Chcete zomrieť? Musíte sa dať najprv zaočkovať! Eutanázia v Nemecku len pre zaočkovaných


23. novembra 2021
  Krátke správy - Spoločnosť


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Nezaočkovaná osoba v Nemecku nemôže odísť zo sveta formou „asistovanej samovraždy“. Nemecká asociácia pre eutanáziu oznámila, že eutanáziu možno vykonávať len u očkovaných pacientov.

Od dnešného dňa sa v našom združení uplatňuje pravidlo 2G doplnené o opatrenia, ako sú rýchle testy pred stretnutiami v uzavretých miestnostiach,“ uvádza sa vo vyhlásení Nemeckej asociácie pre eutanáziu.

Eutanázia (…) si vyžaduje ľudskú blízkosť. Blízkosť však poskytuje živnú pôdu pre prenos koronavírusu. Pri neľahkej úlohe je potrebné zosúladiť ochranu zamestnancov a lekárov s praktickou organizáciou nášho každodenného života,“ radí vedúci lekárskeho tímu, Dr. Martin Goßmann.

„Asistovaná samovražda“ sa stáva v Nemecku čoraz populárnejšou. Ústavný súd minulý rok otvoril lekárom možnosť asistovať pri smrteľnom zákroku s odôvodnením, že „podstatným prvkom sebaurčenia každého občana je rozhodovanie o konci vlastného života“. Navyše: podľa súdu má občan právo na pomoc tretích strán pri ukončení svojej existencie v určitých situáciách, ako je nevyliečiteľná choroba a s cieľom zmierniť utrpenie.

Až 72 % respondentov je za povolenie aktívnej asistovanej samovraždy, čo podnietilo Nemeckú lekársku asociáciu, aby urobila zmeny vo svojom etickom kódexe. V dôsledku toho môže od tohto roku zdravotnícky pracovník asistovať pri samovražde „pasívnym spôsobom“, tzn. podať jed, ktorý si pacient musí vziať sám.

Takéto nariadenia v súčasnosti existujú v štyroch krajinách EÚ: v Holandsku, Belgicku, Luxembursku a Španielsku. Príslušný zákon prijal portugalský parlament v januári, ale portugalský ústavný súd vzniesol určité námietky. Vo Švajčiarsku, kde pôsobí dlhoročná organizácia Dignitas, nie je nepriama pomoc pri smrti trestná.

Eutanázia je predovšetkým mimoriadne výnosný biznis. Lieky používané na pomoc pri samovražde stoja od 500 USD (pentobarbital) do 5 000 USD (sekobarbital). Niet divu, že kliniky eutanázie si za svoje služby účtujú veľa. V Európskej únii prekvitá aj tzv. eutanáziová turistika, ktorá zahŕňa cestovanie do krajín, kde je asistovaná samovražda legálna.

MH

Zdroj: sparkchronicles.com, theguardian.com, forbes.com, titulný obrázok – Pixabay


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!