Dcéra udala matku, tetu aj strýka, lebo demonštrovali za Trumpa


14. januára 2021
  Krátke správy - Spoločnosť

Spojené štáty majú novú udavačskú hviezdu z radov sympatizantov Joe Bidena, BLM a liberálov. 18-ročná študentka Helena Dukeová z Massachusetts na jednom z videí z Kapitolu identifikovala svoju mamu, tetu i strýka a udala ich. Študentka je nadšenou prívrženkyňou BLM a s rodinou mala kvôli tomu dlhodobé spory. Svoje udavačstvo neľutuje, naopak, označuje ho za správny krok.

Ahoj mami, pamätáš si ako si mi hovorila, aby som nechodila podporovať protesty Black Lives Matter? Že môžu byť nebezpečné? To na videu nie si ty?“ – písala udavačka Helena Dukeová na Twitteri svojej matke. Následne ju spoločne so strýkom a tetou nahlásila polícii.

Rodinné rozpory v rodine Dukeových trvali už dlhšie, konfrontácia v rodine vzrástla po smrti Georgea Floyda. Server Buzzfeed News uviedol, že má k dispozícii sms správy, ktoré si matka s dcérou vymenili. Teta a matka žiadali od Heleny Dukeovej, aby stiahla svoje udanie a povedala, že sa mýlila. To Helena Dukeová, ktorá v udavačstve objavila nový zmysel svojho progresívneho a tolerantného ponímania života, rozhodne odmietla.

Rodinné vzťahy medzi Dukeovcami sa tak dlho do normálu nedostanú. Navyše matku Heleny Dukeovej po identifikácii a udaní zo strany dcéry vyhodili z práce. Pracovala v zdravotníctve. Matka bez práce však zároveň znamená zníženie príjmu pre domácnosť, takže dcéra, Helena Dukeová, ktorá sa chce stať právničkou, ostala bez finančného zabezpečenia. Preto žiada cudzích ľudí, aby ju podporili jej štúdium.

Svoju žiadosť, aby jej posielali peniaze na štúdium prezentuje na službe Go FundMe: „Ako asi viete z novín, nahlásila som matku za to, čo urobila. V tejto chvíli vôbec neviem ako zaplatím za vysokú školu, pretože mám málo finančných prostriedkov. Snívam o tom, že raz budem právničkou, potrebujem však pomoc. Chcem chodiť na vysokú školu a potom sa dať k Mierovym zborom a chcem urobiť svet lepším miestom. Teraz však nutne potrebujem pomoc,“ informovala na sociálnej sieti.

Postupne sa našlo dosť jedincov, ktorí sa rozhodli udavačku Helenu Dukeovú finančne podporiť, za niekoľko dní už vyzbierala 36 000 USD. Veľká časť americkej spoločnosti však kroky Heleny Dukeovej odsúdila, nechápu, ako mohla udať vlastnú mamu, strýka a tetu.

Útoky voči rodine ako základnej bunke štátu na Západe, snahy narušiť normálne rodinné vzťahy medzi členmi rodiny prinášajú svoje smutné ovocie.

BK

Zdroj: lidovky.cz

Titulný obrázok prevzatý z: (By TapTheForwardAssist – Own work, CC BY-SA 4.0,)

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!