Francúzski youtuberi objavili v opustenom zámku rituálne miesto - Christianitas

Francúzski youtuberi objavili v opustenom zámku rituálne miesto


5. decembra 2022
  Krátke správy

Jeden z nových fenoménov na platforme YouTube sú mladí youtuberi, ktorí natáčajú v starých opustených domoch, zámkoch či dokonca celých mestách. Jedným z takých youtuberov je aj Jonathan Urbex, ktorému sa teraz s dvojicou priateľov podaril objav ako z hororového filmu: v jednom opustenom zámočku na juhu Francúzska našli tajné rituálne miesto. Reportáž o udalosti priniesol denník Le Parisien.

Ilustračný obrázok, zdroj: youtube.com

Najprv nám to prišlo ako obyčajné miesto,“ hovorí na videu Jonathan s tým, že to, čo napokon odkryli bolo pre nich úplne šokujúce. Na začiatku výpravy si youtuberi vytypovali opustený zámoček na samom juhu Francúzska v dedinke Trébons, čo je pre nich už niekoľko rokov bežný postup. K miestu sa so zapnutými kamerami a svetlami vydali v noci 25. novembra. Už z diaľky zbadali dve veže komplexu, čo opäť nebolo nič netypické. Jedna z veží bola poškodená a cez otvor v nej sa traja výskumníci dostali dnu. Jonathan pokračuje v opise:

Postupovali sme, keď sme zrazu začali narážať na plno symbolov vyrytých do kameňa odkazujúcich na slobodomurárstvo…, bolo to skutočne neuveriteľné.“

Chodba ich zaviedla až do rozsiahlej sály, uprostred ktorej sa nachádzali akési dva stĺpy ohraničené kruhom. Na stĺpoch boli vyhorené sviece a malé nádobky s popolom. „Je isté, že sa tam diali akési rituály,“ pokračuje youtuber s tým, že na mieste našli mnoho zvieracích kostí. To však ani zďaleka nebolo všetko. Jonathan Urbex pokračuje:

V rohu som našiel množstvo textov, ktoré vysvetľovali, čo robiť na vyvolávanie – neviem presne ako to nazvať –, ale šlo o akýchsi pohanských bohov… Celé to bolo úplne šialené.“

Jeden z nájdených textov okrem iného odkazoval na oslavu „Veľkého architekta vesmíru,“ čo je tradičný boh slobodomurárov. Písalo sa v nich tiež o „slobodomurárskych rokoch 77–78“. V miestnosti výskumníci našli chirurgické náčinia, ľudskú lebku a viacero čeľustí. „Či to boli rituálne obety, alebo čo sa s tými ľuďmi naozaj stalo, úprimne, netuším,“ hovorí Jonathan vo videu pre Le Parisien a ďalej sa zamýšľa:

To miesto je opustené najmenej 20 rokov; možnože nejakí ľudia so zlými úmyslami začali to miesto využívať pre vykonávanie satanistických obradov. Je to to najmenej typické miesto, na akom som kedy bol.

Ihneď po objave privolali youtuberi na miesto políciu. Tá vo svojom vyhlásení uviedla, že „ľudské kosti budú preskúmané,“ ale že „kriminálna hypotéza“ je len málo pravdepodobná“. Nad týmito neuspokojivými vyhláseniami sa pod videom pozastavujú viacerí diskutujúci. Jeden z nich okrem iného uviedol: Polícia teraz aspoň môže vidieť, čo stvárajú jej šéfovia.

Iný diskutujúci pod videom hovorí, že býva neďaleko spomínaného miesta a že zámoček patril istému doktorovi – odtiaľ možno tie ľudské pozostatky. „Všetci vedeli, že bol slobodomurárom,“ píše vi svojom komentári.

Reportáž denníka Le Parisien: https://www.youtube.com/watch?v=Rb7cZn5Yip0

MG

Zdroj: Le Parisien , ilustračný obrázok, zdroj – youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Agenti, kolaboranti, zradcovia a udavači alebo Komu sa hojdá žalúdok, ten nech nelezie do politiky

Arcibiskup Fulton Sheen: „Takto spoznáte Antikrista!“

Genocída národov

Ako duchovní rodičia hnutia Wicca de facto potvrdili, že čarodejnícke procesy v minulosti boli úplne legitímne