Čoraz viac moslimov konvertuje na katolicizmus - Christianitas

Čoraz viac moslimov konvertuje na katolicizmus

pch24.pl
18. júna 2019
  Cirkev

Vo francúzskej katolíckej cirkvi sa objavila nová kategória veriacich, ktorí konvertovali z islamu. Zaujímavý fenomén komentuje historik Jean-Francois Chemain, ktorý sa domnieva, že konverzií na katolicizmus bude čoraz viac.

Zdroj: flickr.com

V rozhovore pre týždenník “Famille chrétienne”, spisovateľ a historik Jean-Francois Chemain tvrdí, že konverzií na katolicizmus je oveľa viac, než sa všeobecne usudzuje. Chemain i niekdajší moslimovia sú dokonca presvedčení, že konverzií bude pribúdať a že noví katolíci zaplnia vyprázdnené kostoly vo Francúzsku. Historik, ktorý pri príprave knižnej publikácie zhromaždil mnohé svedectvá konverzie ku katolicizmu, poukazuje na to, že moslimovia často konvertujú na katolicizmus po nejakej nadprirodzenej skúsenosti.

„Mnohí konvertujú pod dojmom videnia, snov, zázrakov či neočakávaných stretnutí,” hovorí francúzsky spisovateľ. Chemain vysvetľuje, že časť konvertitov pritiahla aj rola, ktorú kresťanstvo zohralo v dejinách Francúzska, najstaršej dcére Cirkvi. Je zaujímavé, ako vyplýva z prieskumu, že pomerne málo moslimov vďačí za svoju konverziu tzv. modernej evanjelizácii a rozhovorom v štýle: „Ježiš ťa miluje” – vysvetľuje historik. „Ja osobne som sa s takýmto niečím osobne nestretol,” dodáva.

Jean-Francois Chemain zdôrazňuje, že konvertiti na katolicizmus, niekdajší moslimovia, sú schopní hovoriť o svojej viere v Ježiša Krista medzi svojimi príbuznými. Žiaľbohu, veľmi často konvertitov na katolicizmus ich moslimská rodina zavrhne. Treba povedať aj to, že rektor Veľkej mešity v Paríži prirovnal evanjelizáciu moslimov k terorizmu!

Niekedy moslimovia akceptujú konverziu svojich príbuzných, ale vo väčšine prípadov s nimi prerušujú kontakt. V tejto súvislosti dochádza aj k agresii, ba dokonca k vraždám. Jean-Francois Chemain sa vo svojej knihe zmieňuje o prípadoch dvoch žien, ktoré po ich obrátení na kresťanstvo zabili vlastní manželia. Francúzsky súdny systém to riešil len ako bežné manželské spory. Motív náboženského prenasledovania nebol vôbec spomenutý.

Pripomeňme si, že v marci bola na francúzskych portáloch zverejnená výzva, aby sa veriaci modlili za obrátenie moslimov na katolicizmus. Výzva vyzdvihuje silu modlitby ruženca pri obrane Cirkvi a kresťanstva, víťazstvo svätého Dominika nad herézou a spomína úspechy kresťanskej armády nad neveriacimi. Tiež pripomína „ruženec na hraniciach“ za obranu Európy pred záplavou ateizmu a islamu a za záchranu kresťanských koreňov kontinentu.

„Akcia majúca za cieľ zachovanie toho, čo nám ešte zostalo z kresťanstva, bola inšpirovaná osobitnou láskou, ktorú máme voči našej vlasti. Kresťanská láska však od nás vyžaduje, aby sme (…) prejavili záujem aj o spásu týchto nespočetných duší, za ktoré, tak ako za nás, Syn Boží vylial svoju krv na kríži. Preto je potrebný Živý ruženec za obrátenie moslimov, ktorý sa už začal rozvíjať“ – stojí vo výzve.

Najnovšie články

Prečo boli templári zničení? Prvé obete Revolúcie

Melchitská gréckokatolícka cirkev – byzantské slnko nad Tiberom

Asistovaná reprodukcia – Víťazstvo smrti nad životom (?)

Vyvoláva Cirkev pocit viny a zbavuje nás odchod z Cirkvi výčitiek svedomia? Na tieto i ďalšie otázky odpovedal P. Józef Augustyn SJ