubbarda, ale najbohatší človek sveta. A neasistujú mu pri tom bezdomovci, zohrievajúci sa pri horiacich kontajneroch, ale elita amerických papalášov.

Z tejto perspektívy sa zdá pochopiteľnejšie, ako sa mohli utopické environmentálo-maoisticko-trockistické nápady novej zelenej Európy a klimatické blúznenie vyšinutej Gréty, stať oficiálnymi ideológiami pre 21. storočie. V hlavách globálnej elity sa totiž nachádzajú natoľko bláznivé nápady, pričom táto elita drží v rukách moc, o akej sa predtým vládnucim elitám ani nesnívalo, že všetky hlúposti sveta, ktoré ste niekedy čítali v lacných komiksoch, v mládežníckej literatúre či v šialených utopických románoch, sa môžu časom stať súčasťami vládnych uznesení.

Infantilný úsmev Jeffa Bezosa, s ktorým oznamuje ľudstvu, že ho ide vysťahovať na orbitálny okruh Zeme, nám signalizuje to, kto nám v skutočnosti vládne – odchovanci univerzít, hltači sci-fi filmov a romantickí blúznivci, ktorí nedokážu dospieť a pochopiť, že svet a ľudstvo nie sú počítačovou hrou, ktorá sa dá podľa potreby preprogramovať.

BM

Zdroj: Space Policy Online.com, National cathedral – org., PCH24, titulný obrázok – flickr.com


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!