Írsky učiteľ uväznený, pretože odmietol používať transrodové zámená: „Nevzdám sa svojho kresťanského presvedčenia!“ - Christianitas

Írsky učiteľ uväznený, pretože odmietol používať transrodové zámená: „Nevzdám sa svojho kresťanského presvedčenia!“


9. septembra 2022
  Krátke správy

Učiteľ v Írsku bol uväznený za to, že odmietol oslovovať študenta transgenderovým zámenom.

Enoch Burke, evanjelikálny kresťan (Írska evanjelikálna spoločnosť, IES) a učiteľ na strednej škole Wilson’s Hospital v Multyfarnhame bol 5. septembra zatknutý za „pohŕdanie súdom“ v prípade, ktorý vznikol na základe jeho odmietnutia nazvať chlapca dievčaťom v triede.

Ilustračné foto, zdroj: pixabay.com

Burke bol odsúdený do väznice Mountjoy po tom, ako porušil súdny zákaz, ktorý mu bol vydaný, a vo väzení zostane na bližšie nešpecifikovaný čas.

Proti Burkemu je vedené disciplinárne konanie, ktoré sa proti nemu začalo po tom, ako odmietol osloviť žiaka mužského pohlavia – údajne sa nachádzajúceho v procese „tranzície“ – ako dievča – a taktiež odmietol používať zámeno „they“.

Burke údajne odmietol splniť príkaz riaditeľa školy z 9. mája, aby používal nové meno a zámeno, a následne bol 22. augusta umiestnený na platené administratívne voľno, kým školská rada bude viesť disciplinárny proces.

Po tom, ako Burke naďalej chodil do školy, 30. augusta mu bol doručený predbežný príkaz, napísal denník Irish Times, aby nemohol vstúpiť do školy.

Burke, ktorý vyučuje nemčinu, históriu a politiku, súdu povedal, že odmietol „nazývať chlapca dievčaťom“, pretože to bolo „zjavne nesprávne“ a proti jeho svedomiu. Napriek súdnemu zákazu naďalej navštevoval školu.

Školská rada bola rozhodnutá Burkeho zo školy dostať preč a následne po jeho odmietnutí príkazu z 30. augusta požiadala o zásah orgánov činných v trestnom konaní. Burke bol v pondelok zatknutý za pohŕdanie súdom, keď sedel v prázdnej triede v škole a bol odvedený priamo na súd na pojednávanie.

Transgenderizmus je proti môjmu kresťanskému presvedčeniu. Je v rozpore s Písmom, v rozpore s étosom Írskej cirkvi a mojej školy,“ dodal učiteľ. „Milujem svoju školu s jej heslom Res Non Verba (činy, nie slová), ale dnes som tu preto, lebo som povedal, že nebudem nazývať chlapca dievčaťom. Je to šialenstvo, že ma z tejto súdnej siene povedú do väzenia, ale ja sa svojho kresťanského presvedčenia nevzdám.

Bol odsúdený na bližšie nešpecifikovaný trest odňatia slobody, ktorý má trvať dovtedy, kým sa neočistí od pohŕdania alebo do ďalšieho rozhodnutia súdu.

MH

Zdroj: lifesitenews.com, ilustračné foto – pixabay.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Prečo katolík nemôže za žiadnych okolností schvaľovať LGBT hnutie a komunity

Nominalizmus a jeho důsledky – VII

Kauza katolíckej školy v Nemšovej: Toto odkazuje ukričanej menšine bývalý kolega!

Svätý Mikuláš čaká na našu pomoc!