Tucker Carlson: „Podkopávanie kresťanstva je najdôležitejší projekt liberálov!“ - Christianitas

Tucker Carlson: „Podkopávanie kresťanstva je najdôležitejší projekt liberálov!“


11. mája 2022
  Krátke správy


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

V pondelok večer upozornil Tucker Carlson vo svojej pravidelnej relácii na to, že kresťanstvo v Amerike čelí momentálne ťažkému útoku liberálov a že zničenie kresťanstva je vlastne ich dlhodobý projekt. Všetko, samozrejme, začalo uniknutou správou, podľa ktorej sa Najvyšší súd USA pokúsi zrušiť potratové rozhodnutie z roku 1973, na čo ľudia „reagujú až hystericky“.

Tucker hovorí, že každý v krajine vie, že Roe verzus Wade je zlý zákon, dokonca aj demokrati. Tí sa však podľa neho obávajú prípadného presunu na parlamentnú úroveň, pretože „výsledky demokratického procesu nie sú vždy isté“. Demokrati preto útočia na kresťanstvo.

Carlson hovorí: „Skupina nazvaná Ruth Sent US (o ktorej sme už informovali1), zverejnila adresy každého konzervatívneho člena Najvyššieho súdu. Prečo? Samozrejme preto, aby vyvolali voči nim násilie, aby zmenili svoje hlasy.

Následne skupina poslala nasledujúci odkaz praktizujúcim katolíkom po celej krajine:

Ponechajte si svoje ružence a bojovné modlitby. Aj po tomto týždni zostaneme nahnevaní, takže sa môžete modliť aj naďalej. Spálime Eucharistiu, aby sme vám ukázali náš hnus voči katolíckej Cirkvi, ktorej zneužívania trvajú už storočia.

Moderátor upozornil, že sám prezident USA, Biden, sa charakterizuje ako praktizujúci katolík, no napriek tomu proti týmto verbálnym útokom nijako nezakročil. Jeho hovorkyňa, Jen Psakiová, dokonca útoky schválila, keď v jeho mene vyhlásila:

Podľa prezidenta tu je veľa zápalu, veľa strachu, a veľa smútku u mnohých, mnohých ľudí.

Podľa Tuckera tým Biden militantným liberálom nepriamo hovorí: „Choďte a terorizujte!“ Takto skupina terorizujúcich ľudí obľahla dom katolíckeho konzervatívneho sudcu Najvyššieho súdu, Bratta Kavanaugha. Sudca má pritom rodinu a deti a jeho dom rozhodne nie je žiadna pevnosť s nepreniknuteľnými múrmi, ale klasický dom v susedstve na predmestí Washingtonu. Snaha o ovplyvňovanie federálneho súdu je pritom federálny zločin, aký by mala riešiť už FBI.

Lenže útoky zažívajú aj kresťanské zariadenia a katolícke kostoly. Takto boli vypálené niektoré kresťanské centrá slúžiace na pomoc tehotným ženám v núdzi. Na bráne jedného z nich bol nápis: „Ak nie sú v bezpečí potraty, ani vy nie ste!

Tucker pokračuje: „Povedali by ste, že aspoň kostoly v Texase budú v bezpečí, veď je to koniec-koncov Texas, ale nie. Katolícky kostol sv. Bartolomeja v Texase ohlásil, že jeho Bohostánok bol minulú noc ukradnutý.“

Neprístojnosti sa však diali aj pred ďalšími katolíckymi kostolmi v krajine. Moderátor ďalej poukazuje na fakt, že celá záležitosť je omnoho väčšia a netýka sa iba potratov. Číta z nového návrhu zákona, ktorý demokrati urýchlene pripravujú:

Tento zákon má ochrániť všetkých ľudí, ktorí môžu dosiahnuť tehotenstvo: cisgender ženy, transgenderových mužov, nebinárne osoby, tí ktorí sa identifikujú s iným pohlavím a ďalších.

Podľa Tuckerových slov tu ide o detronizáciu Boha ako Toho, kto rozhoduje o ľudskej podstate. Teraz už o ľudskej podstate nerozhoduje Boh – rozhodujú o nej demokrati a liberálni šialenci. A v ceste im stoja… kresťania. Následne program púšťa záznamy liberálnej stanice MSNBC, kde okrem iného zaznieva:

Kresťanská pravica sa už desaťročia snaží potláčať práva na potrat. Je to skrátka súčasť ich širšej agendy.“

Toto nie je len o potratoch. Je to o niečom ďaleko väčšom… Je to o belošskom kresťanskom svetonázore.“

Je to kresťanský extrémizmus, ktorý nás stigmatizuje a ktorému sa podarilo presadiť takých sudcov…

Tucker sa pýta, prečo by liberálom malo prekážať kresťanstvo? Veď to bola najväčšia sila pre ľudské práva v dejinách. „Veď práve vďaka kresťanstvu dnes nemáme otroctvo, segregáciu či deti v továrňach,“ argumentuje autor.

Jediný, kto nenávidel kresťanstvo a vždy sa proti nemu staval, hovorí ďalej, boli totalitári – komunisti a nacisti. Jednou z prvých akcií komunistov počas španielskej občianskej vojny bolo to, že strieľali do sochy Ježiša, čím ho symbolicky „popravili“.

Tucker: „Strieľať na Ježiša – to hovorí za všetko. Moderní liberáli nenávidia kresťanstvo nie preto, žeby bolo utláčateľské, ale preto, lebo oni sami takí sú.“

Kresťanstvo podľa jeho slov ohlasuje morálnu rovnosť všetkých ľudí pred Bohom, čo však pripravuje demokratov o moc – nemôžu v takom prípade totiž rozdeľovať ľudí podľa farby ich pokožky, nemôžu hovoriť, že jedna skupina ľudí je lepšia ako druhá.

Podkopávanie kresťanstva je TÝM najdôležitejším projektom ľavice, pretože stojí v jej ceste.

Na záver ešte moderátor stanice Fox News pripomína, ako nedávno horeli kostoly po celej Kanade, kým jej liberálny premiér Trudeau odmietol tieto útoky odsúdiť a dokonca ich nazval „pochopiteľnými“. Ďalší predstavitelia jeho vlády si už nedávali vôbec žiadne servítky pred ústa a jedna zamestnankyňa na twitteri dokonca uviedla: „Spáľte ich všetky!

Podľa Carlsona je možné, že sa táto vlna teraz preliala práve do USA.

MG

Zdroj: Fox News youtube, titulný obrázok – flickr.com

1https://www.christianitas.sk/liberalni-aktivisti-v-usa-planuju-na-socialnych-sietach-vpady-do-katolickych-kostolov-ako-protest-proti-rozhodnutiu-najvyssieho-sudu/


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

6 najdôležitejších faktov o sviatku Zvestovania Pána

Slobodná vôľa a jej dôsledky

Najnovšie prieskumy o „blbých“ náladách Slovákov: Odmietanie NATO, skepsa k EÚ a pesimizmus. Takže, čo je vlastne nové?

Modlitbové stretnutie Nadácie Slovakia Christiana pred Ministerstvom školstva a čudná žurnalistika portálu Postoj