Biskup Strickland o uzneseniach nemeckej Synodálnej cesty: „Je to schizmatické!“ - Christianitas

Biskup Strickland o uzneseniach nemeckej Synodálnej cesty: „Je to schizmatické!“


10. februára 2022
  Krátke správy  


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Známy americký biskup Joseph Strickland z Tyleru v Texase komentoval sobotné uznesenia nemeckej Synodálnej cesty, v ktorých sa okrem dobrovoľnosti kňazského celibátu a možnosti svätenia žien, požadovalo aj zavedenie požehnávania homosexuálnych párov a zmena cirkevného učenia o hriešnosti homosexuálnych vzťahov. Na svojom twitterovom účte napísal:

Toto je schizmatické. Žiadna autorita na Zemi nemôže požehnávať hriech. Modlite sa za veriacich v Nemecku, aby odsúdili tento útok na vieru, zo strany ich vlastných pastierov. Mnohí budú tlieskať tejto „ceste“, ale jediná cesta, ktorú hľadám, je cesta Ježiša Krista. Zmiluj sa, Pane!“

Podobne biskup Strickland reagoval na správu katolíckej agentúry CNA, ktorá priniesla informácie o vyjadreniach predsedu Konferencie biskupov EÚ, kardinála Jeana-Claudea Hollericha. Ten, podobne ako nemeckí biskupi, ku ktorým dáva otvorene najavo svoje sympatie, vyhlásil, že treba zmeniť cirkevné učenie o homosexualite. Uviedol, že toto dvojtisícročné a nemenné učenie už nezodpovedá najnovším vedeckým poznatkom.

Biskup Strickland neskrýval na Twitteri svoje rozhorčenie a pokračoval vo svojom komentári: „Zdá sa, že tento kardinál si nárokuje na súkromné zjavenie, ktorí je v rozpore s Písmom a Katechizmom katolíckej Cirkvi. Každé súkromné zjavenie, ktoré je v rozpore so Zjavením, musí byť odsúdené. Pozri katechizmus, č. 66 a 67. Modlite sa za kardinála!

BM

Zdroj: Kath.net, World Church, titulný obrázok – wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Sv. Barbora, panna a mučenica

Katolícka škola v Nemšovej – ďalší kamienok v mozaike proticirkevnej kampane na Slovensku?

Nezvyčajní svätí patróni: Majú ich alkoholici, odsúdení na smrť, ba dokonca aj ľudia nachádzajúci sa vo výťahu. Viete, komu pomáha svätá Bibiána?

Môže v strednej Európe vzniknúť katolícky superštát?