Greta pripomína stalinistov, ktorí chceli obrátiť toky riek - Christianitas

Greta pripomína stalinistov, ktorí chceli obrátiť toky riek

DoRzeczy
20. decembra 2019
  História  

„Ak má niekto ešte pochybnosti o tom, že Greta Thunbergová predstavuje extrémne ľavicové hnutie zamerané na zničenie súčasného poriadku, musí si prečítať jej manifest,“ píše v poľskom týždenníku „Do Rzeczy“ Łukasz Warzecha. Publicista vyvracia všetky manipulácie, klamstvá a absurdity obsiahnuté v manifeste tínedžerky, klimatickej aktivistky.

Podľa novinára je „najpádnejšou ukážkou klimatickej demagógie“  Thunbergovej manifestu tvrdenie, že zoči-voči pokračujúcej klimatickej katastrofe „nikto nerobí nič a nepodnikajú sa nijaké reálne kroky“. To, samozrejme, nie je pravda, pretože obyvatelia krajín Európskej únie už mnoho rokov napríklad v cene elektrickej energie platia všetky ekologické aktivity Bruselu.

„Ciele v oblasti klímy, ktoré si EÚ stanovila nezmyselne vysoko oproti zvyšku sveta, stoja občanov EÚ miliardy eur,“ zdôrazňuje Warzecha a potom cituje odborníkov a politikov, ktorí predpokladajú, že náklady na „transformáciu zelenej energie“ iba v samotnom Nemecku dosiahnu jednu miliardu eur (1 000 000 000 000 euro!). 

Novinár tiež upozorňuje, že v Thunbergovej manifeste kľúčovým nepriateľom sú „ropné a plynárenské spoločnosti“, ktoré mladá Švédka nazvala „špekulantmi“. Podľa jeho názoru je to ďalší príklad toho, že ani „osobnosť roka časopisu Time“, a ekologistov, ktorí ju podporujú, netreba brať vážne.

„V súčasnosti neexistuje nijaká možnosť, ako nahradiť fosílne palivá iným spôsobom, ktorý by dokázal udržať civilizáciu pri živote. Klimatickí aktivisti úplne ignorujú faktory ako je forma infraštruktúry, rozdielna ekonomická úroveň v jednotlivých krajinách sveta, prístup k obnoviteľným zdrojom energie, čas potrebný na transformovanie ekonomík a zmenu návykov. V tomto ohľade pripomínajú zaťatých stalinistov, ktorí na príkaz Jozefa Visarionoviča boli pripravení obrátiť toky najväčších riek bez ohľadu na to, aké to bude mať dopady na prírodu a na ľudí,“ zdôrazňuje Warzecha.

Novinár napokon venoval pozornosť tvrdeniu obsiahnutom v manifeste, podľa ktorého „klimatická kríza nie je len o životnom prostredí“, ale je to predovšetkým „kríza ľudských práv“, ktorú vytvorili a živili „koloniálne, rasistické a patriarchálne systémy útlaku. My všetky tieto systémy musíme demontovať.“

A tu je pes zakopaný. Keď po internete cirkulovali fotografie Thunbergovej v tričku Antify, spočiatku si človek mohol myslieť, že ide o náhodu, alebo že fotografia bola upravená. Táto pasáž manifestu však musí rozptýliť akékoľvek pochybnosti. (…) V otázke klímy totiž vôbec nejde o snahu riešiť reálny problém. Tu ide o čosi oveľa viac: je to vojna extrémnej ľavicovej ideológie proti základom našej prosperity, stability a voľného trhu. Iba slepý to nevidí“, uzatvára Warzecha.

Zdroj: týždenník „Do Rzeczy”

Najnovšie články

Prečo katolík nemôže za žiadnych okolností schvaľovať LGBT hnutie a komunity

Nominalizmus a jeho důsledky – VII

Kauza katolíckej školy v Nemšovej: Toto odkazuje ukričanej menšine bývalý kolega!

Svätý Mikuláš čaká na našu pomoc!