Trump a Biden sa pripravujú na prvú prezidentskú debatu


29. septembra 2020
  Krátke správy - Spoločnosť

Trump a Biden sa po prvý krát stretnú v 90-minútovej televíznej debate v utorok 29. septembra na pôde Case Western Reserve University v štáte Cleveland. Sledovanosť tohto napäto očakávaného politického duelu sa s veľkou pravdepodobnosťou priblíži k rekordným 84 miliónom divákov, ktorí v roku 2016 sledovali Trumpovo prvé stretnutie s Hillary Clintonovou. Reláciu bude moderovať Chris Wallace z Fox News.

Ako konštatuje DPA, Wallace má schopnosť počas debaty vyprovokovať obe strany. Liberálni experti sa sťažujú na jeho výber tém, ktoré zahŕňajú rasové násilie v mestách či integritu volieb. Trump v minulosti označil Wallaceho za prívrženca radikálnej ľavice. Dosiaľ pracoval pre štyri televízne stanice – CBS, NBC, ABC a v roku 2003 nastúpil do Fox News. Wallace viedol aj tretiu debatu medzi Trumpom a Clintonovou v roku 2016.

Trump a Biden sa stretnú v politickej debate po prvý krát. Pred prezidentskými voľbami, ktoré sa uskutočnia 3. novembra, sa potom pred kamerami stretnú ešte dvakrát; ďalšie dve debaty by sa mali uskutočniť 15. a 22. októbra. Debata kandidátov na viceprezidenta prebehne 7. októbra.

Zdroj: TASR

BK