Biskup Strickland vyzval kardinála Marxa, aby odstúpil - Christianitas

Biskup Strickland vyzval kardinála Marxa, aby odstúpil


4. apríla 2022
  Krátke správy


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Biskup z texaského Tyleru, Joseph Strickland, ktorý nedávno podporil kardinála Pella a kardinála Müllera v ich kritickom postoji voči prelátom spochybňujúcim katolícke učenie o morálke a viere, v piatok otvorene vyzval nemeckého kardinála Marxa k rezignácii.

V reakcii na rozhovor, ktorý poskytol kardinál Reinhard Marx časopisu Stern a v ktorom spochybnil katolícke učenie o nedovolenosti homosexuálnych aktov a vzťahov, biskup Strickland uviedol:

Kardinál Marx opustil katolícku vieru. Musí byť úprimný a oficiálne odstúpiť.“

Kardinál Marx je len jedným z mnohých prelátov, ktorí v snahe prispôsobiť sa svetu a údajnému pokroku, rezignovali na katolícke učenie a oficiálne deklarujú potrebu jeho zmeny.

Pokiaľ je pravdou to, čo tvrdí biskup Strickland, a vzhľadom na okolnosti a otvorenosť kardinála Marxa o tom nemáme dôvod pochybovať, tak sa aktuálne nachádza kardinál Marx mimo katolícku Cirkev. Aký vplyv to má na sviatosti ním vysluhované a všetky úkony ním konané v mene Cirkvi? Sú ešte platné?

K tomu by sa mali vyjadriť kompetentné orgány priamo vo Vatikáne. V skutočnosti, vzhľadom na to, že kardinál Marx naďalej patrí do okruhu poradcov pápeža Františka, však k žiadnemu otvorenému postihu voči kardinálovi Marxovi, kardinálovi Hollerichovi či Nemeckej biskupskej konferencii zatiaľ nedošlo. Nedávne tvrdenia poľského biskupa Gadeckeho, ktorý bol na návšteve v Ríme, o tom, že sa pápež František dištancuje od nemeckej Synodálnej cesty, boli nakoniec dementované samotnými predstaviteľmi Vatikánu.

BM

Zdroj: Life Site News, titulný obrázok – wikimedia commons***

Portál Christianitas.sk odporúča:

Kniha Plinia Corrêu de Oliveiru Revolúcia a Kontrarevolúcia bola po prvýkrát publikovaná ešte v apríli 1959, a po vyše šesťdesiatich rokoch a mnohých prekladoch do svetových jazykov ju má napokon k dispozícii aj slovenský čitateľ. Uvedená práca vychádza z pevného historického a filozofického predpokladu: z nevyhnutnosti dodržiavať Kristov zákon nielen jednotlivcami, ale aj štátmi a všetkými spoločenskými vrstvami.

V roku 1960 Plinio Corrêa de Oliveira založil Sociedade Brasileira de Defesa de Tradição, Familia e Propriedade (Brazílska spoločnosť pre ochranu tradície, rodiny a vlastníctva) – organizáciu, ktorá sa neskôr rozšírila do mnohých krajín celého sveta pod názvom TFP (Tradition, Family, Property – Tradícia, rodina, vlastníctvo) a inšpirovala v mnohom aj katolíckych aktivistov na Slovensku, ktorí už od roku 2016 obhajujú kresťanské hodnoty.

Publikáciu si možno objednať na adrese: https://www.christianashop.sk/prof–plinio-oliveira-revolucia-a-kontrarevolucia/

***


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Byzantský mystik Gregor Palama vo svetle katolíckej viery (Druhá časť)

Nominalizmus a jeho důsledky – VI

Slovenský konzervativizmus už nepotrebuje diskusie, potrebuje kontrarevolúciu

Katolícky ateizmus – najnebezpečnejšia forma modernizmu?