Austrália – krajina, kde zajtra už znamená včera? Udania, pokuty a policajný štát

Branislav Michalka
24. augusta 2021
  Spoločnosť  

Zdroj obrázka: TASR

Bude ovenčená víťazným vavrínom za pokrok Austrália?

Asi len máloktoré krajiny západného civilizačného okruhu dospeli do takého pokročilého štádia pokroku, ako bývalé kolónie britskej koruny – Nový Zéland, Kanada a Austrália. Ťažko povedať, ktorá z nich vykazuje známky väčšej porušenosti zdravého rozumu. Vyzerá to medzi nimi na veľmi tesné preteky v zavádzaní tých najbláznivejších zákonov, vychádzajúcich z neomarxistických ideí.

V mnohom bola doteraz na prvom mieste Kanada, čomu zrejme napomáha blízkosť Veľkého Brata z Washingtonu D.C., ktorá je všeobecne považovaná za mimoriadne inšpiratívnu. Príchod koronavírusu však zamiešal v tomto pohárovom výbere opäť karty a Nový Zéland s Austráliou vyrazili v ústrety pokroku razantným tempom, preto dnes už vidíme jasne, že Kanada ešte zďaleka nemá vyhrané.

Všetko totiž nasvedčuje tomu, že v rámci ťaženia proti chorobe Covid-19 si vedie najlepšie Austrália. Pomenovanie „krajina, kde zajtra už znamená včera“, ktoré komunistický novinár Július Fučík rezervoval pre Sovietsky zväz, by tak mohlo prejsť do jej vlastníctva. Uzamkla hermeticky celé regióny, ľudí zavrela do domovov, vyslala armádu na kontrolovanie dodržiavania karantény, minimálny nárast pozitívne testovaných je pre ňu podnetom na okamžité pritvrdenie už aj tak značne tvrdých opatrení.

A predovšetkým sa naprieč celou krajinou šíri nadmieru pokrokové a chytľavé revolučné nadšenie uvedomelého udávania. Najnovší prípad prenasledovania kresťanov za ilegálne zhromažďovanie, je krásnym dokladom toho, že netreba mať príliš veľkú fantáziu na to, aby človek odchovaný inštitucionalizovaným socializmom, nachádzal očarujúce paralely medzi mentalitou nových austrálskych udavačov a uvedomelých socialistických občanov.

Strašný zločin v kostole

V zameriavači ich angažovanosti sa tentokrát ocitli občania, ktorých etnický pôvod by za odlišných okolností nabádal k omnoho väčšej miere ohľaduplnosti. Tentokrát však závažnosť zločinu prelomila aj okovy politickej korektnosti. Policajti v austrálskom Novom Južnom Walese totiž prichytili v meste Blacktown väčšinovo černošských, ale aj ázijských protestantských veriacich, ako sa ilegálne zhromažďujú v kostole Christ Embassy Church na svojich bohoslužbách. Počas zhromaždenia sa v budove na 4. avenue nachádzalo 60 veriacich, vrátane detí.

Pristihnutí delikventi boli okamžite odhalení, vyšetrení a potrestaní. Celkovo činila suma všetkých pokút, ktoré boli udelené, 35 000 austrálskych dolárov. Konkrétne pokuty sa týkali 30 ľudí (deti boli zrejme vynechané), a aj cirkevnej organizácie ako takej. Každý dostal pokutu 1 000 dolárov a organizácia 5 000. Následne, ako rituálnu bodku za trestom, odstránil Facebook záznam z konania bohoslužby zo stránok tejto náboženskej skupiny.

Nie je to však prvý prípad trestuhodnej nezodpovednosti austrálskych občanov, ktorí si ešte neosvojili nové myslenie. Tento rok bolo v Novom Južnom Walese udelených viac ako 7 000 pokút súvisiacich s ochorením Covid-19. A čomu vďačí austrálska vláda za taký veľký počet odhalení? Tento pekný výsledok sa v Austrálii podarilo dosiahnuť vďaka agentúre Crime Stoppers (Hamovači zločinu), ktorá zhromažďuje udania aj od aktívnych občanov, oddaných korona-revolúcii. Po podaní viacerých sťažností na protištátnu činnosť v kostole Christ Embassy Church, nakoniec polícia v nedeľu 22. augusta o 19:30 hod. zakročila.

Na zázname, ktorý neskôr Facebook stiahol, bolo vidieť počas bohoslužby pastora Marvina Osaghaeho, ako nabáda farníkov k modlitbe za vládu a zároveň vyhlásil, že ukončuje lockdown:

V mene Ježiša vyhlasujem, že v mestách Nového Južného Walesu sú karantény ukončené. V mene Ježiša odmietame každú karanténu v našich mestách.“

Miera zločinnosti tým bola zrejme naplnená a lokálni predstavitelia moci nenachádzali, pre svoje zdesenie nad morálnou spustnutosťou delikventov, adekvátne výrazy.

Policajný komisár NJW David Elliot uviedol, že ho zhromaždenie „ohromilo“ a odmietol akékoľvek ospravedlnenie: „V skutočnosti som celkom ohromený.“ A následne sa pustil na vratkú cestu teológie a morálky: „Keď vezmete do úvahy, že cirkvi existujú na to, aby vyznávali posolstvo nádeje a lásky, a namiesto toho títo ľudia ohrozujú komunitu a šíria vírus. Toto je mimoriadne.“

Polícia však uvádza aj ďalšie hriechy: pri vchode do budovy nikto nekontroloval QR kódy a prítomní pochádzali z rôznych oblastí štátu, ako napríklad z Fairfieldu, Bankstownu, Canterbury či Liverpoolu. Po vymenovaní týchto lokalít, opustil komisár Elliot morálno-teologickú pôdu a venoval sa pastoračným a praktickým témam: „Ak môžu katedrály streamovať svoje služby online, neviem prečo by to nemohli robiť aj prímestské kostoly v Blacktowne.“

Zdroj: Flickr

Bdelí hamovači zločinu

Našťastie sa našli, ako uvádza portál ABC News, zodpovední susedia, ktorí nahlásili páchanie týchto kriminálnych činov polícii. Jeden muž, ktorý pracuje neďaleko, povedal, že spolu so svojimi kolegami podal niekoľko udaní agentúre Crime Stoppers (Hamovači zločinu) o viacerých zhromaždeniach v kostole. Za posledný týždeň sa podobné akcie odohrali najmenej trikrát.

Mali niekoľko bohoslužieb, ktoré sme si všimli a usúdili sme, že tam majú viac ľudí, ako by tam pravdepodobne mali mať. Videli sme parkovať veľa áut, ľudia nemali rúška. Vo štvrtok sa tu zhromaždilo najmenej 15 ľudí.“

Starosta Blacktownu Tony Bleasdale uviedol, že účasť na zhromaždení bola aktom hlúposti: „Aby sa v čase problémov s vírusom delta stretlo 50 alebo 60 ľudí, to je úplne poburujúce, úplne nechutné, absolútne bezohľadné. My všetci, ktorí žijeme v Blacktowne, sme zhrození tým, čo sa tu stalo a chceme zaistiť, aby v budúcnosti tí, ktorí sú za to zodpovední, boli potrestaní.“

Zdá sa, že miestna komunita zažila z troch náboženských zhromaždení taký šok, že rekonvalescencia potrvá dlhšiu dobu. Policajný komisár Mick Fuller pre portál Nine News uviedol, že medzi políciou a širšou komunitou, ktorá sa chová zodpovedne, panuje teraz veľká frustrácia. Je to zrejme spôsobené, ako môžeme usudzovať, náhlym poznaním, že sa v ich strede nachádzajú takéto neuvedomelé indivíduá. Fuller uvádza, že len za tento víkend museli ľuďom udeliť viac ako 900 pokút za porušenie hygienických nariadení, z čoho môžeme usudzovať, že masy si ešte plne neosvojili novú zodpovednosť. To platí o to viac, že v mnohých prípadoch išlo o účastníkov rozvratníckych protihygienických protestov v Sydney.

Našťastie je tu mimovládna, ale zároveň vládou podporovaná, agentúra Crime Stoppers,1 ktorá vznikla v 80. rokoch 20. storočia, ako pomocný nástroj v boji proti zločinnosti. Odvtedy sa však obsah slova „zločin“ dočkal v Austrálii (a nielen tam, samozrejme) viacerých inovácií, takže z agentúry, v ktorej pôvodne dominovali hlásenia o vraždách, násilí a drogách, sa postupne stala agentúra, ktorá rieši aj rôzne formy spoločensky závažných zločinov, s ideologickým podtextom. Ľudia sú vyzývaní, aby napríklad hlásili nevhodné správanie sa k deťom, čo zahŕňa, ako vieme z pokrokovej praxe, aj príliš autoritatívne správanie rodičov, hlásili rôzne politicky nekorektné zločiny, prejavy rasizmu a diskriminácie sexuálnych minorít, psychického násilia na ženách a ich diskrimináciu. Za posledného jeden a pol roka k týmto závažným ideozločinom pribudli aj výzvy na udávanie porušovania vládnych nariadení proti koronavírusu.

Pokiaľ si označíte na tejto stránke štát Nový Južný Wales, kde sa odohral mimoriadny zločin v kostole, vyskočí vám pred oči nasledujúca výzva: Ak máte akékoľvek informácie o jednotlivcoch alebo firmách, ktorí sú alebo môžu byť v rozpore s aktuálnym zdravotným poriadkom NSW pre Covid-19, nahláste ho tu. Informácie môžu byť poskytnuté dôverne.

Nie je nutné mať ani istotu, stačí aktívne podozrenie. Viď slovné spojenie „alebo môžu byť v rozpore“. Pokiaľ si austrálski uvedomelí občania nie sú istí, tak nevadí, stačí napísať udanie a potom sa už uvidí. Vďaka bdelosti takýchto občanov odhalili aj zločincov v Blacktowne.

A to je poučenie aj pre nás. Keď ľud spojí svoje sily a podá si ruky okolo celého sveta, odhalíme nepriateľov pokroku, nech by sa skrývali kdekoľvek. Vtedy pochopíme, že slogan „krajina, kde zajtra znamená už včera“, týkajúci sa pôvodne Sovietskeho zväzu, môže byť neskôr doplnený o ďalšie heslo, vychádzajúce z budovania pokroku v minulosti: Austrália – náš vzor!

1 https://crimestoppers.com.au/


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!