Týždeň na Slovensku - Christianitas

Týždeň na Slovensku

Redakcia
15. januára 2022
  Spoločnosť


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Pellegrini úplne vážne tvrdí, že u nás kresťania útočia na liberálov. Naď poslušne odobril servilnú obrannú dohodu s USA. Európska lieková agentúra pri vakcínach zaradila spiatočku, Lengvarský a Heger sa naďalej snažia donútiť Slovákov k očkovaniu. Popredný český imunológ Šinkora hovorí o strašnej nespravodlivosti.

Predseda strany Hlas-SD, Peter Pellegrini.
Zdroj: wikimedia commons

Možno ste to nezachytili, pretože médiá hlavného prúdu tejto vete nevenovali dostatočnú pozornosť, ale predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini vo svojom novoročnom príhovore doslova uviedol, že: Na Slovensku veriaci vedú kultúrne vojny s liberálmi.“ Mnoho kresťanov jeho vyhlásenie zaskočilo, zvlášť keď si ešte veľmi dobre spomíname na nechutný verbálny útok na veriacu speváčku Simu Magušinovú zo strany novinárov „seriózneho“ denníka. Pár dní po tomto neuveriteľnom tvrdení Petra Pellegriniho na východe Slovenska mladý muž s nápisom na mikine, ktorý hrubo urážal veriacich ľudí, fyzicky napadol gréckokatolíckeho kňaza. V Senici pred pár dňami počas omše mladý muž kladivom rozbíjal okná na kostole. A nie je to tak dávno, čo v historickom centre Bratislavy niekto nasprejoval steny kostolov a kláštorov nápismi a heslami LGBT komunity ako „trans is beauty“, „queer power“, „god is trans“ či „queer revolution is coming“.

Napriek týmto útokom na veriacich jeden z našich najpopulárnejších politikov vyhlásil, že na Slovensku sú to práve veriaci ľudia, ktorí vedú „kultúrne vojny“. Ako je vôbec možné, že si Pellegrini dovolí niečo také povedať bez toho, aby bol za svoje slová braný na zodpovednosť? Útoky na kresťanov, a to nielen na Slovensku, ale na celom svete, sa totiž v poslednej dobe mimoriadne zintenzívnili a nevidí to len ten, kto to vidieť nechce.

Politickou osobnosťou, ktorá odštartovala nový rok vo veľkom štýle je rozhodne už spomínaný Peter Pellegrini. Okrem tvrdení o útokoch kresťanov na liberálov, ktoré sa podľa jeho slov majú odohrávať na Slovensku, čoraz viac prejavuje svoje sympatie predčasným voľbám. Pellegrini pripomína koalícii, že 600-tisíc podpisov občanov, ktorí žiadali referendum o skrátení volebného obdobia, by nemalo ostať v koši. Na základe prieskumov je totiž jasné, že ak by boli predčasné voľby, tak by ich momentálne vyhral práve on, ale občanom sa už, našťastie, začínajú otvárať oči. Môže za to aj video, ktoré koluje po internete, kde sa Peter Pellegrini a Ján Budaj, minister životného prostredia, pred vystúpením v televízii rozprávajú o niektorých voličoch ako o dezolátoch. Po krátkej chvíli sledovania tohto videa je zrejmé, za ktorú stranu aktuálne predseda Hlasu-SD kope…

Portál Christianitas.sk pred Vianocami informoval o záhadnom tichu, aké vládlo po ohlásení ministra Jaroslava Naďa, že plánuje podpísať obrannú dohodu s USA, podľa jeho slov takú „štandardnú, akú majú aj iné štáty“. Novinári aj politici znalí veci len neveriacky krútili hlavou, ale ľady sa už pohli a čoraz viac ľudí si uvedomuje, že to s tou dohodou nebude asi také čisté, ako sa nám to niekto snaží nahovoriť. Ozval sa dokonca aj generálny prokurátor, ktorý vyargumentoval hneď 35 zásadných pripomienok k dohode.

Na snímke minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) počas 46. zasadnutia vlády SR 14. decembra 2021 v Bratislave.
Zdroj: TASR – Pavel Neubauer

Pripomeňme, že túto dohodu, ktorá vyzerá tak, akoby nám ju Američania nadiktovali a teraz len čakali na náš servilný podpis, už vláda stihla schváliť. Ak by ju odobril parlament aj prezidentka, tak armáda USA by mohla využívať naše letiská v Kuchyni a na Sliači, prípadne aj iné priestory. A ako bonus – bez nájomného. To však nie je ani zďaleka všetko. Američania by tu ďalej mohli prepravovať a skladovať vojenský materiál, zásoby či rôzne „obranné zariadenia“. Pre tých, ktorí slabšie chápu, o čo v celej tejto veci ide, to Generálna prokuratúra pomenovala jasne: vzdali by sme sa časti svojej zvrchovanosti a dá sa predpokladať, že ak by u nás americká armáda rozmiestnila svoj „vojenský materiál a obranné zariadenia“, Slovensko by sa mohlo stať ľahkým terčom pre nepriateľov USA. Všetkých 35 pripomienok Generálnej prokuratúry však ministerstvo obrany rýchlo zmietlo zo stola. „Na základe odborných stanovísk expertov rezortov obrany a zahraničných vecí na problematiku medzinárodných vzťahov a medzinárodného práva a tiež na základe rokovaní s ďalšími dotknutými inštitúciami sme sa s pripomienkami GP SR nestotožnili a dokument ponechávame v pôvodnom znení.“

Ukáž mi tvojich priateľov a ja ti poviem, kto si. Ak by sme sa držali tohto hesla v slovenskej politike, mnohí z našich zákonodarcov by si vyslúžili poriadnu hanbu. O odchode z lukratívnych stoličiek nehovoríme, na Slovensku to totiž nie je zvykom. Ani pre plagiátorstvo, ani pre kamarátov podozrivých z nekalých činností. Už ste počuli o Natálii Milanovej? Je to naša ministerka kultúry, ktorá bola doteraz pomerne málo na očiach verejnosti, ale uniknutá súkromná komunikácia s bývalým novinárom a bývalým príslušníkom SIS Petrom Tóthom ju dostala na výslnie. A kto je Peter Tóth? O ňom ste už počuli určite. Smutne ho preslávilo kamarátstvo s podnikateľom z mafiánskych zoznamov, Mariánom Kočnerom, ktorý je momentálne za mrežami a pre ktorého mal sledovať novinárov.

Ministerka čulú komunikáciu spred pár rokov s človekom, ktorý mal už v tom čase nie veľmi najlepšiu povesť priznala s tým, že o jeho stykoch s Kočnerom netušila a zaželala verejnosti príjemné čítanie. Iste, môžeme podotknúť, že išlo o súkromnú komunikáciu a čo je koho do toho. Ale – išlo o komunikáciu ženy, ktorá plánovala svoj vstup do politiky a z uniknutých správ vyplýva, že boli v kontakte aj po začiatku spolupráce Milanovej so stranou OĽaNO a práve Tóth jej radil ako uspieť v politike.

Je to dosť na odstúpenie z kresla ministerky? V iných štátoch a kultúrach zrejme áno, ale čo očakávate u nás, kde hneď dvaja členovia vlády a jeden predseda parlamentu (!) majú na krku škandál s plagiátorstvom svojich záverečných prác. Jeden z nich dokonca neváhal vyhlásiť k plagiátorstvu toto: „Áno, zľahčil som si to, nie je to správne, ale robia to mnohí.“ (Boris Kollár)

Ak ste dúfali, že úvod roka 2022 otvorí brány chrámov aj neočkovaným veriacim, tak ste dúfali márne. Ateistické Česko účasť na bohoslužbách nijakým spôsobom nikomu neobmedzuje, ale „kresťanské“ Slovensko sa vďaka svojej „kresťanskej“ vláde a mlčaniu kompetentných posunulo niekam na úroveň hlbokého socializmu. Aj vtedy sa museli veriaci, ktorí túžili po sviatostiach a skutočnom eucharistickom živote, stretávať tajne po bytoch alebo na horách. A ak situácia s prístupom na bohoslužby len pre očkovaných ľudí potrvá aj naďalej, mnohým veriacim na Slovensku zrejme naozaj neostane iná možnosť, len opäť „zísť do katakomb“.

Stále však veríme, že táto neuveriteľná situácia, ktorá tu aj v novom roku trvá, nedá slovenským biskupom spávať a spravia všetko, čo môžu preto, aby sme sa čo najskôr vrátili k normálu.

Predseda vlády SR, Eduard Heger (OĽaNO).
Zdroj: wikimedia commons

Mimochodom, naša vláda zavádza nový covidový režim OP+. Na základe tejto novinky sa už na niektoré podujatia, napríklad svadby, nedostane človek s dvoma dávkami vakcíny. Režim OP+ to povolí len trojnásobným príjemcom vakcíny alebo dvojnásobným s negatívnym PCR alebo Ag testom… Či to bude onedlho platiť aj na návštevy bohoslužieb, nechajme sa prekvapiť. Alebo možno ani nie. V každom prípade Heger a spol naďalej skúšajú dotlačiť občanov do očkovania a tým, ktorí odolávajú, chcú život sťažiť čo najviac. Robí to tak aj minister školstva Branislav Gröhling, ktorý vysokoškolákom dovolí osobne navštevovať prednášky na univerzite jedine vtedy, ak sú očkovaní alebo po prekonaní.

A kým naša vláda zavádza nový covidový režim, na základe ktorého už dvakrát očkovaný človek pomaly prestáva byť „plne očkovaný“, tak Európska agentúra pre lieky prekvapivo vyhlásila, že nevidí zmysel plošného preočkovávania obyvateľstva stále dokola. „Ak našou stratégiou bude to, že budeme dávať každé štyri mesiace posilňujúce dávky, môžeme potenciálne dospieť k problémom s imunitnou odpoveďou,“ vyhlásil predstaviteľ EMA pre vakcinačné stratégie Marco Cavaleri s tým, že neustále podávanie „podporných látok“ môže viesť u ľudí k „únave“. Medzi riadkami tu môžeme predpokladať, že problémy s imunitou sa už v populácii mohli objaviť…

Zdroj: youtube.com

Ak sa pýtate, či sa tieto zásadné informácie od najväčších európskych provaxerov ešte nestihli dostať k slovenským „odborníkom“, tak je možné, že o tom naozaj ešte nepočuli. Zamestnáva ich totiž vlna omikronu, ktorá sa má dovaliť na Slovensko. O omikrone už síce predstavitelia Európskej liekovej agentúry vyhlásili, že hospitalizácie pri ňom klesajú o polovicu až dve tretiny, ale správny Slovák preventívne radšej všetko hlava-nehlava pozatvára, pretestuje a naočkuje.

Nad týmto sa pozastavil aj popredný český imunológ Jiří Šinkora, ktorý na sociálnej sieti uviedol: „Je to strašne nespravodlivé. Ľudia, čo majú platnú tetanovku, nesmú ísť do reštaurácie a tí, čo majú platnú Comirnaty, môžu. Obe sú pritom proti omikronu približne rovnako účinné. Tak prečo? 😊

Imunológ krúti hlavou aj nad neustálym strašením verejnosti a dramatickým publikovaním počtu nakazených a mŕtvych. „Najväčším imunosupresívom je strach a stres. A ak sa niekto tohto vírusu bojí, tak má oveľa menšiu šancu, že sa s ním účinne vysporiada v prípade infekcie,“ tvrdí MUDr. Šinkora. „Buďte v pohode a žite, pretože skoro iste môžete očakávať toto: rekordne vysoký počet pozitívnych testov, oveľa miernejší klinický priebeh, menej ľudí v nemocniciach, menej úmrtí, nebude hrať žiadnu úlohu, či si niekto a koľkokrát nechal pichnúť vakcínu…. (krátené) Tak či tak, bude to väčšinou nádcha a prechladnutie,“ – odkazuje k omikronu na sociálnej sieti známy český imunológ.


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!