Freiburgská diecéza vymenovala za katechétku ženu, ktorá sa považuje za muža - Christianitas

Freiburgská diecéza vymenovala za katechétku ženu, ktorá sa považuje za muža


11. apríla 2022
  Krátke správy


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Katolícke deti v nemeckom Freiburgu sa dočkali podnetnej aplikácie procesu synodálnej cesty na svojich školách. Freiburgská diecéza sa totiž rozhodla udeliť žene, ktorá o sebe tvrdí, že je muž, povolenie vyučovať ich katolícke náboženstvo. Táto bývalá dáma sa momentálne volá Theo Schenkel a na štátnych školách má právo hovoriť deťom, čo je a čo nie je katolícka viera.

Na sťažnosti a otázky kritikov odpovedala diecéza oficiálne 7. apríla a prostredníctvom svojho hovorcu oznámila: „Môžem potvrdiť, že Theo Schenkel má stále povolenie vyučovať katolícke náboženstvo na štátnych školách.“ Informovala o tom katolícka tlačová agentúra CNA. Zároveň diecéza oznámila, že učiteľovi/ke udelila „neobmedzené povolenie vyučovať“, podpísané generálnym vikárom.

Ani školské orgány nevidia žiadnu prekážku v Schenkelovej schopnosti vyučovať náboženstvo.

V rozhovore pre miestne médiá Schenkelová prezradila, že žije vo vzťahu s inou ženou. Podľa medializovaných informácií začala učiteľka oficiálne študovať pedagogiku ako žena, pričom mala vzťah s mužom.

V odpovedi na otázku CNA týkajúcu sa postavenia terajšieho muža, Thea Schenkela, diecéza uviedla, že rozhodnutie týkajúce sa „transgenderovej osoby“ bolo prijaté iba v tomto individuálnom prípade. Na otázku o súlade situácie s kánonickým právom a pracovnými predpismi v cirkevných inštitúciách diecéza odpovedala, že „cirkevné pracovné právo teraz revidujú nemeckí biskupi“.

Ako pripomína CNA, mnohé nemecké diecézy už nezakazujú pracovníkom s identifikáciou LGBT pracovať v rámci Cirkvi. Rozhodnutie o tom padlo 10. mája 2021, v rámci oficiálneho odporu voči postoju Vatikánu, ohľadom požehnávania párov rovnakého pohlavia. Nadväzuje tiež na slávnu kampaň s názvom Out in Church, iniciatívu za práva LGBT, podporenú dokumentárnym filmom v hlavnom vysielacom čase nemeckých štátnych médií. Theo Schenkel bol jednou z postáv, ktoré sa vo filme objavili.

Kampaň v mene Nemeckej biskupskej konferencie potvrdil biskup Helmut Dieser z Aachenu, ktorý sa pri tejto príležitosti objavil v krátkom videu. V rámci iniciatívy bol zverejnený „manifest“, požadujúci „zmenu diskriminačného pracovného práva Cirkvi“.

BM

Zdroj: CNA, PCH24, titulný obrázok – The Bona Venture

***

Portál Christianitas.sk odporúča:

Prof. Dariusz Oko z Pápežskej Univerzity svätého Jána Pavla II. sa vo svojej odvážnej knihe Levanduľová Mafia. S pápežmi a biskupmi proti homoklikám v Cirkvi pokúša pozrieť na tzv. levanduľovú mafiu, ktorá pôsobí v Cirkvi, je jej skrytou chorobou, ničiacou jej organizmus. Kniha nie je namierená proti ľuďom, ale proti ľudským zlyhaniam, ktoré sú zjavné. Jej cieľom nie je vyvolať pohoršenie, ale pomenovať obrovskú krízu, ktorá, zdá sa, nemá riešenie…

Knihu, aktuálne jej 2., doplnené vydanie, si možno objednať na adrese: https://www.christianashop.sk/levandulova-mafia-s-papezmi-a-biskupmi-proti-homo-klikam-v-cirkvi/

***


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Prečo katolík nemôže za žiadnych okolností schvaľovať LGBT hnutie a komunity

Nominalizmus a jeho důsledky – VII

Kauza katolíckej školy v Nemšovej: Toto odkazuje ukričanej menšine bývalý kolega!

Svätý Mikuláš čaká na našu pomoc!