Antifa v Paríži zaútočila na procesiu veriacich - Christianitas

Antifa v Paríži zaútočila na procesiu veriacich


1. júna 2021
  Krátke správy - Cirkev

V nedeľu 29. mája sa v parížskej ulici Haxo konala neveľká, asi 300-členná procesia na pamiatku martýrov zavraždených členmi parížskej komúny 26. mája 1871. Procesia bola organizovaná diecézou mesta Paríž. Ako veriaci kráčali ulicami uprostred jasného slnečného dňa, kde bolo presne pred 150 rokmi popravených niekoľko desiatok ľudí, zväčša kňazov, sami boli nečakane napadnutí prívržencami ultraľavicových zoskupení, hlavne neslávnej Antify.

Útok bol relatívne brutálny, agresívni maskovaní mladíci s červenými vlajkami ľudí udierali, sácali, na niekoľkých záberoch sú zachytení, ako hádzali sklenené fľaše do miest, kde sa nachádzali rodiny s deťmi. Najmenej dvaja starší ľudia skončili na zemi, mnohí pútnici mali rôzne poranenia a najmenej jeden skončil v nemocnici. Na jednej fotografii je zachytený zakrvavený starší muž, pričom sa zdá, že má rozbitú hlavu.

Útočníci na pútnikov pokrikovali rôzne oplzlé nadávky, mimo iného malo zaznieť: „Odporní katolíci, už teraz ste mŕtvi!“, či „Všetci ste fašisti!“ Podľa očitých svedkov bola polícia na mieste prítomná, no zjavne nedokázala zaistiť bezpečnosť procesie.

V pondelok sa k celej situácii vyjadril už aj arcibiskup Paríža, mons. Michel Aupetit, a to v otvorenom liste publikovanom v denníku Le Figaro. Mons. Aupetit uvádza:

Máme právo prejavovať svoju vieru aj vo verejnej sfére, tak ako to ustanovuje naša liberálna republika, a to nerušene a s rešpektom od spoločnosti.

Arcibiskup označil útok ultraľavičiarov na katolícku procesiu za „neakceptovateľný“ a poukázal na to, že v právnom štáte sa taká vec nemala nikdy stať.

26. mája 1871 bolo na parížskej ulici Haxo popravených 52 ľudí, väčšinou kňazi. Za masaker boli zodpovední členovia parížskej komúny – akejsi ranej parížskej obdoby komunistov. Tí tiež znesväcovali chrámy a v meste na čas presadili totalitné protikresťanské zákony. Celkové množstvo uväznených a popravených kňazov a mníšok z roku 1871 sa dnes odhaduje na niekoľko stoviek. Za obeť davovému a antikatolíckemu šialenstvu padol aj vtedajší parížsky arcibiskup, mons. Darboy.

MG

Zdroj: catholicarena.com, valeursactuelles.com, titulný obrázok – fdesouche.com


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!