Americký federálny súd potvrdil zrušenie povinného očkovania pre zamestnancov súkromných firiem


15. novembra 2021
  Krátke správy - Spoločnosť


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Americký federálny súd v piatok opätovne potvrdil svoje rozhodnutie zrušiť vládne nariadenie ohľadom povinného očkovania zamestnancov súkromných firiem. Vláda Joea Bidena prijala zákon, ktorý nariaďuje, že firmy s viac ako 100 zamestnancami musia zaviesť povinné očkovanie svojich pracovníkov.

Firmy, predstavitelia odborov, náboženské organizácie, takmer 30 štátov USA a ďalšie skupiny obyvateľstva dali celú záležitosť na súd a ten opodstatnenosť ich konania potvrdil, keď tento zákon prvýkrát dočasne pozastavil ešte 6. novembra. Sťažovatelia argumentovali tým, že Washington „prekročil svoje právomoci“. Biely dom sa však voči tomuto rozhodnutiu odvolal. No a teraz v piatok bolo zamietnuté aj toto odvolanie.

Hoci teda bolo teda začiatkom novembra vládne uznesenie pozastavené, administratíva Joea Bidena i tak vyzvala súkromné podniky, aby nariadenie „uplatňovali“, keďže neuplatňovanie zákona by mohlo viesť k „úmrtiu pracovníkov“. Odvolací federálny súd v New Orleans sa k svojmu stanovisku vyjadril že: „Toto (vládne) nariadenie je ohromujúcim spôsobom prehnané. Úradu pre bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci (OSHA) (ktorý je za implementovanie zákona zodpovedný), bolo nariadené, aby až do ďalšieho rozhodnutia súdu nepodnikal žiadne kroky k presadzovaniu (svojich) požiadaviek.

Len deň po tom, čo bol tento zákon prijatý, napísalo prezidentovi Bidenovi zhruba 200 generálnych prokurátorov v spoločnom liste. V ňom okrem iného uvádzajú:

Váš plán je katastrofálny a kontraproduktívny. Z politického hľadiska je nepravdepodobné, žeby si tento edikt získal srdcia a mysle – jednoducho vyvolá ďalší skepticizmus. A prinajmenšom niektorí Američania jednoducho odídu z trhu práce namiesto toho, aby sa mu (pod takýmito podmienkami) poddali…

Prokurátori sa v liste zaviazali, že poženú prezidenta k zodpovednosti za tento návrh zákona, ak nebude stiahnutý. Svoje vyhrážky, zdá sa, naplnili.

Tento zákon Úradu pre bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci by sa dotkol 80 miliónov Američanov, z toho 32 miliónov nezaočkovaných. Tí by sa museli buď dať zaočkovať, týždenne sa dávať testovať, alebo by prišli o svoje zamestnanie.

Vláda aj napriek už druhému neúspechu v implementovaní týchto reštrikcií vyzýva obyvateľov, aby „pokračovali v napredovaní a uistili sa, že ich pracovisko je (plne) zaočkované“. Takto sa údajne zachránia „desiatky až stovky životov denne“.

MG

Zdroj: epochtimes.cz, The Federalist, titulný obrázok – citizentruth.org


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!