Týždeň na Slovensku - Christianitas

Týždeň na Slovensku

Mária Magotsová
21. mája 2022
  Spoločnosť


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

USA idú cenzurovať sociálne siete v suverénnej európskej krajine a premiér tejto krajiny im za to ďakuje. Neuveriteľné sa stalo na Slovensku realitou. Výsledok posledných volieb budú ľutovať ešte aj naši vnuci. Čo nové na východnom fronte? Návštevy, nákupy a evakuácie. A čo bude hitom tohtoročnej jesene? Zdá sa, že opičie kiahne.

Zdroj: facebook.com

Skončime s Facebookom. Ale vážne.

Americká snemovňa nemá iné na práci, len sa zaoberať tým, prečo na Slovensku údajne existuje ruská propaganda. Napísali preto list šéfovi Facebooku a požiadali ho, aby u nás tvrdo zasiahol a scenzuroval všetko, čo sa im nepozdáva. Facebook odpovedal, že sa o to dôkladne postará a tak neostáva iné, len našim čitateľom odporučiť – nepáči sa vám cenzúra alebo akákoľvek propaganda? Zrušte si Facebook… a ak chcete, presuňte sa na necenzurované sociálne siete. Aj také ešte stále sú.

Reakcia premiéra Eduarda Hegera na túto kauzu však bola šokujúca. Spojeným štátom poďakoval. Je v našom národnom záujme, aby čo najviac ľudí malo jasno v hodnotách a vedelo sa správne pohybovať v zložitostiach sveta,“ uviedol Heger. O aké hodnoty presne ide, nevieme, pretože zo strany EÚ sme okrem vlny LGBT propagandy, šírenia nenávisti voči iným národom, jedenia múčnych červov či vypnutia plynu, iné témy nezaznamenali.

Takže, čo sa nám to snažil vlastne premiér povedať? Že ak budeme písať facebookové statusy šíriace nenávisť voči Rusom, tak ako hviezdy bratislavskej „kaviarne“, tak sa nemáme čoho báť? Prešli sme si totiž profily najznámejších slovenských liberálov na sociálnych sieťach a po záplave vulgárnych slov a priania tých najhorších vecí ľuďom, ktorí nezdieľajú ich „hodnoty“ – nám prišlo vcelku nevoľno.

Napriek tomu, že sú tieto nenávistné prejavy verejne dostupné, Facebooku nijako neprekážajú a čítať si to môžu aj malé deti. Naozaj už inú cestu ako definitívny odchod z tejto sociálnej siete nevidíme.

Harabin odštartoval kampaň, ani nevie ako

A o tom, čo sa má a čo sa nemá písať na Facebook, vie už aj sudca Štefan Harabin. Zadržala ho NAKA, pretože na sociálnej sieti podporil Rusko a teraz je obvinený zo schvaľovania trestného činu a hanobenia národa. Harabin vyhlásil, že si takto práve naštartoval parádnu prezidentskú kampaň a vyjadril nádej, že aj jemu sa Slováci poskladajú na poriadne mastné odškodné. Veď keď môžeme z našich daní vyplácať odškodné kadejakým finančníkom, prečo by sme nemohli aj jemu? Taký Jaroslav Haščák napríklad, žiada za svoju väzbu až 16 miliónov eur.

Zdroj: pixabay.com

Matovič opäť v akcii, utekajme kade ľahšie

Kým okolité krajiny už celé mesiace prispievajú občanom na energie, benzín či potraviny, naša vláda sa prestala hádať až tento týždeň a keďže nič iné nebolo k dispozícii, prijali balíček pomoci rodinám z dielne Igora Matoviča. Štát to vyjde na 1,2 miliardy eur, pričom 500 miliónov je vo forme znížených príjmov z daní pre obce a mestá. 

Celá strana SaS bola proti a hovorilo sa opäť o rozpade koalície. To sa však nestalo, pretože všetci vieme, že motivácia byť pri koryte je skrátka mocnejšia ako pád vlády, ktorý by to ohrozil. Ale aj samosprávy sú proti a odkazujú Matovičovi, že ich čaká „kolaps“ a pripravil im „smrtiaci úder“.

Okrem podpory pre rodiny Matovič informoval aj o novej dani pre ruskú ropu s tým, že na cenách benzínu sa to neprejaví, pretože tak to sľúbil Slovnaft. Len pár hodín po tomto jeho vyhlásení Slovnaft s úsmevom ceny opäť zvýšil.

Zdroj: facebook I. Matoviča

Čo nové na fronte? Návštevy

Na Ukrajinu sa už po hercoch Angeline Jolie, Seanovi Pennovi, prvej dámy USA Jill Bidenovej a Eduardovi Hegerovi vybrala aj celá delegácia odvážnych senátorov z USA a priamo v Kyjeve ich vítal prezident Volodymyr Zelenskyj. USA sú aktuálne najväčším sponzorom bojov na Ukrajine, v tomto roku už zainvestovali viac ako 40 miliárd dolárov.

Čo nové na fronte? Nákupy

Presne pred týždňom sme vás informovali o tom, že na slovensko-ukrajinskej hranici sa tvoria kolóny dlhé stovky metrov, pretože Ukrajina zrušila clo z dovozu a Ukrajinci si dovážajú do svojej ťažko skúšanej vlasti autá z Európske únie. Pred týždňom sa na hraničnom priechode Ubľa čakalo jeden deň, aktuálne je to už sedem dní (!) a kolóny presiahli aj hranicu susedného okresu. Ukrajinci podľa správ z tlače dovážajú cez našu hranicu autá nielen pre vlastnú potrebu, ale aj na „kšeft“.

Čo nové na fronte? Hra so slovíčkami

Z obkľúčených oceliarní Azovstaľ v meste Mariupoľ evakuovali v stredu večer ďalších ukrajinských vojakov. Toľko veta z médií tzv. hlavného prúdu. Keď však chcete zistiť viac o tom, ako prebieha taká evakuácia, tak sa dozviete, že vojaci vyjdú z oceliarní s rukami nad hlavou a nepriateľskí vojaci ich odvezú. Človek so zdravým rozumom sa musí pýtať – je toto evakuácia?

Všimol si to aj bývalý minister školstva Juraj Draxler, ktorý sa na sociálnej sieti začudovane pýta: „Ukrajinská vláda to nazýva „evakuáciou“. A nielen ona, ten istý výraz používajú svetové médiá, od nich to prebrali aj slovenské. Jednoducho, „vzdali sa“ by vyznelo príliš porazenecky (alebo faktograficky) a to nesmie byť. Pri Ukrajincoch by to ešte človek chápal (aj keď teda ich propaganda má často bizarné formy), ale načo túto orwellovčinu používať u nás?“

Zdroj: pixabay.com

Nová pandémia?

Hitom tohtoročnej jesene by mohli byť okrem už dosluhujúceho covidu, opičie kiahne. Prvé prípady hlásilo Španielsko, Portugalsko, Británia, Švédsko, Austrália aj USA, a médiá hlavného prúdu už začínajú písať, že by mohlo ísť o „prvé celosvetové prepuknutie zriedkavého ochorenia“.

Vírus sa môže prenášať vzduchom, telesným kontaktom a príznaky sú podobné pravým kiahňam, ale sú miernejšie. Pacienti sú podľa aktuálnych správ zo Španielska muži, homosexuáli alebo bisexuáli. Opäť sa teda potvrdila predpoveď veľkého vizionára Billa Gatesa, ktorý takto pred rokom a pol varoval verejnosť, že o kiahňach ešte budeme počuť.

Ale predtým, ako by sa azda spustila ďalšia „pandémia“ či očkovanie, pripomíname, že opičie kiahne nemajú liečbu, pretože väčšina pacientov sa vylieči aj sama, v priebehu pár týždňov. Úrad verejného zdravotníctva do uzávierky k tejto novinke v oblasti pandémií nezaujal stanovisko, zrejme sa čaká na nariadenie farmaceutických firiem. Lebo veď si ešte pamätáme slávnu vetu ministra Lengvarského o tom, že my skrátka robíme to, čo povie Pfizer.


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Agenti, kolaboranti, zradcovia a udavači alebo Komu sa hojdá žalúdok, ten nech nelezie do politiky

Arcibiskup Fulton Sheen: „Takto spoznáte Antikrista!“

Genocída národov

Ako duchovní rodičia hnutia Wicca de facto potvrdili, že čarodejnícke procesy v minulosti boli úplne legitímne