USA: Biskup odmietol dať sväté prijímanie senátorovi podporujúcemu potraty


22. júla 2021
  Krátke správy - Cirkev

Biskup Peter Baldacchino zo štátu Nové Mexiko odmietol minulý piatok podať sväté prijímanie senátorovi Joeovi Cervantesovi. Ten sa dlhodobo angažuje v presadzovaní liberalizácie potratových zákonov. Na svoje odmietnutie biskupom sa posťažoval na sociálnych sieťach:

Včera mi katolícky biskup v Las Cruces odmietol dať sväté prijímanie, kvôli mojej verejnej funkcii. Môj nový farár povedal, že urobí to isté. Modlite sa prosím za cirkevné autority.“

Vo februári tohto roku hlasoval senátor Cervantes za návrh zákona, ktorý umožňuje umelý potrat v štáte Nové Mexiko až do 9. mesiaca tehotenstva. Podporil tiež zrušenie uplatňovania si výhrady vo svedomí pre zdravotníkov, ktorí odmietnu vykonať umelý potrat.

Christopher Velasquez, hovorca biskupa Baldacchina potvrdil, že Cervantes nedostal prijímanie, ale dodal, že senátor bol dlhodobo a vopred varovaný. Biskup predtým kontaktoval senátora a varoval ho, aby sa nepokúsil od neho dostať sväté prijímanie, ak bude naďalej obhajovať právo na potrat.

Biskup Baldacchino nedostal od senátora odpoveď,“ uviedol Velasquez a dodal, že diecézu mrzí snaha senátora celú vec spolitizovať.

Senátor Joe Cervantes roky podporuje neobmedzený prístup k potratom. „Pokiaľ ide o umelé prerušenie tehotenstva, nemal by existovať zákon, ktorý by podkopával súkromné ​​rozhodnutia občanov ,“ uviedol Cervantes pred rokom pre denník The Albuquerque Journal. Politik sa postavil aj proti ďalším článkom učenia katolíckej Cirkvi a hlasoval za zákon legalizujúci eutanáziu v Novom Mexiku.

BM

Zdroj: Pch24, Life Site News, titulný obrázok – wikimedia commons

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!