Dve nemecké univerzity zavádzajú náramky označujúce očkovaných - Christianitas

Dve nemecké univerzity zavádzajú náramky označujúce očkovaných


15. októbra 2021
  Krátke správy - Spoločnosť

Univerzita v Hannoveri a univerzita v Lipsku zavádzajú novú pomôcku pre študentov a zamestnancov – náramky, ktoré potvrdzujú ich zaočkovanosť proti chorobe Covid-19 alebo jej prekonanie. Bez týchto náramkov alebo bez negatívneho testu nebude nikto vpustený do areálu univerzity.

Nie všetci prijali túto inováciu s nadšením. Odborový zväz pre vzdelávanie a vedu vyhlásil, že odmieta „verejne viditeľnú identifikáciu očkovaných osôb“ a poukázal na to, že tu ide o ochranu citlivých údajov, akými sú napríklad aj zdravotné a lekárske údaje. Zväz kritizoval aj výšku finančných nákladov, ktoré boli použité na zakúpenie, zatiaľ 50 000 náramkov pre univerzity.

Univerzitné vedenie v tom však problém nevidí. Vidí skôr výhody zavedeného riešenia: skrátenie času potrebného na kontrolu študentov a zamestnancov pri vstupe do budov. Podľa tvrdenia školskej administratívy sú s inováciou spokojní aj študenti. Tí, čo majú náramok, sa tým vyhnú státiu v radoch.

Dodajme, že nosenie rôznych náramkov, gumených, plastových či látkových, je pre pokrokovú omladinu dnes už bežným prejavom, ako dať svetu najavo svoju účasť na rôznych progresívnych festivaloch a podujatiach. Počas leta môžeme vídať množstvo rozradostnenej školskej mládeže s rôznymi náramkami na rukách. Nejedna nežná rúčka žiariacej študentky, votknutá do pozvoľna sa ochlpujúcej ruky študenta, je ovenčená týmito náramkami v takom počte, že pripomína ruku sovietskeho vojaka, s trofejnými hodinkami v roku 1945.

Podobné zámery ako zmienené univerzity, malo aj kolosálne nemecké zábavné centrum Europa Park. Tam sa však náramky stretli s výrazným odporom. Možno aj preto, že návštevníci takýchto parkov, najmä rodiny s deťmi, nebývajú takí uvedomelí ako študenti na univerzitách. Na sociálnych sieťach bol tento zábavný park nazvaný „fašistickým“, obvinený z diskriminácie a z narušovania súkromia. Pod tlakom návštevníkov boli nakoniec náramky stiahnuté z obehu.

BM

Zdroj: PCH24, DoRzeczy.pl, titulný obrázok – wikimedia commons


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!